Texans WR Nico Collins zgadza się na przedłużenie kontraktu o 3 lata: Źródła

Autorzy: Diana Russini, Amos Morel III i Adam Coleman

Houston Texans zgodzili się na przedłużenie o trzy lata kontraktu z skrzydłowym Nico Collinsem, który będzie mu płacił 24 miliony dolarów rocznie, podają źródła ligowe.

Collins kończy sezon kariery, w którym został czwartym zawodnikiem, który przekroczył 1000 jardów, dołączając do Brandina Cooksa, DeAndre Hopkinsa i Andre Johnsona. Zanotował 1297 jardów przy 80 łapach i ośmiu przyłożeniach.

Głębiej

Perspektywy szerokiego odbiorcy NFL 2024: Jak radzą sobie łapacze podań AFC?

Pierwsza szansa Collinsa na bezpłatną agencję miała nastąpić w przyszłym roku, ale Teksańczycy zamknęli go w zamian za znaczną podwyżkę.

Teksańczycy wybrali Collinsa w trzeciej rundzie draftu do NFL 2021. W pierwszych dwóch sezonach w Houston złapał 70 podań na 927 jardów i trzy przyłożenia.

W 2023 roku przybycie pierwszego roku trenera DeMeco Ryansa i debiutanta rozgrywającego CJ Strouda zapoczątkowało gwałtowny wzrost produkcji Collinsa, który w zeszłym sezonie strzelił 109 celów i średnio 86,5 jardów na mecz.

Oto dlaczego jest to mądry ruch ze strony Houston

Teksańczycy byli zajęci w tym sezonie, ale to może być jeden z ich najlepszych posunięć. Collins dokonał znaczącego przełomu w 2023 roku, gdzie grał jak skrzydłowy z pierwszej dziesiątki, jednocześnie produkując u boku Strouda, jednego z najlepszych duetów QB-WR w lidze.

W końcu Houston eliminuje pewne ryzyko dzięki temu rozszerzeniu. Gdyby produkt ze stanu Michigan i czteroletni zawodowiec miał kolejny sezon w 2024 r., tak jak w 2023 r., trudno byłoby utrzymać go na lukratywnym rynku dla obciążonej klasy wolnych agentów WR w 2025 r.

Collins potrzebuje zdrowia i konsekwencji. W ciągu trzech lat spędzonych w lidze nie rozegrał pełnego sezonu, a jego wyniki w pierwszych dwóch latach znacznie różniły się od ubiegłorocznych, choć częściowo można to przypisać grze w słabych zespołach z Teksasu będących w trakcie przebudowy.

READ  Osiągnięcia Hellblade 2 zostały ujawnione wraz z premierą Xbox Game Pass

Teksańczycy obstawiają, że Collins poskładał wszystko w całość i jest gotowy, aby zagrać w NFL. – Adam Coleman, redaktor NFL

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Ryan Kang/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *