Aaron Gordon prowadzi Nuggets do zwycięstwa w meczu 4, prowadząc w serii 3-1 nad Heat w finałach NBA

MIAMI — The Denver Nuggets potrzebowali kogoś innego niż Nikola Jokic lub Jamaal Murray, aby poprowadzili ich w Game 4, a teraz, gdy Aaron Gordon się zobowiązał, są o krok od zdobycia pierwszego mistrzostwa NBA.

Gordon zdobył 27 punktów w play-offach i wygrał 3-1 w finałach NBA 2023, gdy Nuggets pokonali Miami Heat 108-95. Denver może zdobyć swój pierwszy tytuł w historii franczyzy u siebie w poniedziałek. Mecz nr 5 jest o 20:30 czasu wschodniego.

Jokic nie odpuścił w meczu 4 z 23 punktami i 12 zbiórkami, ale poszedł na ławkę rezerwowych po swoim piątym faulu z wynikiem 9:24 do końca czwartej kwarty i Denver 10.

„Chłopaki przyspieszyli” – powiedział trener Denver, Michael Malone. „W czwartej kwarcie prowadziliśmy 13, a oni zaczęli 8:0, co zbiegło się z piątym faulem Nikoli. Wyszliśmy więc agresywnie. Deptali nam po piętach i zwykle w sezonie zasadniczym, kiedy Nikola wychodzi, rzeczy są trochę chaotyczne.

„Ale myślę, że nie tylko dzisiaj, ale przez te play-offy, bez względu na to, ile meczów teraz rozegraliśmy, minuty innych niż Nicolas poszły dobrze. … Naprawdę zwycięstwo zespołu. Nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Idziemy do domu. Wiemy, że mamy dużo pracy do wykonania i zajmujemy się tym po jednej czwartej na raz.

Po tym, jak Jokic siedział na ławce rezerwowych przez ponad pięć minut, Heat zbliżył się do sześciu punktów – duże kubełki to Jeff Green 3 oraz lay-up i rzut wolny od Bruce’a Browna za 10 punktów na 3:59 przed końcem. – przewaga punktowa.

Murray przedłużył swoją passę do czterech gier z co najmniej 10 asystami w swoim pierwszym występie w finale, kończąc z 15 punktami i 12 asystami w skądinąd trudnej nocy w strzelaniu 5 na 17. W kolejnych meczach finałowych wyprzedza tylko Magica Johnsona z co najmniej 10 asystami i nie popełnił straty w grze 4.

READ  Rezerwa Federalna i globalne banki centralne działają na rzecz zwiększenia dostępu do dolara

„Jesteśmy gotowi, aby zdobyć mistrzostwo” – powiedział Murray. „Mamy narzędzia, aby to zrobić. Od jakiegoś czasu o tym myślimy”.

Brown zakończył z 21 punktami, w tym 11 w czwartej kwarcie.

Gordon umocnił się w środkowej kwarcie, zdobywając 15 punktów w drugiej i kolejne dziewięć w trzeciej, pomagając Nuggetsom przenieść 13-punktową przewagę do ostatniej klatki. Dodał siedem zbiórek i sześć asyst w swoim dziewiątym meczu w karierze, zdobywając 5 i 5 z co najmniej 25. Cztery z tych gier odbyły się od 15 stycznia.

„Myślałem, że Aaron Gordon był wielki przez całą noc” – powiedział Malone. „Dziś wieczorem przyniósł swój kask i był dla nas wojownikiem z obu stron”.

25 punktów Jimmy’ego Butlera sprawiło, że Heat stał się pierwszym zespołem w historii ligi, który jako pierwszy w historii ligi zdobył mistrzostwo. Bam Adebayo zdobył 20 punktów i 11 zbiórek, a gracze rezerwowi Kyle Lowry (13 punktów), Duncan Robinson (12 punktów) i Caleb Martin (11 punktów) byli mocni.

Startujący Gabe Vincent i Max Strus zdobyli dwa punkty w 38 minut. Heat ponownie strzelili gorzej u siebie, tym razem strzelając 45 procent z pola i 8 z 25 z 3. Popełnili 15 strat i doprowadzili do 17 punktów Nuggets.

Jokic, w drodze do MVP finałów, został pierwszym graczem w historii NBA z 500 punktami, 250 zbiórkami i 150 asystami w jednym sezonie. Podniósł piątkowe liczby, walcząc z obolałą kostką po wylądowaniu na zestresowanej nodze w pierwszej kwarcie.

Mecz został zatrzymany na 2:07 do końca trzeciej kwarty, po raz trzeci w tym sezonie.

Zabawna mała statystyka dla franczyzy na skraju wypełnienia swojego przeznaczenia.

„Pozostajemy wierni naszej tożsamości i damy jej najlepszą okazję, aby to zrobić” – powiedział Malone.