Tornado potwierdzone w Delaware, gdy potężna burza przesuwa się na wschód

W Nowym Jorku wydano również ostrzeżenie o silnej burzy z piorunami.

Śmierć związana z burzą została zgłoszona w Delaware w sobotę po serii niszczycielskich tornad, które nawiedziły ten stan.

Zgony zostały zgłoszone jako gwałtowny system burzowy, który zabił prawie dwa tuziny na południu, środkowym zachodzie i północnym wschodzie.

Potwierdzone tornado uderzyło w pobliżu Bridgeville w hrabstwie Sussex w Delaware, tuż po 18:00 w sobotę, poruszając się na wschód z prędkością 50 mil na godzinę, według National Weather Service. Mówi się, że w okolicy spadły drzewa i linie energetyczne.

Potwierdzono śmierć jednej osoby po zawaleniu się domu po burzach, które przetoczyły się przez hrabstwo Sussex, powiedział rzecznik policji stanowej Delaware, Leonard DeMalto, w rozmowie z ABC News.

Powiedział, że w zachodniej części hrabstwa doszło do „powszechnych zniszczeń mieszkaniowych”.

Centrum Operacji Kryzysowych Hrabstwa Sussex powiedział Służby ratownicze badają doniesienia o uszkodzeniach, w tym powalonych drzewach i liniach energetycznych, po zauważeniu „chmury lejka” w rejonie Bridgeville-Greenwood około godziny 18:00 czasu wschodniego.

Trudna pogoda była możliwa w Pensylwanii, Nowym Jorku i północnym New Jersey, gdy potwór przemierzający kraj przeniósł się do regionu burzy.

Ostre burze zostały wydane dla Nowego Jorku i części zachodniego Connecticut, zachodniego Massachusetts i północnego New Jersey do godziny 22:00 w sobotę. NWS poinformowało, że możliwe są porywy wiatru do 65 mil na godzinę, duży grad o średnicy do 1 cala i „tornado lub dwa”.

Ostrzeżenie przed tornadem zostało wydane dla obszarów na północ i południe od Filadelfii w sobotę wieczorem.

READ  NBA Playoffs 2024 – Co zadecyduje w siódmym meczu? Przed Magic-Cavaliers stoją cztery kluczowe czynniki

Burza ma zimową krawędź, z ostrzeżeniami przed zamieciami wydanymi dla Południowej Dakoty i Minnesoty, gdzie w sobotę możliwe jest ponad pół stopy śniegu i wiatry do 45 mil na godzinę.

Ostrzeżenie przed burzą zimową zostało przedłużone w sobotę z Nebraski do Minneapolis, Wisconsin i Michigan, gdzie możliwe jest wystąpienie ponad stopy śniegu.

Ostre burze zostały wydane dla części południowo-wschodniego, w tym Savannah w stanie Georgia, do godziny 20:00.

O godzinie 20:00 czasu wschodniego ponad 234 000 klientów w Pensylwanii i ponad 168 000 klientów w Ohio było bez prądu z powodu trudnych warunków pogodowych.

Will McDuffie i Kenton Kiwek z ABC News przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *