Akcje w USA są mieszane, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad możliwością podwyżki stóp

  • Palo Alto zyskuje na dodaniu indeksu S&P 500
  • Apple podczas konferencji deweloperskiej
  • Indeksy: S&P 500 -0,03%, Nasdaq +0,10%, Dow -0,38%

5 czerwca (Reuters) – W poniedziałek giełdy w USA były mieszane, Apple Inc osiągnął rekordowy poziom, a inwestorzy zastanawiali się, czy Rezerwa Federalna może wstrzymać podwyżki stóp procentowych na nadchodzącym posiedzeniu politycznym.

Apple (AAPL.O) wzrósł o 0,9% po tym, jak najcenniejsza firma na świecie zaktualizowała swoją linię komputerów stacjonarnych i laptopów Mac przy użyciu własnych układów procesorowych przed oczekiwanym ogłoszeniem pierwszego zestawu słuchawkowego obsługującego rzeczywistość mieszaną. Wcześniej wzrósł on do rekordowego poziomu 2,2%.

Wzrosły również inne spółki wzrostowe, takie jak Alphabet Inc (GOOGL.O) o 1,5%, a Tesla (TSLA.O) o 2% po tym, jak w maju wzrosła sprzedaż chińskich samochodów elektrycznych.

Akcje amerykańskie wzrosły w piątek po tym, jak raport wykazał, że wzrost płac w maju osłabł, zakładając, że bank centralny może uniknąć podwyżki stóp procentowych w przyszłym tygodniu, podczas gdy inwestorzy z zadowoleniem przyjęli porozumienie w Waszyngtonie.

Sektor usług w USA wzrósł zaledwie w maju, ponieważ liczba nowych zamówień spadła, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Zarządzania Podażą, wzmacniając oczekiwania, że ​​Fed może wstrzymać podwyżki stóp procentowych. Może pomóc bankowi centralnemu w walce z inflacją.

Według narzędzia FedWatch firmy CME Group, handlowcy wyceniają prawie 80% szans, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na posiedzeniu politycznym w dniach 13-14 czerwca, chociaż spodziewają się kolejnej podwyżki w lipcu.

„Ta zła wiadomość jest dobrą wiadomością dla Fed. Zła wiadomość, czyli słabe raporty gospodarcze, jest właściwie dobrą wiadomością, ponieważ oznacza, że ​​Fed wstrzymuje serię podwyżek stóp procentowych, które, jak sądzą, zaczął robić. Sztuczka polega na zmniejszeniu inflacji” – powiedział starszy strateg ds. portfeli w Nowym Jorku. Ekspert Ingalls & Snyder Tim Krysky.

READ  Rosyjski Ławrow jest gospodarzem spotkania ONZ w sprawie „pokoju międzynarodowego”, ostro krytykowanego przez zachodnich dyplomatów

Lepszy niż oczekiwano sezon zysków i oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna może wstrzymać cykl agresywnego zacieśniania polityki pieniężnej, wzmocniły amerykańskie giełdy w ostatnich miesiącach. S&P 500 był wcześniej w poniedziałkowej sesji, krótko na dobrej drodze do zamknięcia 20% poniżej najniższego poziomu z października 2022 r.

S&P 500 ostatnio spadł o 0,03% do 4280,95 punktów.

Nasdaq zyskał 0,10% do 13 253,86 pkt, a Dow Jones Industrial Average spadł o 0,38% do 33 634,67.

Palo Alto Networks Inc (PANW.O) zyskało 5,5%, ponieważ firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem jest gotowa zastąpić Dish Network (DISH.O) w indeksie S&P 500. Akcje DISH spadły o 1,0%.

Duże amerykańskie banki spadły po tym, jak Wall Street Journal doniósł, że amerykańskie organy regulacyjne przygotowują się do zaostrzenia przepisów dla dużych banków, w tym podniesienia ich wymogów kapitałowych średnio o 20%.

Spośród 11 indeksów sektorowych S&P 500 sześć spadło, przy czym sektor przemysłowy (.SPLRCI) spadł o 0,59%, a następnie sektor finansowy (.SPSY) o 0,5%.

Akcje spadające przewyższają liczebnie akcje rosnące w stosunku 1,3 do jednego w S&P 500 (.AD.SPX).

S&P 500 zanotował 16 nowych szczytów i trzy nowe dołki; Nasdaq zanotował 85 nowych szczytów i 38 nowych minimów.

Reportaż Shruti Shankar i Shruti Achar w Bangalore; Montaż przez Margueritę Choi

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Shristi Achar A

Thomsona Reutersa

Shristi jest reporterem i członkiem zespołu Markets, który zajmuje się rynkami akcji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Europie i na rynkach wschodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *