Liczba ofiar śmiertelnych głodu w Kenii wzrasta do 201 | Wiadomości kryminalne

Paul McKenzie, głowa Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, został oskarżony o nakazanie swoim wyznawcom głodzenia ich dzieci i siebie.

Liczba ofiar śmiertelnych kultu głodowego wzrosła do 201 po tym, jak w kenijskim lesie Shakahola znaleziono kolejne 22 ciała – poinformował przedstawiciel władz regionalnych.

„Nasz zespół medycyny sądowej był w stanie ekshumować dziś 22 ciała, ale nie zgłosiliśmy żadnego wydobycia” – powiedziała dziennikarzom regionalna komisarz Rhoda Onyanja.

Władze wykopały płytkie groby rozrzucone w lasach w tym tygodniu w poszukiwaniu szczątków i przeczesywały okolicę w poszukiwaniu ocalałych, ponieważ setki osób wciąż są zaginione.

Paul McKenzie, głowa Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, został oskarżony o nakazanie swoim wyznawcom zagłodzenia siebie i swoich dzieci, aby dostać się do nieba przed końcem świata, który, jak przewidział, nastąpi 15 kwietnia.

Kenijski sąd odmówił w środę zwolnienia za kaucją taksówkarza, który został kaznodzieją.

Onyanja powiedział, że aresztowano jeszcze jednego podejrzanego, co zwiększyło całkowitą liczbę osób zatrzymanych w związku ze śmiercią do 26.

W piątek wydobyto 29 ciał, w tym 12 dzieci znalezionych w grobie.

Prezydent Kenii William Ruto powołał komisję śledczą w sprawie śmierci ponad 100 osób, a sąd nakazał pozostanie przywódcy sekty w więzieniu.

Komisja śledcza zbada, czy przyczyną śmierci były błędy administracyjne lub wywiadowcze.

Rzecznik prezydenta Hussain Mohamad powiedział, że Ruto powołał również grupę zadaniową do przeglądu przepisów regulujących organizacje religijne.

McKenzie nie skomentował publicznie stawianych mu zarzutów, ani nie został poproszony o wniesienie zarzutów karnych. Jego prawnik, George Kariuki, powiedział we wtorek dziennikarzom, że jego klientowi mogą grozić „potencjalne oskarżenia o terroryzm”.

Mackenzie pojawił się w sądzie w portowym mieście Mombasa w piątek, gdzie prokuratorzy poprosili sędziego o aresztowanie go na kolejne 90 dni w miarę kontynuowania procesu.

Sędzia powiedział, że rozpatrzy wniosek prokuratury w środę i nakazał przetrzymywanie Mackenziego w areszcie do tego czasu.

READ  Zyski Huawei podwoją się do 2023 r. wraz ze wzrostem biznesu smartfonów i samochodów

Mackenzie, która miała na sobie czarno-różową kurtkę i podczas przesłuchania trzymała swoją dwuletnią córkę, powiedziała dziennikarzom w sądzie, że jej i niektórym z jej zwolenników odmawiano jedzenia w więzieniu.

Prokuratorzy zaprzeczyli temu, a jego prawnik powiedział dziennikarzom we wtorek, że jego klient jadł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *