Rynki azjatyckie są mieszane, ponieważ inwestorzy analizują dane gospodarcze z regionu

Godzinę temu

TSMC odnotowuje pierwszy kwartalny spadek zysków od 4 lat w związku ze spadkiem popytu na elektronikę

Tajwański producent półprzewodników odnotował w czwartek zysk i spadek przychodów w drugim kwartale.

Przychody w drugim kwartale spadły o 10% do 480,84 mld NT $ (15,68 mld $), podczas gdy dochód netto spadł o 23,3% do 181,8 mld NT $ w porównaniu z rokiem poprzednim. To pierwszy kwartalny spadek dochodu netto DSMC od 4 lat.

– powiedział DSMC Firma została dotknięta trudnościami makroekonomicznymi, które „zmniejszyły popyt na rynku końcowym i doprowadziły do ​​korekty istniejących zapasów przez klientów”.

Pomimo spadków, wyniki były lepsze od oczekiwań rynkowych dotyczących przychodów w wysokości 478,83 mld NTD i zysku netto w wysokości 172,55 mld NT.

Przeczytaj pełny raport tutaj.

– Sheila Chiang

2 godziny temu

Chińskie banki państwowe kupują krótkie juany: Reuters

Na początku handlu w czwartek główne chińskie banki państwowe sprzedawały dolary, aby kupić juana na rynku kasowym offshore. poinformował Reuters.

Powołując się na dwie osoby „posiadające bezpośrednią wiedzę w tej sprawie”, jedno ze źródeł powiedziało Reuterowi, że takie posunięcia miały na celu spowolnienie spadku juana.

Zagraniczny juan umocnił się po południu o 0,66%, osiągając poziom 7,1839 w stosunku do dolara.

3 godziny wcześniej

Eksport smartfonów w Indiach stabilizuje się po spadku w trzech kwartałach: Canalys

Według raportu Canalys rynek smartfonów w Indiach ustabilizował się na poziomie 36,1 miliona sztuk wysłanych w drugim kwartale.

Liczba ta oznacza spadek o 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym, znacznie lepszy niż spadek o 20% w pierwszym kwartale. Eksport spadł odpowiednio o 27% i 6% w czwartym i trzecim kwartale 2022 roku.

Samsung nadal dominował w drugim kwartale, zdobywając około 18% udziału w rynku z 6,6 milionami przesyłek, według Canalys. Vivo nadal wysyłało 6,4 miliona telefonów, podczas gdy Xiaomi zajęło trzecie miejsce z 5,4 milionami przesyłek.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Charmaine Jacob

5 godzin temu

Bezrobocie w Australii utrzymało się w czerwcu na niezmienionym poziomie 3,5%.

Sezonowo wyrównana stopa bezrobocia w Australii nie uległa zmianie Przy 3,5% W czerwcu był on nieco niższy niż 3,6% oczekiwane przez ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

Dane z Australian Bureau of Statistics pokazały, że stosunek zatrudnienia do liczby ludności wyniósł w czerwcu 64,5%, a całkowite bezrobocie spadło z 1600 do 505 500.

READ  Trump ostro krytykuje Facebooka, twierdzi, że zakaz TikTok poprawi meta

Wskaźnik zatrudnienia jest jednym z kluczowych wskaźników, na których Bank Rezerwy Australii spotyka się w celu omówienia decyzji dotyczących stóp procentowych.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Chiny chcą wejść w nowe obszary wzrostu, aby pobudzić gospodarkę: HSBC

Chiny chcą przejść do nowych, szybko rozwijających się obszarów, takich jak IT, aby stymulować gospodarkę, powiedział Harald van der Linde, szef strategii kapitałowej w regionie Azji i Pacyfiku w HSBC.

„Nie chcą wracać do starego modelu wzrostu, jakim były inwestycje w nieruchomości i infrastrukturę. Mają tego dość” – powiedział w „Squawk Box Asia” CNBC.

Dodał, że zamiast tego „chcą przejść do nowego modelu wzrostu”, który koncentruje się na zaawansowanych technologicznie, odnawialnych źródłach energii i pojazdach zelektryfikowanych. Powiedział jednak, że nadal nie ma jasnych wskazówek od decydentów z Pekinu na temat tych szczegółów.

„Mamy nowy zespół ekonomiczny, który pojawił się w lutym tego roku. Spotkali się za kulisami, wymyślili plany, a mniej więcej w następnym miesiącu będziemy mieli więcej szczegółów na temat tego, co dokładnie zamierzają zrobić” – zauważył Linde.

„Myślę, że to jest to, na co rynek czeka. Daje nam to poczucie, dokąd naprawdę zmierzają”.

– Sumathi Bala

6 godzin temu

Chiny utrzymały roczne i pięcioletnie oprocentowanie kredytów pierwotnych na niezmienionym poziomie 3,55% i 4,2%.

Chiny zmieniły swoje roczne i pięcioletnie oprocentowanie kredytów podstawowych odpowiednio do 3,55% i 4,2% kilka dni po tym, jak zmieniły oprocentowanie kredytów średnioterminowych na 2,65%.

Dzieje się tak nawet po tym, jak kraj odnotował w poniedziałek wzrost produktu krajowego brutto w drugim kwartale poniżej oczekiwań, odnotowując wzrost o 6,3% rok do roku w porównaniu z 7,3% oczekiwanymi przez ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

Chiny po raz ostatni obniżyły główną stopę procentową kredytów w czerwcu, kiedy obniżyły roczne i pięcioletnie stopy procentowe o 10 punktów bazowych.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

CNBC Pro: Goldman Sachs dzieli się najlepszymi wyborami akcji dla China AI — i jeszcze 2 na swojej liście kar

Goldman Sachs wymienia chińskie akcje, które prawdopodobnie skorzystają na rozwoju sztucznej inteligencji – a dwie inne znajdują się na bankowej liście nazw z oceną kupna.

READ  Tamar Hamlin z Billsa oddycha samodzielnie i rozmawia z kolegami z drużyny, kibicując im w niedzielnym finale sezonu regularnego

W dwóch notatkach badawczych z 16 lipca Goldman przedstawił przegląd możliwości i zagrożeń stwarzanych przez generatywną sztuczną inteligencję i wybrane akcje, które mogą na tym skorzystać.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Lucy Handley

8 godzin temu

Japonia odnotowuje pierwszą nadwyżkę handlową od prawie dwóch lat

Japonia odnotowała w czerwcu niespodziewaną nadwyżkę handlową w wysokości 43,05 mld jenów (308,5 mln USD), co oznacza pierwszy raz, kiedy trzecia co do wielkości gospodarka świata odnotowała nadwyżkę od 23 miesięcy.

To wyraźna zmiana w porównaniu z deficytem 1,38 bln jenów odnotowanym w maju i 1,37 bln jenów odnotowanym w czerwcu 2022 r.

Według danych rządowych nadwyżkę przypisano spadkowi importu. Import spadł w czerwcu o 12,9% rok do roku, podczas gdy eksport odnotował wzrost o 1,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

CNBC Pro: „Oni są prawdziwi, rosną”: inwestor technologiczny jest właścicielem 2 akcji Internetu Rzeczy

Główne trendy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, dominują na pierwszych stronach gazet. Jednak według inwestora technologicznego Richarda Clote’a niektóre kluczowe gry, takie jak Internet rzeczy (IoT), oferują znaczny potencjał pomimo mniejszego szumu.

Cloud, zarządzający funduszem w Janus Henderson Investors, wymienił dwie akcje IoT, które uważa za długoterminowych zwycięzców. Zarządza funduszem Horizon Global Technology Leaders o wartości 3,2 miliarda dolarów, który jest inwestowany w obie akcje.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

5 godzin temu

CNBC Pro: Akcje ASML wzrosły w tym roku o ponad 30%. Wall Street widzi wzrosty akcji

Akcje ASML poszybowały w górę w tym roku dzięki szumowi na temat firm półprzewodnikowych i sztucznej inteligencji — jej akcje notowane na holenderskich giełdach wzrosły o 32% od początku roku, podczas gdy akcje notowane w USA wzrosły o prawie 40%.

Ale stoi przed kilkoma zagrożeniami, w tym napięciami między USA a Chinami.

Skąd się bierze zapas? Znalezione przez CNBC Pro Wall Street Research.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

15 godzin temu

Karta wyników za drugi kwartał

Sezon wyników za drugi kwartał właśnie się rozpoczął, a 10% spółek z S&P 500 opublikowało dotychczas wyniki. Według danych Refinitiv, spośród 50 firm, 64% przewyższyło szacunki zysków, a 80% akcji przewyższyło oczekiwania.

READ  Svitek wygrywa kolejny French Open, pokonując Muchovą

Na podstawie skumulowanej stopy wzrostu oczekuje się, że przychody spadną o 8,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a zyski spadną o 0,8% rok do roku. Wskaźnik agreguje dane z firm, które już przekazały dane oraz firm, które czekają na zgłoszenie.

– Samanta Subin

20 godzin temu

Goldman Sachs traci zyski

Gigant z Wall Street, Goldman Sachs, obniżył w środę oczekiwania na drugi kwartał, pomimo wcześniejszych prób zrównoważenia oczekiwań przez firmę.

Goldman zgłosił skorygowany zysk na akcję w wysokości 3,08 i 10,9 miliarda dolarów, podczas gdy analitycy ankietowani przez Refinitiv prognozowali odpowiednio 3,18 i 10,84 miliarda dolarów. Akcje Goldmana spadły o 0,4% w obrocie przedsesyjnym.

– Briana Evansa

18 godzin temu

Akcje banków regionalnych rosną po pierwszej fali zysków

Inwestorzy odetchnęli z ulgą po pierwszej fali zysków regionalnych banków.

Fundusz SPDR S&P Regional Bank ETF (KRE) wzrósł o około 1% we wczesnej fazie handlu, ponieważ inwestorzy i analitycy zwrócili uwagę na raporty Western Alliance, US Bancorp i innych.

Według Refinitiv, akcje Western Alliance z siedzibą w Phoenix wzrosły o ponad 2% pomimo zysku w wysokości 1,96 USD na akcję.

– Jesse Pound

13 godzin temu

Produkty rolne wzrosną w środę

Kukurydza, pszenica i soja skoczyły w środę. Prognozy suchej pogody na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, po których nastąpiło wycofanie się z Black Sea Grain Initiative i obawy przed rosyjskimi nalotami na port w Odessie nad Morzem Czarnym, podniosły ceny pszenicy.

Kontrakty terminowe na pszenicę wzrosły w środę o 5,4% i prawie 6% od początku roku, na dobrej drodze do najlepszego tygodnia od 23 czerwca.

Kontrakty terminowe na soję wzrosły o 1,7% do najwyższego poziomu 437,4 USD za tonę krótką w środę rano.

Kontrakty terminowe na kukurydzę wzrosły w środę o 3,1% do 551,5 centa za buszel. Od początku roku kukurydza wzrosła o 7,2% i jest na dobrej drodze do najlepszego tygodnia od 26 maja.

– Hakyung Kim, Nick Wells

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *