Roaring Kitty wróciła, żeby porozmawiać o zatrzymaniu gry. Akcje spadły.

W piątek do południa pół miliona widzów obejrzało transmisję na żywo w YouTube, jak mężczyzna w białych okularach przeciwsłonecznych w bandanie uśmiecha się do kamery internetowej i zażartuje: „Pokażę to”.

Oj przestań. Powołuje się na swój rachunek maklerski.

Keith Gill, znany jako Roaring Kitty, który stał się jedną z najbardziej niesmacznych gwiazd Wall Street podczas manii memów w 2021 r., pojawił się na ekranie, zanim zniknął z widoku publicznego – i w swoim charakterystycznym stylu mieszał piwo, humor i komentarz rynkowy.

Szybkie przypomnienie: trzy lata temu Mr. Niepohamowany entuzjazm Gilla dla GameStop i mediów społecznościowych innych firm uczynił z niego swego rodzaju rabina dla tysięcy traderów, którzy podczas pandemii utknęli w domu – ludzi, którzy kupili mnóstwo akcji i doprowadzili ich ceny do krwawiącego z nosa poziomu. Wykorzystywanie przez tych traderów memów internetowych i platform społecznościowych, takich jak Reddit, do handlu wskazówkami dotyczącymi akcji stworzyło nowy typ inwestorów.

37-letni pan. Gill, który zeznawał przed Kongresem i zainspirował film „Głupie pieniądze”, przez trzy lata znajdował się poza centrum uwagi ze względu na pewne kontrole regulacyjne. W zeszłym miesiącu powrócił na boisko Tajny wykres na X Wielu odebrało to jako znak jego powrotu do day tradingu.

Po tym poście pojawiły się bardziej tajemnicze wiadomości w mediach społecznościowych, a na Reddicie Mr. Zrzut ekranu, który wyciekł, pokazuje, że Gill posiada akcje i opcje zakładów o wartości ponad 100 milionów dolarów w GameStop. Jej akcje natychmiast poszybowały w górę – mówiąc memami, „na Księżyc”. Sprzedawca gier wideo wykorzystał okazję do sprzedaży nowych akcji, pozyskując ponad 900 milionów dolarów.

I tak w czwartek p. Oczekiwania były duże, gdy na nieaktywnym koncie Gilla w serwisie YouTube pojawiło się ogłoszenie, że następnego dnia poprowadzi transmisję w południe. CNBC wyemitowało gadające głowy, aby spekulować, co może powiedzieć. The Wall Street Journal założył blog na żywo.

READ  Chiński producent samochodów elektrycznych Neo wypuścił na rynek konkurenta Modelu Y Tesli

Wtedy wydarzyło się coś nieoczekiwanego. W piątek rano wypuszczono GameStop Wcześniejszy niż oczekiwano raport o wynikach ujawnił rozczarowującą sprzedaż i niespodziewany plan publicznej sprzedaży jeszcze większej liczby akcji. Jego zapasy zanurkowały.

Popołudnie, pan. Kiedy oczekiwano rozpoczęcia transmisji na żywo Gilla, akcje GameStop spadły o ponad 30 procent. do 12:30 – po wstępie rockowego muzaka – Mr. Kamera Gilla błysnęła.

Ubrany w swoją charakterystyczną bandanę, siedząc przed spadającymi cenami akcji GameStop, Mr.

„Czy wszystko w porządku?” powiedział. „Było blisko.”

Pan. Gill natychmiast zaczął używać swojego szczególnego rodzaju humoru: „Hej, tu jest kilka szalonych głów” – powiedział, zachwycając 650 000 widzów. Żartował, że jego duży ekran, Paul Dano, taki nie jest. Wypił piwo.

Kilka minut później p. Gill przeszedł do omówienia GameStop, chwaląc zespół zarządzający i mówiąc, że widzi potencjał dla akcji. Najwyraźniej nie wszyscy to widzieli, gdyż w miarę jego wypowiedzi akcje spółki nadal traciły na wartości.

„O nie, pozwolę temu odejść” – powiedział Mr. Gil powiedział w pewnym momencie. Transmisję opuściło ponad 100 000 fanów.

Po około pół godzinie programu p. Gill dokonał wielkiego odkrycia. Przełączył projekcję ekranu z zasobów GameStop na obraz, który zidentyfikował jako swoje osobiste konto e-commerce.

Film pokazał, że majątek wynosi około 350 milionów dolarów – to znacząca kwota, może być większa; Tylko w piątek, panie. Gill spadł o 235 milionów dolarów.

Potem nie ma już nic do powiedzenia. Znany z godzinnego streamowania podczas pandemii, Mr. W piątek Gill wyszedł po 48 minutach.

„To bardzo przygnębiające, ponieważ nie ma zbyt wielu treści” – powiedziała Lorne Bykoff, inwestor z Nowego Jorku.

Akcje GameStop spadły tego dnia o 39 procent, do około 28 dolarów za akcję – powiedział Mr. Mniej niż wtedy, gdy Gil zaczął mówić.

READ  LeBron James został pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył w karierze 40 000 punktów

Kitty Bennet Badania przyczyniły się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *