Astronauta Apollo Walter Cunningham zmarł w wieku 90 lat

Zapisz się do biuletynu naukowego CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomach naukowych i nie tylko.CNN

Walter Cunningham, emerytowany astronauta NASA i pilot pierwszego załogowego lotu w słynnym programie Apollo agencji kosmicznej, zmarł we wtorek w wieku 90 lat, podała NASA. powiedział.

Cunningham był jednym z pierwszych członków programu lotów kosmicznych NASA, członkiem trzeciej klasy astronautów, dołączając do agencji kosmicznej w 1963 roku. Został wybrany do pilotażu Apollo 7, pierwszej misji z załogą programu NASA, która zakończyła się wylądowaniem ludzi. Pierwszy raz na księżycu.

Rodzina Cunninghamów powiedziała: „Chcielibyśmy wyrazić naszą dumę z życia, jakie prowadził i naszą najgłębszą wdzięczność za człowieka, którym był: patriotą, odkrywcą, pilotem, astronautą, mężem, bratem i ojcem”. Oświadczenie udostępnione przez NASA. „Świat stracił kolejnego prawdziwego bohatera i będzie nam go bardzo brakować”.

Misja Apollo 7, wystrzelona w 1968 roku i trwająca około 11 dni, wysłała załogę w podróż na orbitę, lot testowy, który miał zademonstrować jej zdolność do spotkania się z innym statkiem kosmicznym na orbicie i utorować drogę do przyszłej eksploracji. Przestrzeń. Warto zauważyć, że pojawił się w pierwszej amerykańskiej transmisji telewizyjnej na żywo z kosmosu NASA.

Cunningham jest ostatnim żyjącym członkiem załogi Apollo 7, w skład której wchodzili astronauci. Wally Shirra I Dona Eichela.

Urodzony w Creston w stanie Iowa, uzyskał tytuł licencjata z fizyki oraz tytuł magistra z wyróżnieniem w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Cunninghama Miał 36 lat, kiedy rozpoczęła się misja Apollo 7. Pewnego razu Wywiad W 1999 roku w Biurze Historii Mówionej NASA zastanawiał się nad swoją ścieżką kariery i motywacjami.

Załoga pierwszego bezzałogowego lotu Apollo NASA — (od lewej) Cunningham, Dan F.  Eisela i Waltera M.  SCHIRRA - Przygotowanie do testów symulatora misji w północnoamerykańskiej fabryce samolotów w 1968 roku.

„Jestem jedną z tych osób, które tak naprawdę nigdy nie oglądały się za siebie. Pamiętam tylko, kiedy ktoś zapytał mnie, kiedy zostałem astronautą” — powiedział Cunningham. „Pamiętam tylko, że przyłożyłem nos do kamienia szlifierskiego i chciałem dać z siebie wszystko — Wtedy nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale zawsze byłem lepszy do następnego kroku. Chciałem być gotowy. Zawsze patrzę w przyszłość. Nie żyję przeszłością.

READ  Komisja Etyki Izby Reprezentantów ogłasza dochodzenie w sprawie zdezorientowanego przedstawiciela Jorge Santosa

Chociaż Cunningham był tylko raz w kosmosie, został liderem programu NASA Skylab, pierwszej amerykańskiej stacji kosmicznej, która krążyła wokół Ziemi od 1973 do 1979 roku.

Przed dołączeniem do NASA, Cunningham wstąpił do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i wyszkolił się jako pilot w 1952 roku Oficer Biografia NASA i służył jako pilot myśliwca w US Marine Corps podczas 54 tras w Korei.

„Pamiętam tylko, co zrobiłem, aby zostać astronautą” — powiedział Cunningham w wywiadzie dla Biura Historii Mówionej NASA.

Cunningham ukończył również doktorat z fizyki na UCLA bez ukończenia pracy magisterskiej, a następnie, według NASA, w 1974 roku ukończył zaawansowany program zarządzania w Harvard Graduate School of Business.

Cunningham zeznaje na temat eksploracji kosmosu podczas przesłuchań Senackiej Podkomisji ds. Przestrzeni Kosmicznej, Nauki i Konkurencyjności Senatu USA ds. Przestrzeni Kosmicznej, Nauki i Konkurencyjności 24 lutego 2015 r. Na Kapitolu w Waszyngtonie.

Zanim dołączył do korpusu astronautów, pracował jako fizyk w Rand Corporation, wojskowym think tanku non-profit.

Po odejściu z agencji kosmicznej Cunningham nosił wiele kapeluszy i przyjmował różne role w sektorze prywatnym. Według jego biografii NASA, pracował na kilku stanowiskach kierowniczych w firmach deweloperskich, pracował jako konsultant dla startupów, został przedsiębiorcą i inwestorem, a ostatecznie został gospodarzem radiowego talk-show.

W późniejszych latach Cunningham stał się także zdeklarowanym krytykiem dominujących poglądów na antropogeniczne zmiany klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *