Astronauta Apollo Walter Cunningham zmarł w wieku 90 lat

Zapisz się do biuletynu naukowego CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomach naukowych i nie tylko.CNN

Walter Cunningham, emerytowany astronauta NASA i pilot pierwszego załogowego lotu w słynnym programie Apollo agencji kosmicznej, zmarł we wtorek w wieku 90 lat, podała NASA. powiedział.

Cunningham był jednym z pierwszych członków programu lotów kosmicznych NASA, członkiem trzeciej klasy astronautów, dołączając do agencji kosmicznej w 1963 roku. Został wybrany do pilotażu Apollo 7, pierwszej misji z załogą programu NASA, która zakończyła się wylądowaniem ludzi. Pierwszy raz na księżycu.

Rodzina Cunninghamów powiedziała: „Chcielibyśmy wyrazić naszą dumę z życia, jakie prowadził i naszą najgłębszą wdzięczność za człowieka, którym był: patriotą, odkrywcą, pilotem, astronautą, mężem, bratem i ojcem”. Oświadczenie udostępnione przez NASA. „Świat stracił kolejnego prawdziwego bohatera i będzie nam go bardzo brakować”.

Misja Apollo 7, wystrzelona w 1968 roku i trwająca około 11 dni, wysłała załogę w podróż na orbitę, lot testowy, który miał zademonstrować jej zdolność do spotkania się z innym statkiem kosmicznym na orbicie i utorować drogę do przyszłej eksploracji. Przestrzeń. Warto zauważyć, że pojawił się w pierwszej amerykańskiej transmisji telewizyjnej na żywo z kosmosu NASA.

Cunningham jest ostatnim żyjącym członkiem załogi Apollo 7, w skład której wchodzili astronauci. Wally Shirra I Dona Eichela.

Urodzony w Creston w stanie Iowa, uzyskał tytuł licencjata z fizyki oraz tytuł magistra z wyróżnieniem w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Cunninghama Miał 36 lat, kiedy rozpoczęła się misja Apollo 7. Pewnego razu Wywiad W 1999 roku w Biurze Historii Mówionej NASA zastanawiał się nad swoją ścieżką kariery i motywacjami.

Załoga pierwszego bezzałogowego lotu Apollo NASA — (od lewej) Cunningham, Dan F.  Eisela i Waltera M.  SCHIRRA - Przygotowanie do testów symulatora misji w północnoamerykańskiej fabryce samolotów w 1968 roku.

„Jestem jedną z tych osób, które tak naprawdę nigdy nie oglądały się za siebie. Pamiętam tylko, kiedy ktoś zapytał mnie, kiedy zostałem astronautą” — powiedział Cunningham. „Pamiętam tylko, że przyłożyłem nos do kamienia szlifierskiego i chciałem dać z siebie wszystko — Wtedy nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale zawsze byłem lepszy do następnego kroku. Chciałem być gotowy. Zawsze patrzę w przyszłość. Nie żyję przeszłością.

Chociaż Cunningham był tylko raz w kosmosie, został liderem programu NASA Skylab, pierwszej amerykańskiej stacji kosmicznej, która krążyła wokół Ziemi od 1973 do 1979 roku.

Przed dołączeniem do NASA, Cunningham wstąpił do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i wyszkolił się jako pilot w 1952 roku Oficer Biografia NASA i służył jako pilot myśliwca w US Marine Corps podczas 54 tras w Korei.

„Pamiętam tylko, co zrobiłem, aby zostać astronautą” — powiedział Cunningham w wywiadzie dla Biura Historii Mówionej NASA.

Cunningham ukończył również doktorat z fizyki na UCLA bez ukończenia pracy magisterskiej, a następnie, według NASA, w 1974 roku ukończył zaawansowany program zarządzania w Harvard Graduate School of Business.

Cunningham zeznaje na temat eksploracji kosmosu podczas przesłuchań Senackiej Podkomisji ds. Przestrzeni Kosmicznej, Nauki i Konkurencyjności Senatu USA ds. Przestrzeni Kosmicznej, Nauki i Konkurencyjności 24 lutego 2015 r. Na Kapitolu w Waszyngtonie.

Zanim dołączył do korpusu astronautów, pracował jako fizyk w Rand Corporation, wojskowym think tanku non-profit.

Po odejściu z agencji kosmicznej Cunningham nosił wiele kapeluszy i przyjmował różne role w sektorze prywatnym. Według jego biografii NASA, pracował na kilku stanowiskach kierowniczych w firmach deweloperskich, pracował jako konsultant dla startupów, został przedsiębiorcą i inwestorem, a ostatecznie został gospodarzem radiowego talk-show.

W późniejszych latach Cunningham stał się także zdeklarowanym krytykiem dominujących poglądów na antropogeniczne zmiany klimatu.

READ  Boris Johnson po raz kolejny odniósł się do policji, która łamie zasady Covid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *