Angielska policja poinformowała, że ​​w ataku w Nottingham zginęły trzy osoby

Jacob King/PA Images/Getty Images

Funkcjonariusze policji ustawili się we wtorek na ulicy w Nottingham, gdzie kilka dróg zostało zamkniętych, podczas gdy funkcjonariusze zajmowali się czymś, co nazwali poważnym incydentem.CNN

Trzy osoby, w tym dwóch studentów, zginęły we wtorek w masowym ataku w mieście Nottingham w środkowej Anglii – poinformowały lokalne władze.

Nottinghamshire Police poinformowała, że ​​31-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa.

Policja została po raz pierwszy zaalarmowana o incydencie, gdy dwóch 19-letnich mężczyzn zostało znalezionych martwych na Ilkeston Road w pobliżu centrum miasta we wczesnych godzinach porannych czasu lokalnego we wtorek. Uniwersytet w Nottingham później Napisał to na Twitterze We wtorek zginęło dwóch studentów uniwersytetu. „Jesteśmy zszokowani i zdruzgotani tą wiadomością, a nasze myśli są z ofiarami, ich rodzinami i przyjaciółmi”.

Funkcjonariusze zostali wezwani do innego incydentu kilka ulic dalej na Milton Street, gdzie furgonetka próbowała przejechać trzy osoby. Następnie zostali przyjęci do szpitala.

Mężczyzna w wieku około 50 lat został również znaleziony martwy na Magdala Road.

Policja powiedziała, że ​​wierzy, że trzy incydenty, które opisali jako „ataki miejskie”, były ze sobą powiązane.

Naoczny świadek, Lynn Haggitt, powiedziała BBC, że widziała białą furgonetkę wjeżdżającą „w tych dwóch facetów” podczas jej dojazdów we wtorek rano czasu lokalnego.

„Kobieta weszła do łona. Mężczyzna wzbił się w powietrze. To był strzał w dziesiątkę – powiedział Haggitt. „Żałuję, że nigdy tego nie widziałem, naprawdę mną wstrząsnął.

„Nigdy nie widziałem czegoś takiego”.

Sprawdź tę interaktywną zawartość na CNN.com

Komisarz Kate Meynell powiedziała dziennikarzom w czwartek wieczorem, że policja uważa, że ​​podejrzany ukradł pojazd, zanim wjechał nim w miejsce publiczne. Furgonetka została później zatrzymana przez policję, a podejrzany został „aresztowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy policji pod zarzutem morderstwa”.

READ  Kontrakty terminowe na Dow spadły o 200 punktów, spadając po zyskach Microsoftu

Według Meynella, który nie odpowiadał na pytania reporterów, nie dokonano dalszych aresztowań.

Jakub Król/AP

Funkcjonariusze policji kryminalistycznej idą wzdłuż Magdala Road, gdzie znaleziono martwego mężczyznę.

Darren Staples/AFP/Getty Images

Policjant stoi na Market Street po kilku incydentach, w których zginęły co najmniej trzy osoby.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak wyraził ubolewanie z powodu straty.

„Moje myśli są z rodzinami i bliskimi rannych i tych, którzy stracili życie” – napisał na Twitterze.

prezydenta Francji Emmanuela Macrona Napisał to na Twitterze: „Nasze myśli są z ofiarami, rannymi i rodzinami tragicznych wydarzeń w Nottingham. Łączymy się w bólu z naszymi brytyjskimi przyjaciółmi i wspieramy ich.

Brytyjski prawodawca Robert Jenrick powiedział, że miejscowa ludność była „w szoku” po incydentach.

„Jestem głęboko wdzięczny @nottspolice i wszystkim, którzy zareagowali na dzisiejszy przerażający atak w Nottingham. Wszyscy w Nottinghamshire podzielają uczucie szoku. Moje myśli i modlitwy są z rannymi oraz rodzinami i przyjaciółmi zabitych” – powiedział Napisał to na Twitterze.

Inny brytyjski prawodawca, Alex Norris, napisał na Twitterze: „Najgorsze wieści, jakie nasze miasto obudziło do dzisiaj. Myślami i modlitwami naszej społeczności są wszyscy poszkodowani. Dziękujemy naszym ratownikom za ich dzisiejszą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *