Jak CNN opublikowało wiadomości z przesłuchania Trumpa pomimo sądowego zakazu elektroniki

Uwaga redaktora: Wersja tego artykułu pierwotnie ukazała się w biuletynie „Wiarygodne źródła”. Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać codzienne podsumowanie dotyczące zmieniającego się krajobrazu mediów.CNN

Przeprowadzka została zaplanowana na dzień przed rozprawą.

Sędzia przewodniczący federalnej sali sądowej w Miami, w której we wtorek postawiono zarzuty byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, podjął decyzję o zakazie używania urządzeń elektronicznych na sali sądowej, co jest poważnym niepowodzeniem dla organizacji informacyjnych, które muszą szybko przekazywać informacje z historycznych postępowań światu zewnętrznemu. Bez dostępu do urządzeń elektronicznych podstawowe zadanie było nie lada wyzwaniem.

Po zbadaniu sądu w poniedziałek zespół CNN opracował plan – taki, który ostatecznie doprowadził sieć informacyjną do pierwszego doniesienia, że ​​Trump jest w areszcie i że przebywa w więzieniu. Wpisał nie przyznanie się do winy 37 spraw dotyczyło niewłaściwego obchodzenia się z tajnymi dokumentami wywiadowczymi.

Zaczęło się od zatrudnienia grupy miejscowych uczniów szkół średnich jako asystentów produkcyjnych na jeden dzień. Noah Gray, główny producent programów specjalnych CNN, dorastał w okolicach Miami i uczęszczał do Palmetto Senior High School. Kontaktując się ze swoim byłym nauczycielem, który kieruje szkolnym programem produkcji telewizyjnej, CNN powiedział, że chce szybko zatrudnić niektórych swoich uczniów do pomocy w jego wysiłkach reporterskich.

Noah Gray / CNN

Lucas Hudson, Hannah Rabinowitz, Tierney Sneed, Lucas Anson, Sebastian Soto i Janah Issa z CNN pozują do zdjęcia przed sądem federalnym w Miami 13 czerwca 2023 r., Dzień po aresztowaniu i uwięzieniu byłego prezydenta Donalda Trumpa.

We wtorek kilku zrekrutowanych studentów zostało postawionych przed sądem i siedziało w przepełnionej sali z reporterami Tierneyem Sneadem i Hannah Rabinowitz. Gdy śledztwo się rozwijało i poczyniono postępy, Snead i Rabinowitz napisali swój raport w notatnikach, wyrwali arkusze pilnych wiadomości i wręczyli je uczniowi. Studenci skierowali oświadczenie do jednego ze swoich kolegów z klasy, który stał przy jednym z dwóch budek telefonicznych w sądzie.

READ  Rosenthal: wielki szlem Treya Turnera napędza ekscytujący powrót, gdy USA awansują do półfinałów WBC

Ale był pewien zwrot: automaty telefoniczne w sądzie mogły wybierać tylko lokalne numery telefonów. Aby pokonać ostatnią przeszkodę, pracownicy CNN wpadli na pomysł, aby asystentka produkcji wybierała numer jej własnego telefonu komórkowego, który znajdował się w pobliskim samochodzie kempingowym, który sieć wykorzystuje jako mobilną siedzibę główną.

Regionalny dyrektor ds. zbierania wiadomości CNN, Brad Parks, który był w kamperze, podniósł słuchawkę, napisał raport i przekazał informacje do biura CNN w Waszyngtonie. Gdy raport został opublikowany przez starszych przywódców w Waszyngtonie, rozprzestrzenił się w pokoju kontrolnym i sieci. Stamtąd w końcu został przekazany do prezenterów CNN, którzy przekazali wiadomości widzom na całym świecie.

„Przez wszystkie lata mojej pracy w terenie nigdy nie byłem zaangażowany w proces tak złożony, jak ta gra na żywo z profesjonalnym telefonem” – powiedział mi Gray we wtorek, po zakończeniu okresu próbnego.

Ze względu na archaiczną strukturę, w jakiej działają sądy federalne Stanów Zjednoczonych, konieczny jest znaczny wysiłek w zakresie relacjonowania postępowań sądowych. Opinia publiczna ma niezwykle ograniczony dostęp do spraw w sądach federalnych, bez względu na to, jak konsekwentne lub niezwykłe.

Żadnych kamer. Brak kanałów audio. Brak linii telefonicznych do słuchania. W tym przypadku była tylko sala sądowa z ograniczoną liczbą miejsc siedzących i pomieszczenie przelewowe. Obrazy z sali sądowej były jedynymi scenami widocznymi dla publiczności. Tylko piosenki artystów zapiszą się na kartach historii.

przez wiele lat, Podjęto próby Przez grupy rzeczników w celu zwiększenia przejrzystości na salach sądowych. Ale wysiłki tylko się opłaciły Jakiś drobny ruch. Generalnie sądy federalne odmawiają ustąpienia.

Jednak biorąc pod uwagę ogromną stawkę byłego prezydenta, któremu postawiono zarzuty karne i ubiegał się o reelekcję, ponowiono wezwania do zapewnienia większej przejrzystości. W rzeczywistości kilka razy podczas wtorkowej rozprawy w telewizji eksperci prawni zwracali uwagę na krytyczną kwestię.

READ  Wśród sporu z DeSantis, Disney inwestuje 1 miliard dolarów w rozwój

„Myślę, że jest to już dawno spóźnione” – powiedział Jake’owi Tapperowi starszy analityk prawny CNN, Eli Honig, opisując sądy federalne jako „uparcie archaiczne” i „na wysokim koniu”.

„To chwytanie się pereł trwa wśród sędziów od dziesięcioleci” – powiedział Honig. „Nie chcemy, żeby nasze działania stały się tu widowiskiem”. Cóż, co ja myślę? Musimy to zobaczyć. Mówiąc dokładniej, mamy prawo to zobaczyć.

W MSNBC były pełniący obowiązki prokuratora generalnego Neil Katyal przedstawił podobny argument. Katyal argumentowała, że ​​w tym konkretnym przypadku publiczny dostęp byłby korzystny dla wszystkich.

„Myślę, że korzyści z publicznego dostępu do Trumpa i oskarżenia zostaną ograniczone” – powiedziała Katyal Nicole Wallace. „Ponieważ Trump może być pewien, że opinia publiczna zauważy każdą nierówność. Transmisję na żywo można wykorzystać do zwalczania wszelkich dezinformacji, które Trump próbuje rozpowszechniać.

„Myślę więc, że to jest sąd ludowy i za to płacą dolary naszych amerykańskich podatników, i wszyscy Amerykanie to widzą” – dodała Katyal.

Dopiero okaże się, czy ostatecznie zostanie zapewniona większa przejrzystość. Ale pomimo przeszkód w federalnym systemie sądownictwa, redakcje mogą znaleźć sposób, aby wznieść się ponad nie i dostarczać wiadomości – czego dowodem był wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *