Źródła – Suns zwalnia trenera Monty’ego Williamsa po 4 sezonach

Adriana WojnarowskiegoWeteran NBA Insider13 maja 2023, 21:43 ET2 minuty czytania

Phoenix Suns zwolnili trenera Monty’ego Williamsa w sobotnią noc po porażce w półfinale Konferencji Zachodniej – poinformowały źródła ESPN.

Właściciel New Suns, Matt Ishbia, zdecydował się zwolnić Williamsa, który zdobył nagrodę trenera roku NBA i dotarł z drużyną do finałów NBA w ciągu czterech sezonów. Williams pomógł przywrócić franczyzę z jednego z pośmiewisk ligi do najbardziej zwycięskiej drużyny w NBA w ciągu ostatnich trzech sezonów.

Ishbia całkowicie przejął operacje związane z koszykówką franczyzy, w tym negocjował lutową wymianę Kevina Duranta, a teraz obalił Williamsa. Jak podają źródła, dyrektor generalny Suns, James Jones, zadzwonił do Williamsa w sobotę wieczorem, aby przekazać mu tę wiadomość.

Ishbia nigdy nie polubił Williamsa jako swojego trenera i szybko zdecydował się go zwolnić po czwartkowej porażce z Denver Nuggets w 6. meczu półfinałów konferencji, podają źródła.

Suns byli bez dwóch starterów – obrońcy Chrisa Paula i środkowego Deandre Aytona – w przegranej eliminacji 125-100. The Suns przegrali w ostatnim meczu sezonu w 2022 roku, przegrywając 123-90 z Dallas Mavericks w meczu 7 półfinałów konferencji.

Źródła podają, że nie było wyraźnego faworyta, który mógłby zastąpić Williamsa.

Williams ma jeszcze trzy lata kontraktu i ponad 20 milionów dolarów do końca kontraktu, poinformowały źródła ESPN. Oczekuje się, że zostanie czołowym kandydatem w lidze, szczególnie w poszukiwaniu trenera Toronto Raptors, podają źródła.

The Suns dołączą do rynku trenerskiego, który obejmuje Raptors, Milwaukee Bucks i Detroit Pistons. Poszukiwania Raptors i Bucks są szeroko otwarte, a Detroit zawęziło swoje poszukiwania do trzech finalistów – Kevina Ollie, zastępcy głównego trenera Milwaukee Charlesa Lee i asystenta New Orleans Pelicans Jaron Collins – podają źródła.

Suns mają podpisane kontrakty z dwiema gwiazdami – Devinem Bookerem i Durantem – ale stoją przed wyzwaniem związanym z dużą listą płac, która może ograniczyć ich zdolność do dodania głębi jakości zgodnie z warunkami nowego układu zbiorowego pracy. Ishbia wymienił cztery przyszłe niechronione typy z pierwszej rundy oraz Michaela Bridgesa i Camerona Johnsona na Brooklyn Nets w ramach dużej wymiany w lutym, ograniczając elastyczność Phoenix w budowaniu zespołu.

READ  Xi i Putin będą rozmawiać przez wideo, podczas gdy wojna na Ukrainie testuje sojusz Chiny-Rosja

Williams ma bilans 194-115 (0,628) w sezonie zasadniczym i 27-19 w play-offach dla Phoenix. The Suns wygrali 64 mecze w latach 2021–22 i dotarli do finałów NBA w 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *