Crypto-pożyczkowa jednostka Genesis składa wniosek o bankructwo w USA

20 stycznia (Reuters) – Dłużnik firmy kryptograficznej Genesis złożył w czwartek wniosek o ochronę przed bankructwem w USA przed wierzycielami, obalony przez upadek rynku wraz z giełdą FTX i pożyczkodawcą BlackFi.

Genesis Global Capital, jeden z największych pożyczkodawców kryptograficznych, zamroził wykupy klientów 16 listopada po tym, jak bankructwo FTX oszołomiło świat finansowy, wywołując obawy, że inne instytucje mogą implodować. Firma jest własnością firmy venture capital Digital Currency Group (DCG).

Ramię pożyczkowe Genesis powiedziało, że ma zarówno 1 miliard, jak i 10 miliardów dolarów aktywów i pasywów, i oszacowało, że ma ponad 100 000 wierzycieli w zgłoszeniu do amerykańskiego sądu upadłościowego dla południowego dystryktu Nowego Jorku.

Genesis Global Holdings, grupa macierzysta Genesis Global Capital, złożyła wniosek o ochronę przed upadłością wraz z innym pożyczkodawcą, Genesis Asia Pacific.

Genesis Global Holdings powiedział w oświadczeniu, że rozważa potencjalną sprzedaż lub transakcję kapitałową w celu spłaty wierzycieli i że ma 150 milionów dolarów w gotówce na wsparcie restrukturyzacji.

Derywaty Genesis i transakcje spot, maklerzy i firmy powiernicze nie są częścią procesu upadłościowego i będą kontynuować działalność handlową dla klientów.

Zgłoszenie upadłości Genesis jest ostatnim z serii porażek kryptograficznych i gwałtownych redukcji zatrudnienia, wywołanych ubiegłorocznym spadkiem cen.

Genesis jest już uwikłany w spór z Gemini Trust Co, założonym przez identycznych bliźniaczych pionierów kryptowaluty Camerona i Tylera Winklevossów, byłych wioślarzy olimpijskich w USA. Obie firmy walczą o produkt kryptograficzny, który wspólnie wprowadzili na rynek o nazwie Earn.

Bliźniacy Winklevoss powiedzieli, że Genesis jest winny ponad 900 milionów dolarów 340 000 inwestorów Earnings. 10 stycznia Cameron Winklevoss wezwał Barry’ego Silberta do zwolnienia ze stanowiska dyrektora generalnego grupy walut cyfrowych.

Godzinę po ogłoszeniu upadłości Cameron Winklevoss napisał na Twitterze, że Silbert i Digital Currency Group odmawiają wierzycielom uczciwej umowy.

READ  Biden wygłasza kazanie na temat dziedzictwa Martina Luthera Kinga: „Czas wybrać”

„Jeśli Barry (Silbert) i TCG nie opamiętają się i nie złożą uczciwej oferty wierzycielom, natychmiast złożymy pozew przeciwko Barry’emu i TCG” – napisał Winklevoss w tweecie.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Genesis i Gemini 12 stycznia o nielegalną sprzedaż papierów wartościowych inwestorom za pośrednictwem programu EARN. Tyler Winklevoss powiedział, że skarga była rozczarowująca.

Genesis pośredniczy w aktywach cyfrowych dla instytucji finansowych, takich jak fundusze hedgingowe i zarządzający aktywami 3 miliardy dolarów w sumie aktywnych pożyczek Według strony internetowej pod koniec trzeciego kwartału było to mniej niż 11,1 miliarda dolarów rok wcześniej.

Według swojej strony internetowej, w zeszłym roku Genesis udzielił 130,6 miliardów dolarów pożyczek kryptograficznych i sprzedał aktywa o wartości 116,5 miliardów dolarów.

Kryptograficzny fundusz hedgingowy z siedzibą w Singapurze Three Arrows Capital i Alameda Research, firma handlowa blisko powiązana z FTX, to dwaj z jego największych pożyczkobiorców, podało źródło Reutera. Oba są w postępowaniu upadłościowym.

Dług Three Arrows wobec Genesis został przejęty przez spółkę dominującą Digital Currency Group (DCG), która złożyła pozew przeciwko Three Arrows. Spółki portfelowe DCG obejmują również firmę zarządzającą aktywami kryptograficznymi Grayscale i serwis informacyjny CoinDesk.

Kryptopożyczkodawcy, którzy funkcjonowali de facto jako banki, rozkwitali podczas pandemii. Ale w przeciwieństwie do tradycyjnych banków, nie są one zobowiązane do utrzymywania poduszek kapitałowych. Na początku tego roku brak zabezpieczenia zmusił niektórych pożyczkodawców – i ich klientów – do poniesienia dużych strat.

Reportaż Toma Hallsa z Wilmington, Delaware i Akanksha Khushi; Montaż autorstwa Lananh Nguyen, Clarence Fernandez i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *