Wyniki Abercrombie & Fitch (ANF) za I kwartał 2024 r

Akcje nieznacznie wzrosły w notowaniach przed otwarciem sesji.

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez LSEG wśród analityków, oto wyniki tej firmy odzieżowej w pierwszym kwartale finansowym w porównaniu z oczekiwaniami z Wall Street:

  • Zysk na akcję: 2,14 USD wobec oczekiwanych 1,74 USD
  • Przychody: 1,02 miliarda dolarów wobec oczekiwanych 963,3 miliona dolarów

Zysk netto spółki za trzy miesiące zakończone 4 maja wyniósł 113,9 mln dolarów, czyli 2,14 dolarów na akcję, w porównaniu z 16,6 mln dolarów, czyli 32 centami na akcję rok wcześniej.

Sprzedaż wzrosła do 1,02 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 22% z 836 milionów dolarów rok wcześniej.

„Udało nam się pokonać zmiany sezonowe, wykorzystując odpowiedni asortyment i przekonujący marketing, elastyczne możliwości poszukiwania i regulację zapasów, zwiększając sprzedaż powyżej naszych oczekiwań” – stwierdził dyrektor generalny Fran Horowitz w komunikacie prasowym. „Wzrost zanotował 31% wzrost w poszczególnych regionach i markach, przy czym marki Hollister odnotowały 12% wzrost”.

Abercrombie jest jednym z największych zwycięzców w handlu detalicznym. Można to porównać do trudnego roku, biorąc pod uwagę dwucyfrowy wzrost sprzedaży, jaki firma odnotuje w 2023 r.

Porównywalna sprzedaż detalisty wzrosła o 21%, w porównaniu z 3% wzrostem odnotowanym w okresie rok temu. Abercrombie spodziewa się odbicia sprzedaży w bieżącym roku finansowym i podwyższyła swoje prognozy zysków.

Sprzedawca oczekuje obecnie wzrostu sprzedaży w całym roku o 10%, w porównaniu z poprzednią prognozą wynoszącą od 4% do 6%. Według LSEG analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie około 7%.

Według LSEG Abercrombie spodziewa się, że w bieżącym kwartale odsetek nastolatków w średnim wieku wzrośnie o ponad szacunkowe 9%.

Horowitz planuje wykorzystać sukces firmy poprzez rozwój marki Hollister, która odpowiada za połowę całkowitej sprzedaży firmy, i wprowadzenie pod jej szyldem kolejnych kategorii. W marcu sprzedawca uruchomił „A&F Bridal Shop” — kolekcję sukienek dla narzeczonych i drużbów, których można używać nie tylko na co dzień, ale także podczas innych uroczystości weselnych, takich jak wieczory panieńskie i próby.

READ  Alito mówi, że Dobbs Leaker nie jest konserwatystą, ale nie chce wymieniać nazwisk

Ceny elementów kolekcji, w tym sukienek, bikini, piżam, spódnic i innych rzeczy, wahają się od 80 do 150 dolarów. Średni poziom cen za jeden dzień, który dla wielu par jest zazwyczaj zbyt wysoki, daje firmie Abercrombie niszę wśród konsumentów poszukujących wartości i niszę na całym rynku odzieży ślubnej, który do 2030 r. w USA ma osiągnąć 83,5 miliarda dolarów. do zrobienia ResearchAndMarkets.com.

W ciągu ostatnich sześciu lat firma Abercrombie pracowała nad przekształceniem się z ekskluzywnego sprzedawcy detalicznego.

Zmiana sytuacji firmy trwała kilka lat, ale zaczęła się opłacać, gdy sprzedawca detaliczny odnotował 16% roczny wzrost sprzedaży w 2023 r., podczas gdy amerykański rynek odzieżowy się skurczył. Akcje spółki wzrosły w 2023 r. o 285%, a w tym roku do wtorkowego zamknięcia wzrosły o 73%, przewyższając 11% wzrost indeksu S&P 500.

Przeczytaj pełny komunikat o wynikach Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *