Całkowite zaćmienie słońca w kwietniu będzie trwało dłużej niż zaćmienie w 2017 roku

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomach naukowych i nie tylko.CNN

Kiedy Całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia stworzy spektakl na niebie nad Meksykiem i Ameryką Północną, pierwszy raz od blisko siedmiu lat w tej części świata – ostatni raz do 2044 roku.

Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi między Ziemią a Słońcem i całkowicie zasłania tarczę Słońca. Ale nie wszystkie te zjawiska niebieskie są takie same.

Zaćmienie kwietniowe ma podobną ścieżkę Do zdarzenia, które miało miejsce 21 sierpnia 2017 rChociaż poruszanie się w przeciwnych kierunkach obejmuje większy teren, istnieją między nimi pewne różnice. Wydarzenie 2024 jest czymś, na co warto czekaćWedług NASA. Kluczowym czynnikiem wyróżniającym tegoroczne wydarzenie jest to, kto może je obejrzeć.

Szacunki NASA Szacuje się, że 215 milionów dorosłych w całych Stanach Zjednoczonych widziało zaćmienie słońca w 2017 roku na żywo lub wirtualnie.

„Tegoroczne całkowite zaćmienie Słońca będzie przynajmniej częściowo widoczne dla wszystkich w Stanach Zjednoczonych, co sprawi, że będzie to najbardziej dostępne zaćmienie, jakiego ten naród doświadczył od pokolenia” – powiedziała Nicola Fox, zastępca administratora Dyrekcji ds. Operacji Naukowych NASA. Raport.

Więcej osób będzie mogło zobaczyć zaćmienie w 2024 r., ponieważ ścieżka całości, czyli miejsca, w których ludzie zobaczą, jak cień Księżyca całkowicie zakrywa słońce, będzie szersza. Odległość Księżyca od Ziemi zmienia się w zależności od orbity naszej planety, a podczas całkowitego zaćmienia Słońca w 2017 r. Księżyc znajdował się dalej od Ziemi, a jego całkowity obszar był węższy i rozciągał się od około 62 do 71 mil (100 do 114 kilometrów). Szeroki.

Jednak podczas tegorocznego wydarzenia Księżyc znajdzie się bliżej naszej planety, dlatego oczekuje się, że ścieżka jego cienia nad Ameryką Północną będzie miała szerokość od 174 do 196 kilometrów.

READ  Play-offy NBA: Celtics po raz kolejny wyprzedzili Pacers i zapewnili sobie awans do finałów NBA

Trasa zaćmienia w 2024 r. przebiega przez bardziej zaludnione obszary i większe miasta niż kiedykolwiek wcześniej. Na całym obszarze zaćmienia w 2017 r. mieszkało zaledwie 12 mln ludzi, na ścieżce zaćmienia w 2024 r. – prawie 32 mln, a w promieniu 322 km – 150 mln.

Billa Ingallsa/NASA

To złożone zdjęcie przedstawia postęp częściowego zaćmienia słońca nad jeziorem Ross w Parku Narodowym North Cascades w stanie Waszyngton, 21 sierpnia 2017 r.

Osoby znajdujące się poza ścieżką totalności nadal mogą zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca, podczas którego Księżyc zasłania tylko część tarczy Słońca. 99% mieszkańców całych Stanów Zjednoczonych, w tym części Hawajów i Alaski, będzie mogło zobaczyć przynajmniej częściowe zaćmienie słońca bez konieczności podróżowania.

Kwietniowe zaćmienie potrwa dłużej niż w 2017 roku, ponieważ Księżyc znajduje się bliżej Ziemi. Całkowitość to jedna z najkrótszych faz zaćmienia, a jej czas trwania zależy od miejsca oglądania. Obserwatorzy znajdujący się w pobliżu środka toru doświadczają najdłuższej pełni, a długość tego okna maleje bliżej krawędzi toru.

W 2017 roku obserwatorzy nieba zaobserwowali najdłuższy odcinek w pobliżu Carbondale w stanie Illinois, trwający dwie minuty i 42 sekundy.

W tym roku najdłuższy czas trwania łącznie będzie wynosił cztery minuty i 28 sekund w obszarze położonym około 25 minut na północny zachód od Dorian w Meksyku, ale w przypadku mieszkańców obszarów położonych dalej na północ, jak Economy, Teksas i Indiana, łączny czas trwania będzie przekraczał cztery minuty. Gdy zaćmienie przecina Kanadę, widzowie mogą spodziewać się całkowitego widoku przez kolejne 3 minuty i 21 sekund.

Najdłuższy w najnowszej historii trwał siedem minut i 8 sekund i miał miejsce 20 czerwca 1955 roku na zachód od Filipin. Książka Guinnessa.

Chcesz wiedzieć, co zobaczysz podczas zaćmienia? Skorzystaj z naszego Interaktywna mapa Aby określić, gdzie będziesz na trasie. I nie zapomnij Chwyć parę okularów zaćmienia Aby bezpiecznie obejrzeć wydarzenie.

READ  Jerome Powell dał rynkom wytchnienie. Zniknęło w mgnieniu oka.

Chociaż zaćmienie jest gratką dla obserwatorów nieba, wydarzenie to daje także naukowcom możliwość badania Słońca w wyjątkowy sposób. A kwietniowe zaćmienie pozwoli naukowcom Wyjątkowy widok słońca Podczas najbardziej aktywnych okresów zwanych maksimum słonecznym.

Słońce przybywa i słabnie w regularnym 11-letnim cyklu, gdy zmienia się pole magnetyczne gwiazdy. Zaćmienie w 2017 r. miało miejsce, gdy Słońce znajdowało się najbliżej Słońca, a gwiazda była mniej aktywna.

Są eksperci przewiduje maksimum słoneczne, szczyt aktywności pola magnetycznego Słońca, nastąpi jeszcze w tym roku. Kiedy Księżyc zasłania powierzchnię gwiazdy podczas nadchodzącego zaćmienia, naukowcy spodziewają się zobaczyć spektakularne obiekty przypominające wiry, serpentyny i jasne loki w gorącej zewnętrznej atmosferze Słońca, zwanej koroną. Koronę, słabszą od powierzchni Słońca, łatwiej jest dostrzec podczas zaćmienia, co pozwala naukowcom na szczegółowe jej zbadanie.

Podczas zaćmienia widoczna jest erupcja materiału z powierzchni Słońca, zwana koronalnym wyrzutem masy.

Na pokładzie odbędzie się kilka testów Wysokogórski samolot badawczy NASA WB-57 Podczas zaćmienia należy badać koronę w nadziei na uchwycenie nowych szczegółów na temat jej struktury w różnych długościach fal światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *