Administracja Rona DeSantisa odrzuca proponowane przez AP zajęcia z afroamerykanizmu w szkołach średnich na FlorydzieCNN

Administracja republikańska. Rona DeSantisa Floryda blokuje nowy zaawansowany kurs dla uczniów szkół średnich Studia afroamerykańskie.

W liście z 12 stycznia do College Board, organizacji non-profit, która nadzoruje program nauczania AP, Biuro Programowe Departamentu Edukacji Florydy stwierdziło, że jest to „w niewytłumaczalny sposób niezgodne z prawem stanu Floryda i nie ma istotnej wartości edukacyjnej”.

„Jeśli w przyszłości Rada Kolegium zechce wrócić do stołu z uzasadnionymi, historycznie dokładnymi treściami, FDOE zawsze jest skłonne ponownie otworzyć dyskusję” – czytamy w liście.

Chociaż list nie opisywał sprzeciwu agencji wobec treści kursu, rzecznik DeSantis Brian Griffin powiedział CNN w oświadczeniu, że „pozostawia duże, niejednoznaczne luki, które można wypełnić dodatkowym materiałem ideologicznym, a my na to nie pozwolimy”.

„Jak wcześniej stwierdził Departament Edukacji, jeśli Rada Kolegium będzie przestrzegać programu nauczania, zapewnia pełny program nauczania i zawiera historycznie dokładne treści, Departament dokona przeglądu programu nauczania w celu zatwierdzenia” – dodał Griffin.

W oświadczeniu dla CNN, College Board odmówił bezpośredniego komentarza na temat decyzji podjętej na Florydzie, ale powiedział: „nie możemy się doczekać, aby przedstawić tę bogatą i inspirującą eksplorację historii i kultury Afroamerykanów studentom w całym kraju”.

Kursy Advanced Placement dla Afroamerykanów zostały odrzucone po wysiłkach DeSantis na rzecz zreformowania akademickiego programu nauczania na Florydzie. Aby ograniczyć nauczanie krytycznej teorii rasy. W 2021 roku stan uchwalił ustawę zakazującą nauczania tej koncepcji, która bada historię systemowego rasizmu w Stanach Zjednoczonych i jego dalsze skutki. Prawo zabrania również nagrodzonemu Pulitzerem projektowi The New York Times „Projekt 1619” przeformułowania amerykańskiej historii wokół przybycia statków niewolników do amerykańskich wybrzeży. DeSantis w zeszłym roku Podpisał też ustawę Szkoła ogranicza rozmowy o rasie z uczniami.

W zeszłym roku College Board ujawnił plany zaoferowania po raz pierwszy zajęć z Afroamerykanizmu. Program nauczania jest pilotowany w 60 szkołach w całym kraju w roku akademickim 2022-23, a jego celem jest udostępnienie programu nauczania wszystkim szkołom w roku akademickim 2024-25. Według strony internetowej College Board, pierwszy egzamin AP African American Studies zostanie przeprowadzony wiosną 2025 roku.

READ  Rosenthal: wielki szlem Treya Turnera napędza ekscytujący powrót, gdy USA awansują do półfinałów WBC

Griffin podzielił się z CNN zarysem programu nauczania dla klasy, ale nie określił, które obszary skomplikuje stan. 81-stronicowy dokument zatytułowany „Podgląd” z lutego 2022 r. Przedstawiał program nauczania obejmujący „główne tematy rozciągające się od średniowiecznych królestw Afryki Zachodniej po aktualne wyzwania i osiągnięcia współczesnego ruchu”.

Nie było od razu jasne, czy jakieś szkoły na Florydzie są obecnie objęte programem pilotażowym. College Board powiedział, że Advanced Placement Program współpracuje z instytucjami szkolnictwa wyższego w celu opracowania programu studiów afroamerykańskich od dekady.

„Podobnie jak wszystkie nowe kursy AP, AP African American Studies przechodzi rygorystyczną, wieloletnią fazę pilotażową, zbierając informacje zwrotne od wykładowców, studentów, naukowców i decydentów” – czytamy w raporcie. „Proces pilotażu i rewizji struktury kursu jest standardową częścią każdego nowego kursu AP, w wyniku czego struktury często znacznie się zmieniają. Zaktualizowaną strukturę programu opublikujemy publicznie po jej ukończeniu, zanim zajęcia staną się powszechnie dostępne w amerykańskich szkół średnich.

Lisa Hill, szefowa wydziału historii w Hamden Hall Country Day School w Connecticut i jedna z nauczycielek realizujących nowy program nauczania, powiedziała, że ​​jest „zbulwersowana” krytyką ze strony administracji DeSantis.

Hill powiedział CNN, kiedy skontaktowano się z nim telefonicznie w czwartek. „To nie jest przedmiot do nauczania. Moja filozofia edukacji polega na tym, że uczysz się, dyskutujesz i dyskutujesz, aby lepiej zrozumieć, co jest ci przedstawiane.

„Uczymy faktów” – dodał. „Nie badamy teorii”.

Hill, który współprzewodniczył zespołowi, który pomógł opracować kurs, powiedział, że spędził dekadę na tworzeniu ram i zapewnianiu historycznej dokładności materiału, ale zauważył, że nie jest to kurs historii. Jest to multidyscyplinarne studium diaspory afroamerykańskiej, które obejmuje literaturę, sztukę, naukę, politykę i geografię.

„Wiem, że poświęciliśmy czas, aby upewnić się, że dbamy o integrację, aby upewnić się, że uczniowie otrzymują informacje, których wiele osób nie zna” – powiedziała. „Moi uczniowie przyjęli to i są zainteresowani. To sprawiedliwe, ponieważ czasami historia może być brzydka i nie sądzę, że powinieneś się jej bać.

READ  Peru zamyka Uniwersytet w Limie i Machu Picchu w związku z zamieszkami w Peru

A Post na Twitterze w środęSenator Demokratycznego Państwa Shevrin Jones, który jest czarny, zauważył, że Floryda oferuje inne kursy kulturowe AP.

„Ten ekstremizm polityczny i jego atak na czarną historię i czarnych ludzi doprowadzi do powstania całego pokolenia czarnych dzieci, które nie znajdą odzwierciedlenia we własnej edukacji ani we własnych stanach”. Jones powiedział.

Posunięcie DeSantisa pojawia się, gdy jego pozycja wśród konserwatystów wzrosła w całym kraju po gorących kwestiach kulturowych i jego publicznym stanowisku wobec urzędników zdrowia publicznego i biurokracji. Międzynarodowe rozprzestrzenianie się Covid-19. Mówi się, że on Ma potencjalną wagę 2024 Prezydencki wysiłek.

Grupa republikańskich ustawodawców stanowych w Michigan, którzy chcieli przygotować go do startu w 2024 r., podpisała w zeszłym miesiącu osobiście doręczony list do gubernatora Florydy, prosząc go, by „ubiegał się o naszą republikańską nominację na prezydenta”.

List został podpisany przez 18 członków Partii Republikańskiej Senatu i Izby Reprezentantów stanu Michigan, którzy napisali, że DeSantis ma „wyjątkowe i wyjątkowe kwalifikacje, aby zapewnić przywództwo i talent, których niestety brakuje na 1600 Pennsylvania Avenue”. Na zakończenie powiedzieli: „Jesteśmy gotowi i chętni, aby pomóc ci wygrać Michigan w 2024 roku”.

List zawierał szczegóły Jako pierwszy poinformował Politico.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *