Skarga SEC wskazuje, dlaczego Brian Brooks zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Binance.US

Ostatnia skarga SEC przeciwko Binance może wskazywać, dlaczego były dyrektor generalny Binance.US, Brian Brooks, zdecydował się ustąpić w sierpniu 2021 r., trzy miesiące po nominacji.

Zgodnie z tweetem z 5 czerwca prawnika zajmującego się kryptowalutami, Jamesa Murphy’ego – znanego jako MetaLawMan na Twitterze – skarga SEC powołuje się na „nienazwane źródło”, które obsługiwało Binance.US przez krótki czas w 2021 roku. Daty odpowiadają czasowi obecności Brooksa. CEO Binance.US.

Brooks zastąpi byłą dyrektor generalną Catherine Colley 1 maja 2021 r., aby kierować operacjami na giełdzie kryptowalut. Brooks szybko zdał sobie sprawę, że „tak naprawdę nie prowadził tej firmy”, zgodnie z komentarzami cytowanymi w skardze. Zdając sobie z tego sprawę, zdecydował się odejść i ogłosił swoją rezygnację trzy miesiące później, 7 sierpnia.

Jednak dyrektor ds. komunikacji Binance, Patrick Hillman Pchnięty Wracając do spekulacji Murphy’ego, powiedział, że „może to być historia jednej osoby” i „może nie wytrzymać próby czasu”.

Cointelegraph skontaktował się z Binance.US i Brianem Brooksem w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych wniosła łącznie 13 zarzutów przeciwko Finansom za brak rejestracji jako giełda papierów wartościowych i nielegalną działalność w Stanach Zjednoczonych.

Wiadomość ta spowodowała spustoszenie na cenach kryptowalut, w tym Bitcoina (BTC) i Etheru (ETH), które spadły odpowiednio o 5,6% i 4,3% w ciągu ostatnich 24 godzin, wynika z danych Cointelegraph Price Index.

Coinbase (COIN) spadł o 9% w godzinach rynkowych 5 czerwca, a akcje spółek kryptowalutowych notowanych na giełdzie w USA również odnotowały gwałtowne spadki cen.

Coinbase następny?

Mark Palmer, starszy analityk rynku akcji w Berenberg Capital, powiedział Cointelegraph, że wiele szczegółów ujawnionych w pozwie „echuje” wcześniejszymi zgłoszeniami przeciwko amerykańskim giełdom kryptowalut Bittrex i Kraken.

Powiązany: Pakiet finansowy SEC zawiera ciężką mieszankę przewidywalnych opłat i innowacyjnych ujawnień

W związku z tym Palmer uważa, że ​​„te procesy sądowe łącznie stanowią zapowiedź rodzaju działań, które można by wytoczyć przeciwko Coinbase”.

READ  Personel kongresmana George'a Santosa jest pod obserwacją na Kapitolu

Palmer powiedział, że inwestorzy Coinbase powinni skupić się na tym, czy giełda jest w stanie „skutecznie podkreślić” swój model biznesowy i ukierunkowanie geograficzne, jeśli zostanie zmuszona do „zmniejszenia lub zaprzestania” wielu operacji w USA w wyniku SEC. egzekwowanie.

„Szacujemy, że co najmniej 37% przychodów netto COIN byłoby zagrożonych, gdyby SEC skupiła się na handlu tokenami kryptograficznymi i stakingu firmy.

Magazyn: Bitcoin konfrontuje się z obietnicami „Net Zero”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *