Gwiazdy wymusiły grę 6 przeciwko Golden Knights w finałach Konferencji Zachodniej: dlaczego Vegas przegrało mecz 5

Dallas Stars powstrzymali eliminację, wygrywając 4:2 w piątym meczu finałów Konferencji Zachodniej z Vegas Golden Knights w sobotę. Oto, co musisz wiedzieć:

• Po remisie 2:2 w trzeciej tercji napastnik Stars Ty DeLandrea strzelił gola na 10:35 przed końcem, dając Dallas prowadzenie 3:2. Dellandrea strzelił kolejnego gola 12:02 w pierwszej połowie, przypieczętowując zwycięstwo Stars.
  • Gole dla Dallas zdobyli Jason Robertson i Luke Glendinning. Gole dla Złotych Rycerzy zdobyli Ivan Barbashev i Chandler Stephenson.
  • Vegas prowadzi w serii 3-2. Mecz nr 6 w poniedziałek o 20:00 czasu wschodniego.

AtletycznyNatychmiastowa analiza:

Zmarnowałem kolejne świetne ujęcie Vegas Hill

Golden Knights zostali pokonani przez cały sobotni mecz, nie mając kolejnej szansy na przerwanie passy. Jedyną przyczyną, która jest bliska w tych dwóch okresach, jest męstwo góry Adin.

Stał wysoko i pozbawił Stars kilku szans w klasie A, ale ofensywna presja Dallasa była w końcu zbyt duża. — Granger

Głębia Vegas została pokonana

Obie drużyny zdobyły w sobotę bramki od swoich czołowych graczy. Jack Eichel i Barbashev strzelili pierwszego gola Vegas, a Stephenson strzelił drugiego. Dallas zdobył kolejnego gola od Robertsona.

Różnica w grze polegała na głębokich napastnikach Stars, którzy dramatycznie przewyższyli Vegas. Skrzydłowy trzeciej linii DeLandrea strzelił oba gole w trzeciej tercji, aby przypieczętować zwycięstwo, a czwarta linia przez całą noc miała dużą przewagę nad czwartą linią Vegas. — Granger

Wprowadzenie do Delandrii

Dellandrea był zdrowym zadrapaniem w pierwszych dwóch meczach serii przeciwko Golden Knights, więc sobota była jego pierwszym meczem w Vegas po sezonie. Dellandria jest jednym z najlepszych napastników Stars wykonujących rzuty karne i zwykle notuje najgorsze minuty w czwartej kwarcie.

DeLandria przyspieszył w wielkim stylu, gdy Stars znokautowali Jamiego Penna i Evgeny’ego Datonova w Game 5. The Stars z trudem rozwiązali problem netmindera Vegas, podczas gdy Hill robił jedną imponującą interwencję obronną po drugiej, w tym okradając Rube’a Hindsa i Joela Kwirantę przy drzwiach.

READ  Giełdy na świecie spadają, obligacje stabilizują się, gdy rosną obawy przed recesją

Dellandrea rozwiązał zagadkę, strzelając dwa gole w mniej niż dwie minuty w trzeciej tercji. Gwiazdy podniosły się, aby wymusić Game 6 w Dallas, co okazało się różnicą w grze. — Yusuf

Jak będzie wyglądał skład Stars po powrocie Jamiego Penna na Game 6?

Gwiazdy ponownie powitają kapitana Penna w składzie w grze 6.

Jednym z kluczowych wątków, na które warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych kilku dni, jest to, kto przyjedzie do Penn. Dellandrea miał dwa gole, Glendening wnosi wartość do rzutów karnych i wznowień, a Joel Gviranda nadal notuje solidne występy. Fredrik Olofsson był iskrą w czwartej linii w ostatnich dwóch meczach, w których musiał jeździć.

Jeśli chodzi o zasługi, odpowiedzią wydaje się być Mason Marchment, który walczył w tych play-offach, ale był w regularnym składzie, gdy był zdrowy. Ciekawie będzie zobaczyć, jak poradzi sobie z tym główny trener Stars, Pete DeBoer. – Yusuf

Punkt kulminacyjny gry

Statystyka ruchu ludności

Robertson został dopiero czwartym zawodnikiem w historii franczyzy Stars/North Stars, który strzelił pięć goli w pierwszej rundzie finałów Pucharu Stanleya. Pozostali trzej gracze to Brett Hull (2000), Jamie Langenbrunner (1999) i Bill Goldsworthy (1968).