Ty Cobb twierdzi, że sędzia 11. okręgu może zostać usunięty ze sprawy dotyczącej dokumentów Trumpa

Były prawnik Białego Domu Ty Cobb przewidział w środę, że XI Sąd Okręgowy może podjąć decyzję o usunięciu sędziego Eileen Cannon ze sprawy dotyczącej niewłaściwego obchodzenia się przez byłego prezydenta Trumpa z tajnymi dokumentami w jego posiadłości na Florydzie.

W wywiadzie dla programu CNN „Erin Burnett Outfront” były urzędnik administracji Trumpa wskazał na najnowsze dokumenty prokuratora specjalnego Jacka Smitha i wyraźnie wyraził jego przekonanie, że Smith może skierować sprawę do 11. okręgu, jeśli Cannon nie zacznie natychmiast rządzić.

„Myślę, że Jack Smith – dzisiejsze zgłoszenie jasno pokazuje, że musi rządzić, a jeśli w żadnych okolicznościach nie będzie rządzić, będą w stanie zabrać ją do 11. Okręgu. Myślę, że 11. Okręg będzie wyrzucić ją ze sprawy” – powiedział Cobb.

Cannon niedawno poinstruował obie strony w sprawie dotyczącej dokumentów Trumpa, aby zaproponowały instrukcje ławy przysięgłych, które w dużej mierze uwzględniają poglądy Trumpa na temat ustawy o dokumentach prezydenckich (PRA) – prawa, które określa, w jaki sposób należy obchodzić się z dokumentami utworzonymi w czasie prezydentury, a następnie je archiwizować. Cannon wydał instrukcje, mimo że nie uwzględnił wcześniejszego wniosku Trumpa o odrzucenie sprawy na tej podstawie.

W nietypowo bezpośrednim zeznaniu Smith skrytykował Cannona za zaakceptowanie „zasadniczo błędnego założenia prawnego” Trumpa, jakoby tajne dokumenty odzyskane z jego domu na Florydzie były w jakiś sposób jego własnością osobistą. Wezwał kanonika, aby natychmiast rozpatrzył sprawę.

Cope zauważył, że XI Obwód wcześniej potępił sposób, w jaki kanonik prowadził spory sądowe na mocy kanonu, jako zbyt późne.

„Jego opóźnienia są niezwykłe” – stwierdził, zauważając, że „znaczący” jest fakt, że Cannon nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy.

Cobb odrzucił pogląd, że tak zwane błędne kroki Cannona można wytłumaczyć brakiem doświadczenia lub niekompetencji, mówiąc: „Na tym etapie gry widać ewidentne dowody jego stronniczości”.

READ  Według ONZ do połowy 2023 roku populacja Indii wyprzedzi ludność Chin z 2,9 milionami.

„Myślę, że dowody są przytłaczające” – powiedział później. „To znaczy, tak, może być niekompetentna, ale na tym etapie jej niekompetencja jest tak duża, że ​​moim zdaniem wyraźnie stwarza poczucie uprzedzeń, a ona próbuje położyć kciuk na skali. Myślę więc, że to powinno ją dyskwalifikować.

Trump jest najprawdopodobniej ścigany na podstawie ustawy o szpiegostwie, która zabrania celowego zatrzymywania informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Postawiono mu także zarzuty utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości w związku z próbą zatajenia akt, po tym jak władze zażądały ich zwrotu.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *