Aaron Rodgers i Jesse Ventura na krótkiej liście wiceprezesów RFK Jr

Niezależny kandydat na prezydenta Robert F. Kennedy Jr. rozważa kandydaturę na wiceprezydenta rozgrywającego futbolu amerykańskiego Aarona Rodgersa lub byłego gubernatora Minnesoty Jessego Ventury.

Znajdują się oni na krótkiej liście potencjalnych kandydatów, oznajmiła we wtorek kampania Kennedy’ego.

Urzędnicy kampanii nie potwierdzili, kto jeszcze znajduje się na liście.

Kennedy (70 l.) ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta w zeszłym roku.

Wcześniej rozważał wyzwanie Joe Bidena w wyścigu o nominację Demokratów, a teraz jako niezależny kandydat stoi przed bitwą o to, aby jego nazwisko znalazło się na kartach do głosowania w większości lub wszystkich z 50 stanów USA.

Kennedy, członek najsłynniejszej amerykańskiej rodziny politycznej, zanim założył antyszczepionkową grupę nacisku, pracował jako prawnik zajmujący się ochroną środowiska.

Rodgers, gwiazdor rozgrywający grający obecnie w drużynie New York Jets, doznał kontuzji na początku swojego pierwszego meczu w zeszłym sezonie, ale obiecał wrócić do gry w 2024 roku.

Poza boiskiem krytykowano go za sceptycyzm wobec szczepień i wygłoszenie kilku kontrowersyjnych wypowiedzi.

Kennedy opublikował niedawno zdjęcie, na którym widać ich wspólną wędrówkę.

Nie jest jasne, jak rozgrywający będzie w stanie połączyć kampanię wiceprezydenta z wyczerpującym sezonem NFL, który może kolidować z listopadowymi wyborami.

Ventura, były zawodowy zapaśnik i aktor, został wybrany na gubernatora Minnesoty w 1998 roku jako członek Partii Reform, pokonując kandydatów Demokratów i Republikanów w nieoczekiwanym zdenerwowaniu.

Sprawował tę funkcję przez cztery lata, a po odejściu ze stanowiska konsekwentnie napomykał o powrocie do walki politycznej.

Od 2017 roku prowadził program w należącej do Kremla stacji RT America do czasu zaprzestania działalności stacji po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W zeszłym miesiącu wraz z Kennedym pojawił się na wydarzeniu związanym z kampanią w Arizonie.

Zasady dostępu do kart do głosowania dla niezależnych kandydatów na prezydenta różnią się znacznie w zależności od stanu, a większość kandydatów ma obowiązek zebrać podpisy przed letnim terminem.

Wiele stanów wymaga od niezależnych kandydatów wybrania kandydata na wiceprezydenta przed złożeniem wniosku o przyjęcie.

Kampania Kennedy'ego twierdzi, że zakwalifikowała się do tej pory w czterech stanach: Utah, Nevadzie, New Hampshire i na Hawajach.

Tytuł Filmu,

Zobacz: RFK Jr v JFK – czy potrafisz dostrzec różnicę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *