Stan Karolina Północna kontynuuje walkę Kopciuszka z Marquette

DALLAS – Nieprawdopodobna marcowa passa trwała w piątkowy wieczór dla zajmującej 11. miejsce męskiej drużyny koszykówki stanu Karolina Północna, gdy Wolfpack odpierał w końcówce ofertę rozstawionego z numerem 2 Marquette’a (67-58) w turnieju NCAA. 16. runda regionalna Południowa w American Airlines Center.

Zwycięstwo przenosi najniższą rozstawioną drużynę turnieju do niedzielnego finału regionalnego przeciwko swojemu rywalowi z ACC, nr 2. wysyła przeciwko rozstawionemu z numerem 4 Duke’owi. Zapewnia to pierwszą od 1986 roku wyprawę Wilczego Stada do Elite Eight i szóstą w historii programu.

„Wyobraziłem sobie to w październiku” – powiedział absolwent napastnik DJ Burns Jr. „To kwestia, dlaczego tego nie robić. Będziemy się tego trzymać. Spotykamy się z dużym brakiem szacunku. Ludzie nadal nie wierzą, że uda nam się tam dotrzeć i pójść dalej. próbuj dalej zniszczyć imprezę.

Rozgrywający DJ Horne prowadził NC State z 19 punktami, a obrońca Casey Morsell dodał 15 punktów, trafiając 7 z 12 celnych strzałów w meczu, w którym Wolfpack prowadził przez wszystkie minuty z wyjątkiem czterech. Napastnik Mohamed Tiara zdobył 11 punktów, trafiając 4 z 6 trafień, a także zebrał 15 zbiórek, najwięcej w meczu, jednocześnie utrzymując obniżony poziom energii podczas obchodzenia Ramadanu.

Wolfpack (25-14) w drugiej połowie Marquette miał skuteczność 4 z 31 celnych (12,9 procent) z dystansu i 2 z 18 (11,1 procent) rzutów za trzy punkty. Złote Orły (27-10) nie zrobiły sobie żadnej przysługi, pomijając niezliczone otwarte spojrzenia zza łuku.

Decydujące momenty nastąpiły, gdy Marquette zmniejszył deficyt do 58-52, a do końca meczu za trzy punkty Kama Jonesa pozostały 3:39. Wolfpack skontrował kwestionowanym uderzeniem Morsela i trójką Michaela O'Connella i niecałe dwie minuty później powiększył prowadzenie do podwójnych punktów.

Jones miał 20 punktów dla Złotych Orłów, które w drugim meczu nie zbliżyły się bliżej niż osiem punktów. NC State po raz pierwszy wystąpiło w turnieju od eliminacji po sezonie 2018 w 1/8 finału, wykonując cztery kolejne rzuty wolne, aby w ostatniej minucie powstrzymać Marquette’a.

READ  Jak zobaczyć nową „zieloną” kometę

„Człowieku, powiedziałbym, że udowodniłeś wszystkim, że się mylą” – powiedział Morsell o najbardziej satysfakcjonującej części rozwoju NC State. „W każdym meczu byliśmy słabsi. Podczas każdego meczu mówi się o tym, jak przyjąć każdego, kto w nas wątpi, udowodnić wszystkim, że się mylą, a następnie udać się do szatni i świętować.

Ścieżka wytyczona przez każdy zespół do osiągnięcia tego punktu była pełna wybojów pod koniec sezonu zasadniczego, po których następowały wzloty i upadki, podkreślone kontrastującymi okolicznościami.

Złote Orły przegrały dwie z trzech przed Turniejem Big East z powodu ukośnej kontuzji rozgrywającego Tylera Kolka, przez co Marquette pozostał bez lidera kraju (7,9) na sześć meczów. Transfer nastąpił od George'a Masona na początku turnieju NCAA, co pomogło Marquette awansować do pierwszego Sweet 16 od 2013 roku.

NC State grało wcześniej w 1/8 finału w 2015 roku. Tymczasem ten występ nie przypomina żadnego innego w tegorocznym turnieju NCAA. Wolfpack przegrał cztery z rzędu w turnieju ACC w DC, a posada trenera Kevina Keattsa w obronie stoi pod znakiem zapytania.

NC State wygrało pięć meczów i po raz pierwszy od 1987 roku zdobyło mistrzostwo w turnieju konferencyjnym, napędzane transferami Burnsa i Horna. Burns przybył do Raleigh z Winthrop. Horn rozpoczął karierę w stanie Illinois i przeniósł się do stanu Arizona, zanim zaczął grać w swojej rodzinnej szkole.

„Różnica w grze polega na tym, kiedy bronisz drużyn” – powiedział Keats. „Kiedy broniliśmy linii za trzy punkty, pomyślałem, że to zrobiło dużą różnicę. A potem w ofensywie pomyślałem, że podzieliliśmy się piłką. Zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy. Odwróciłem piłkę trochę częściej, niż bym chciał, ale kiedy dostajesz 14 asyst przy 26 golach z gry. To był dobry wieczór.

Szósty mecz pomiędzy szkołami był rocznicą niezwykle ważną w historii. NC State zdobyło swoje pierwsze mistrzostwo kraju 50 lat temu, pokonując Marquette 76-64 w finale turnieju NCAA.

READ  Pfizer (PFE) Zyski za IV kwartał 2022 r

Podczas ostatniego spotkania drużyn Wolfpack zabłysnął w pierwszej połowie, zapewniając drużynie ósmy mecz eliminacyjny w tym miesiącu. Zacięte strzały i zacięta obrona zapewniły drużynie NC State prowadzenie 37-24 do przerwy po tym, jak napastnik Golden Eagles David Joplin (0 z 7 za trzy punkty) nie trafił w trzy rzuty wolne na 2,2 sekundy przed końcem.

NC State wypracowało sobie pierwsze dwucyfrowe prowadzenie w siedem minut po rozpoczęciu meczu i zakończyło połowę serią 8:2. Jayden Taylor podał za trzy punkty od Tiary, a Burns, mierzący 180 cm wzrostu i 275 funtów, olśniewał posunięciem pomiędzy dwoma obrońcami w parterze.

„Kiedy oglądamy na taśmie, widzimy, że czasami przeszkadza nam ich fizyczność i agresja” – powiedział trener Marquette, Shaka Smart. „Zdecydowanie były rzeczy, które mogliśmy zrobić lub powinniśmy zrobić inaczej, aby wyjść silniejszymi. Nie rozmawialiśmy o tym podczas meczu. Wiele z rzutów za trzy punkty, które oddaliśmy, było dobrych, ale niewystarczających. oznacza to, że osiągnięcie wyniku 4 na 31 jako zespół będzie trudne do wygrania.