Akcje Japonii rosną o 2%, rynki azjatyckie rosną po tym, jak Stany Zjednoczone osiągnęły tymczasowy pułap zadłużenia

6 minut temu

Singapurski Temasek tnie wynagrodzenia kierownictwu wyższego szczebla i grupie inwestorów zaangażowanych w FTX

Singapurski inwestor państwowy Temasek obniżył wynagrodzenie kierownictwu wyższego szczebla i swojemu zespołowi inwestycyjnemu odpowiedzialnemu za rekomendowanie inwestycji w nieudaną giełdę kryptowalut FTX.

„Chociaż nie było winy w osiągnięciu rekomendacji inwestycyjnej komitetu inwestycyjnego, komitet inwestycyjny i kierownictwo wyższego szczebla, ostatecznie odpowiedzialni za podjęte decyzje inwestycyjne, wzięli na siebie wspólną odpowiedzialność, a odszkodowanie zostało zmniejszone”. prezes Lim Boon Heng powiedział w oświadczeniu.

Posunięcie Temasek następuje po rozpoczęciu wewnętrznego przeglądu w celu rozważenia jego inwestycji w FTX, co spowodowało odpis w wysokości 275 milionów dolarów.

Lim powiedział, że FTX był „celowo ukrywany przed inwestorami, w tym Temasek”. W raporcie nie określono, ilu pracowników zostało to dotkniętych ani dotkliwości cięć płac.

– Lim Hui Jee

piątek, 26 maja 2023 r., 11:38 EDT

Loretta Mester z Fed spodziewa się wzrostu stóp procentowych

Prezes Rezerwy Federalnej Cleveland, Loretta Mester, powiedziała w piątek CNBC, że spodziewa się dalszych podwyżek stóp procentowych, ponieważ inflacja nadal rośnie.

„Kiedy patrzę na dane i na to, co dzieje się z liczbami inflacji, myślę, że musimy być trochę bardziej napięci” – powiedział Mester w „Squawk on the Street”. „Poczyniliśmy postępy. Teraz jest to ćwiczenie kalibracyjne i to jest najtrudniejsza część”.

Meister jest w tym roku członkiem bez prawa głosu w ustalającym stopy procentowe Federalnym Komitecie Otwartego Rynku.

– Jeffa Coxa

piątek, 26 maja 2023 r., godzina 8:39 EDT

Preferowana stopa inflacji banku centralnego jest wyższa niż oczekiwano

piątek, 26 maja 2023 r., godzina 9:19 EDT

Rynki oczekują teraz podwyżki stóp procentowych przez Fed w czerwcu

Rynki podniosły swoje zakłady na czerwcową podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej po lepszych niż oczekiwano danych o inflacji w piątek rano.

Według danych CME Group szanse na wzrost o ćwierć punktu procentowego wzrosły do ​​56%. Nastąpiło to po opublikowaniu raportu pokazującego, że ceny wydatków na konsumpcję indywidualną wzrosły w kwietniu o 0,4% io 4,7% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Szanse na wzrost wynosiły zaledwie 17% tydzień temu. Prawdopodobieństwo podwyżki wzrasta do 75% po lipcu.

– Jeffa Coxa

piątek, 26 maja 2023 r. 11:13 EDT

Nastroje konsumentów nieznacznie przewyższyły oczekiwania

Ostateczny odczyt majowych nastrojów konsumentów okazał się nieco powyżej oczekiwań. Uniwersytet Michigan Indeks Nastrojów Konsumentów wyniósł 59,2, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Dow Jones prognozowali 57,7.

Oczywiście poziom ten jest poniżej kwietniowego poziomu 63,5.

„Nastroje konsumentów spadły o 7% w związku z obawami o rozwój gospodarki, niwelując prawie połowę zysków osiągniętych od rekordowego spadku w czerwcu ubiegłego roku. Spadek odzwierciedla kryzys pułapu zadłużenia z 2011 r.” – napisał Jon Hsu, dyrektor ds. konsumentów.

— Fred Imbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *