80-letni amerykański turysta zabity przez słonia w Zambii

Lokalne władze poinformowały, że 80-letnia Amerykanka została zabita przez „agresywnego” słonia, który zaatakował pojazd podczas safari w Zambii.

Do ataku doszło w sobotę w Parku Narodowym Kafue na zachodzie kraju.

Na filmie, który stał się wirusowy w Internecie, widać, jak ogromny słoń wielokrotnie przewraca samochód przewożący sześć osób.

Dyrektor generalny Safari Group, Keith Vincent, powiedział, że pojazd został „zablokowany” przez teren i nie mógł się wydostać.

W wyniku odniesionych obrażeń zmarła 80-letnia kobieta, której nazwisko nie zostało ujawnione. Władze poinformowały, że jego ciało zostanie w nadchodzących dniach przetransportowane samolotem do Stanów Zjednoczonych.

Czterech innych gości odniosło lekkie obrażenia i przechodzi terapię urazową. Kobieta została zabrana na leczenie do szpitala w Republice Południowej Afryki.

Policja Departamentu Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody oraz policja prowadzą dochodzenie w sprawie zdarzenia.

„To tragedia i składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego gościa” – powiedział Vincent. „Oczywiście wspieramy gości i przewodników biorących udział w tym tragicznym zdarzeniu”.

Vincent powiedział, że pojazd został zatrzymany, ponieważ utknął w „terenie i roślinności” i nie był w stanie zejść ze ścieżki słonia.

Sąsiedzi Zambii, Zimbabwe i Botswana, wyrazili zaniepokojenie wzrostem populacji słoni w swoich krajach.

W ostatnich latach Zimbabwe było świadkiem fali ataków słoni.

Możesz być zainteresowanym także tym:

READ  Fox Dominion rozstrzyga sprawę o zniesławienie za 787,5 miliona dolarów, unika procesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *