6 stycznia: Pence mówi, że nadal nie wierzy, że działania Trumpa były przestępczeCNN

Były wiceprezes Mike’a Pence’a Powiedział, że „nadal w to nie wierzy”. Donalda TrumpaPostępowanie z 6 stycznia 2021 rPrzestępcy, były prezydent w obliczu A Ewentualna opłata Co zrobił tamtego dnia.

„Mam nadzieję, że tak nie jest” – powiedział Pence Dana Bash z CNN w niedzielnej audycji „State of the Union”.

„W ratuszu w New Hampshire usłyszałem głębokie zaniepokojenie nierównością prawa i myślę, że kolejny impeachment przeciwko byłemu prezydentowi tylko podsyci to nastroje wśród Amerykanów” – powiedział Pence. „Chcę, aby ocenę tych kwestii i jego zachowanie 6 stycznia pozostawiono Amerykanom w nadchodzących prawyborach i na tym poprzestanę”.

Bence, kto Presja ze strony Trumpa Kiedy poświadczał wyniki wyborów w 2020 roku, powiedział 6 stycznia, że ​​działania Trumpa były nieodpowiedzialne, ale powiedział, że wierzy, że historia pociągnie Trumpa do odpowiedzialności.

Bosch zapytał Pence’a o niedawny wywiad radiowy, w którym Trump mówił o swoich „zapalonych” zwolennikach io tym, jak mogą zareagować na jego ewentualne uwięzienie, mówiąc: „Myślę, że nawet mówienie o tym jest bardzo niebezpieczne”.

Retoryka Trumpa „nie martwi mnie, ponieważ bardzo wierzę w naród amerykański” – powiedział Bashowi.

„Nie tylko większość, ale wszyscy w naszym ruchu, Amerykanie, którzy kochają ten kraj, którzy są patriotami i przestrzegają prawa, nigdy nie zrobiliby czegoś takiego ani tam, ani nigdzie indziej” – powiedział.

Bash przypomniał sobie, że tematem był Pence Wzywa do jego egzekucji W czasie zamieszek na Kapitolu były wiceprezydent utrzymał swoje stanowisko.

„Ludzie, którzy stanęli za naszą walką w 2016 i 2020 roku, są najbardziej bogobojnymi, przestrzegającymi prawa i patriotycznymi ludźmi w tym kraju” – powiedział.

Pence wskazał na poprzednika Trumpa i przekonywał, że ludzie są zaniepokojeni „nierównym traktowaniem wobec prawa”. Sygnaliści powiedzieli Zaleca się pobieranie opłat IRS prezydenta Joe Bidenasyn Huntera Bidena Ze znacznie poważniejszymi przestępstwami niż przyznał się do winy i rzekomą ingerencją polityczną w proces. Jeśli zostanie wybrany na prezydenta, Pence obiecał „posprzątać dom” na najwyższych szczeblach Departamentu Sprawiedliwości.

READ  Próba zakupu domu to „gra, w której nie można wygrać”

Naciskany na pytanie, czy uważa, że ​​jego były szef powinien zostać postawiony w stan oskarżenia, jeśli Departament Sprawiedliwości ma dowody na to, że popełnił przestępstwo, Pence powiedział: „Chcę powiedzieć bardzo jasno: prezydent Trump mylił się tamtego dnia. Jeszcze bardziej niewłaściwie jest powiedzieć, że mam prawo unieważnić wybory”.

„Ale… wszystkie zarzuty karne są związane z motywem, stanem umysłu prezydenta. Szczerze mówiąc, nie wiem, jaki był jego motyw tamtego dnia” – powiedział były wiceprezydent.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkową reakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *