Akcje rosną po ostatniej partii danych ekonomicznych, przed protokołami Fed

Akcje zyskiwały, a kursy spadały w środę, gdy inwestorzy analizowali kluczowe dane o zatrudnieniu i produkcji przed publikacją protokołu ze spotkania Rezerwy Federalnej.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 245 punktów, czyli 0,74%, odwracając wcześniejsze straty. S&P 500 i Nasdaq Composite odrobiły straty i wzrosły odpowiednio o 1,16% i 1,05%.

Listopadowy raport o zatrudnieniu i rotacji pracowników (JOLTS) okazał się nieco lepszy niż oczekiwano, wskazując na utrzymującą się siłę rynku pracy wśród podwyżek stóp procentowych banku centralnego w celu kontrolowania inflacji. Z drugiej strony indeks ISM dla przemysłu pokazał skurcz w sektorze po 30 miesiącach wzrostu, wskazując, że podwyżki stóp procentowych mogą spowolnić gospodarkę.

Te dane, wraz z raportami z Europy pokazującymi stygnięcie inflacji, podniosły ceny akcji. Jednak zyski zostaną stłumione, ponieważ inwestorzy będą czekać na większą jasność co do stanu gospodarki.

„To w dużej mierze tryb wyczekiwania” — mówi B. powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w Relay Financial. „Po zakończeniu naprawdę okropnego roku na wszystkich frontach inwestorzy zawsze odczuwają niepokój, gdy wkładają pieniądze do pracy, i widzimy to w czasie rzeczywistym, przynajmniej w ciągu pierwszych kilku dni handlowych”.

Amerykańskie akcje rozpoczęły rok 2023 we wtorek na niższych poziomach, ponieważ obawy o stopy procentowe, wysoka inflacja i obawy przed recesją osłabiły nadzieje, że Wall Street może pozytywnie rozpocząć nowy rok. S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 0,4% i 0,8%, podczas gdy Dow zamknął się tuż poniżej progu rentowności. Presję na główne indeksy wywierały również gwałtowne spadki akcji Apple i Tesli.

„Amerykańskie akcje nie były w stanie utrzymać wcześniejszych wzrostów, ponieważ inwestorzy obawiali się restrykcyjnej polityki i recesji” – napisał Ed Moya, starszy analityk rynkowy w firmie Oanda we wtorkowej notatce dla klientów. „Kupowanie ze zniżkami wywołało kolejne krótkotrwałe odbicie na rynku niedźwiedzi”.

READ  Akcje spadają wraz z zyskami Nvidii po minutach Fed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *