AT&T potwierdza naruszenie danych i resetuje miliony haseł klientów

AT&T Zgoda Naruszenie danych, które obejmuje informacje od ponad 7,6 miliona obecnych klientów i ponad 65 milionów byłych klientów, miało miejsce w Internecie. Firma zresetowała hasła zabezpieczające klientów, których to dotyczy, i twierdzi, że ujawnione informacje „mogły zawierać imię i nazwisko, adres e-mail, adres pocztowy, numer telefonu, numer ubezpieczenia społecznego, datę urodzenia, numer konta AT&T i hasło”.

AT&T kontaktuje się z klientami, których to dotyczy, za pomocą „e-maila lub listu”, aby poinformować ich, jakie dane są uwzględniane i jaki wpływ ma to na klientów.

Po pierwsze, potwierdzenie przez firmę autentyczności wyciekających danych Raporty o wyciekach Ujawniony w 2021 r. – przyszedł później TechCrunch W poniedziałek AT&T została powiadomiona o luce w zaszyfrowanych hasłach. Hasła to zazwyczaj czterocyfrowe kody PIN, używane do zabezpieczania kont podczas rozmów telefonicznych z pomocą techniczną firmy lub weryfikacją sklepu, a analiza przeprowadzona przez badacza bezpieczeństwa wykazała, że ​​hasła były „łatwe do zrozumienia”.

To często zadawane pytania Mówi, że klienci mogą skonfigurować bezpłatne powiadomienia o oszustwach od Equifax, Experian i TransUnion. Według AT&T zbiór danych „wydaje się pochodzić z 2019 r. lub wcześniej i nie zawiera osobistych informacji finansowych ani historii połączeń”. Firma twierdzi, że „współpracuje z zewnętrznymi ekspertami ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w celu przeanalizowania sytuacji” i jak dotąd nie ma „dowodów na autoryzowany dostęp” do swoich systemów.

READ  Kosowski minister mówi, że Serbia dąży do destabilizacji kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *