Biden anulował 6 miliardów dolarów pożyczek studenckich dla pracowników służb publicznych

  • Madeline Halbert
  • BBC News, Nowy Jork

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Wielki plan Bidena mający na celu rozwiązanie zadłużenia studentów został odrzucony przez Sąd Najwyższy

Prezydent Joe Biden ogłosił anulowanie pożyczek studenckich o wartości niemal 6 miliardów dolarów (4,7 miliarda funtów) dla 78 000 pracowników sektora publicznego.

Biały Dom stwierdził, że wśród osób kwalifikujących się do ulgi znajdują się nauczyciele, pielęgniarki i strażacy.

Do tej pory Biden umorzył dług o wartości 143 miliardów dolarów prawie 4 milionom ludzi.

Republikanie ostro skrytykowali umorzenie długów demokratycznego prezydenta, twierdząc, że amerykańscy podatnicy ostatecznie zapłacą rachunek i że podniesie to czesne.

W ramach tego najnowszego posunięcia 78 000 pracowników sektora publicznego będzie miało średnio około 77 000 dolarów anulowania zadłużenia z tytułu kredytów studenckich.

„Ci pracownicy służby publicznej poświęcili swoje życie służbie swoim społecznościom, ale z powodu wcześniejszych błędów administracyjnych nigdy nie otrzymali pomocy, na jaką zasługują zgodnie z prawem” – stwierdził Biden w oświadczeniu.

Około 43 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma pożyczki studenckie, z czego większość stanowią pożyczki federalne.

Odkąd w zeszłym roku Sąd Najwyższy odrzucił szeroko zakrojony plan administracji Bidena dotyczący ulgi w pożyczkach studenckich, prezydent próbuje wykorzystać stare i nowe programy spłaty pożyczek, aby zaradzić zadłużeniu.

Początkowy plan Białego Domu przewidywał umorzenie długu do 20 000 dolarów na osobę, oprócz kredytów studenckich o wartości 400 miliardów dolarów.

Jednakże Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że Biden nie ma uprawnień do umorzenia tego długu bez zgody Kongresu.

Sprawa ta szczególnie podekscytowała młodych wyborców – kluczowy okręg wyborczy, który Biden stara się wygrać, zanim w wyborach prezydenckich w 2024 r. zmierzy się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

Wielu młodych Amerykanów rozgniewało się po orzeczeniu Sądu Najwyższego i skrytykowało administrację Bidena za to, że nie robi więcej w kwestii kredytów studenckich.

Od tego czasu Biały Dom chętnie podkreśla, że ​​Biden anulował więcej kredytów studenckich niż jakikolwiek inny prezydent.

Najnowszy program ulg pożyczkowych dotyczy pracowników rządowych i organizacji non-profit objętych programem umorzenia pożyczek w ramach usług publicznych. Program umożliwia niektórym pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy anulowanie pożyczki po 120 miesięcznych płatnościach.

READ  Zelda: Tears of the Kingdom „Hands On” wydajność i rozdzielczość szczegółowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *