Julian Sands, aktor „Pokój z widokiem”, zaginął podczas wędrówki po kalifornijskich wzgórzach

Brytyjski aktor Julian Sands, najbardziej znany z roli w uznanym przez krytyków filmie „Pokój z widokiem” z 1986 roku, był jednym z dwóch zaginionych turystów, których władze szukały jakiś czas później w górach San Gabriel w południowej Kalifornii. W całym regionie intensywne opady deszczu i śniegu.

65-letni pan z North Hollywood. Piaski zniknęły w piątek po samotnej wędrówce po Mount Baldy, ponad 40 mil na północny wschód od Los Angeles, powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino, Mara Rodriguez. . Tamtejsze szlaki są popularne, ale na portalach turystycznych oznaczone jako wymagające i trudne.

Pani Rodriguez powiedziała, że ​​poszukiwania były utrudnione przez „warunki drogowe i ryzyko lawin”.

„Jednak kontynuujemy poszukiwania helikopterem i dronami, gdy pozwala na to pogoda” – dodał.

W innym miejscu w górach San Gabriel władze osobno szukają innego zaginionego turysty, Roberta Gregory’ego, lat 61, z Hawthorne w Kalifornii. Poszukiwania prowadzi Departament Policji Hawthorne przy wsparciu biura szeryfa hrabstwa Los Angeles w San Dimas.

Pan. Gregory, zapalony i doświadczony wędrowiec, został zgłoszony przez żonę w piątek wieczorem w rejonie Crystal Lake po tym, jak nie wrócił. Jego pojazd został znaleziony przed kawiarnią przed kawiarnią w okolicy w sobotę, podała policja.

Porucznik Luis Serrano ze stacji San Dimas powiedział w czwartek, że ekipy poszukiwawczo-ratownicze są na ziemi, a patrole powietrzne trwają.

Pan. Przedstawiciele Sands nie odesłali natychmiast próśb o komentarz w czwartek.

Strumienie rzek atmosferycznych, burze mają wąski kształt i niosą ogromne ilości wody, Uderzyli w większość Kalifornii W ostatnich tygodniach powodzie spowodowały przerwy w dostawie prądu i powszechne ewakuacje. Zginęło co najmniej 19 osób.

W piątek, kiedy zgłoszono zaginięcie pana Sandsa, przez południową Kalifornię zaczęła przechodzić kolejna fala burz, która trwała przez cały świąteczny weekend.

Od środy warunki nie poprawiły się i Biuro szeryfa zaapelowało do turystów Zespoły ratownicze odpowiedziały na 14 misji ratunkowych w Mt Baldi i wokół niego w ciągu ostatnich czterech tygodni, aby „zastanowić się dwa razy i wysłuchać ostrzeżeń”.

READ  JetBlue wstrzymuje fuzję ze Spirit Airlines za 3,8 miliarda dolarów w ramach ugody antymonopolowej

Urzędnicy powiedzieli, że akcje ratunkowe dotyczyły zagubionych, osieroconych i rannych turystów, z których dwóch nie przeżyło po upadku i doznaniu obrażeń. Urzędnicy dodali, że ostatnie burze przyniosły na górę śnieg i lód, a warunki nie sprzyjały nawet doświadczonym wędrowcom.

Brytyjski artysta p. Wiadomo, że Sands lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Najbardziej zapamiętano go z roli w wieku 27 lat u boku Heleny Bonham Carter w „Pokoju z widokiem”, nominowanej do Oscara adaptacji powieści EM Forstera „Merchant Ivory”, która plasuje się na listach najlepszych brytyjskich filmów wszechczasów.

W wywiadzie Z The Guardian w 2020 roku, Pan. Sands powiedział, że był najszczęśliwszy, gdy był blisko szczytu góry w zimny poranek i miał ochotę wspiąć się na odległy szczyt w Himalajach. Opisał również czas na początku lat 90., kiedy został złapany przez burzę na wysokości ponad 20 000 stóp w Andach. „Wszyscy byliśmy w bardzo złej sytuacji” – powiedział. „Niektórzy z naszych najbliższych towarzyszy zginęli; Mamy szczęście.”

W innym wywiadzie w tym roku Z Thrive GlobalFirma założona przez Ariannę Huffington, która oferuje technologię modyfikacji zachowania, Mr. Sands powiedział, że spędzał czas w pasmach górskich w Ameryce Północnej i Europie.

Pan. Sands, który nie wspina się po górach, uważa, że ​​chodzi tylko o „wielki heroiczny sprint” na szczyt i ego.

„Ale tak naprawdę jest na odwrót” – powiedział. „Kiedy idziesz w te góry, chodzi o modlitwę, poświęcenie i pokorę. To nie jest celebracja samego siebie, ale wykorzenienie poczucia siebie. Więc na tych spacerach zatracasz się, stajesz się naczyniem energii w harmonii z otoczeniem .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *