USA – Korea Południowa 3:0 (4 czerwca 2024) Analiza meczu

Szesnastoletnia Lily Yohannes strzeliła gola w swoim debiucie w reprezentacji narodowej, a we wtorkowy wieczór Stany Zjednoczone pokonały Koreę Południową 3:0 w meczu pokazowym.

Crystal Dunn i Sophia Smith strzeliły gole dla reprezentacji USA w jej drugim meczu pod wodzą trenerki Emmy Hayes.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

Hayes został mianowany menadżerem w listopadzie zeszłego roku, ale pozostał w Europie, aby dokończyć sezon w Chelsea. Zastąpi ona Władko Antonowskiego, który ustąpił ze stanowiska po wycofaniu się USA z Pucharu Świata Kobiet w 1/8 finału zeszłego lata.

W sobotę w Commerce City w Kolorado Stany Zjednoczone pokonały Koreę Południową 4:0. Mallory Swanson i Tierna Davidson zdobyły po dwa gole.

Hayes skupi się teraz na wyborze 18-osobowego składu amerykańskiej drużyny olimpijskiej. Igrzyska Olimpijskie Stany Zjednoczone rozpoczną 25 lipca meczem z Zambią w Nicei.

Hayes dokonał poważnych zmian w wyjściowym składzie na wtorkowy mecz rozgrywany w deszczu na stadionie St. Paul’s Allianz. W sobotę jedynymi startującymi były kapitan Lindsey Horan i Jenna Nicewonker.

Lily Yohannes (w środku) świętuje po zdobyciu gola dla USWNT przeciwko Korei Południowej.

Jednym z starterów był Alex Morgan, który opuścił pierwszy mecz z Koreą Południową z powodu lekkiej kontuzji.

Dunn, który po raz pierwszy od 2017 roku wystartował w ataku, strzelił gola po dośrodkowaniu Knightswonkera w 13. minucie. W ostatnich latach Dunn grał głównie na lewym obrońcy i nie strzelił gola od października 2018 roku. Ma 25 goli w karierze.

Casey Murphy obronił prowadzenie w 30. minucie po odepchnięciu rzutu wolnego.

Smith strzelił czwartego gola w roku w 67. minucie, kiedy z ostrego kąta chwycił podanie Swansona piętą.

Johannes, który gra w holenderskim klubie Ajax, strzelił gola z ruchu zewnętrznego po dośrodkowaniu Trinity Rodmana w 82. minucie, stając się trzecim najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w wieku 82 lat. Drużyna narodowa.

Pomocnik Ross Lavelle zagrał w swoim setnym występie w reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

READ  Zhao Wei: Kanada wydali chińskiego dyplomatę po zarzutach o obce wpływy

Reprezentacja narodowa ma przed wyjazdem do Francji jeszcze dwa mecze. Zagrają z Meksykiem w Red Bull Arena w New Jersey 13 lipca przed meczem z Kostaryką w Waszyngtonie.