Aktor „Hair”, „Everwood” Treat Williams ginie w wypadku motocyklowym w Vermont

Aktor Treat Williams, który podczas swojej blisko 50-letniej kariery grał w serialu „Everwood” i filmie „Hair”, zginął w wypadku motocyklowym w Vermont.

DORSET, Vt. Aktor Treat Williams, którego prawie 50-letnia kariera obejmowała serial telewizyjny „Everwood” i film „Hair”, zginął w poniedziałek w wypadku motocyklowym w Vermont, podała policja stanowa. Ma 71 lat.

Według raportu policji stanowej Vermont, krótko przed godziną 17:00 SUV Hondy skręcał w lewo na parking, kiedy uderzył w motocykl Williamsa w Dorset.

Williams został wyrzucony z motocykla w nieuniknionej kolizji. Odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany samolotem do Albany Medical Center w Albany w stanie Nowy Jork, gdzie stwierdzono zgon” – czytamy w oświadczeniu.

Policja powiedziała, że ​​Williams miał na sobie kask.

Kierowca SUV-a doznał lekkich obrażeń i nie został przewieziony do szpitala. Zasygnalizował skręt i nie został natychmiast zatrzymany, jak poinformowała policja, chociaż dochodzenie w sprawie wypadku trwa.

Williams, którego pełne nazwisko to Richard Treat Williams, mieszkał w Manchester Center w południowym Vermont, podała policja.

Śmierć aktora potwierdził również jego agent Barry McPherson.

„Jestem zdruzgotany. Jest bardzo miłym chłopcem. Jest bardzo utalentowany” – powiedział McPherson magazynowi People.

„Był aktorem aktora” – powiedział McPherson. „Filmowcy go kochali. Od późnych lat 70. był sercem Hollywood.

Urodzony w Connecticut, Williams zadebiutował jako policjant w filmie „Deadly Hero” z 1975 roku, a następnie pojawił się w ponad 120 rolach telewizyjnych i filmowych, w tym w „The Eagle Has Landed”, „Prince of the City”. i „Pewnego razu w Ameryce”.

Był nominowany do Złotego Globu za rolę przywódcy hipisów, George’a Bergera, w przebojowym musicalu Hair z 1979 roku.

Wystąpił w dziesiątkach programów telewizyjnych, ale najbardziej znany był z roli doktora Andrew Browna, owdowiałego chirurga mózgu z Manhattanu, w serialu Everwood w latach 2002-2006.

READ  Bunge i Viterra wspólnie tworzą potęgę agrobiznesu o wartości 34 miliardów dolarów

Williams miał stałą rolę jako Lenny Rose w programie telewizyjnym Blue Bloods.

Występy sceniczne Williamsa obejmują przedstawienia na Broadwayu, w tym „Grease” i „Pirates of Penzance”.

Koledzy i przyjaciele chwalili Williamsa jako życzliwego, hojnego i kreatywnego.

„Treet Williams był pełnym pasji, żądnym przygód, kreatywnym człowiekiem” – napisał na Twitterze aktor Wendell Pierce. „W krótkim czasie szybko się ze mną zaprzyjaźnił, a jego żądza przygód była zaraźliwa. Pracowaliśmy razem tylko nad jednym filmem, ale przez lata spotykaliśmy się sporadycznie. Miły i hojny z radą i wsparciem. rozerwać.”

Pisarz, reżyser i producent Justin Williams napisał na Twitterze, że Williams był „najlepszy”. Aktor James Woods powiedział: „Bardzo go kochałem i jest mi tak smutno, że odszedł”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *