Nothing Phone 2a został starannie zaprojektowany i ma przystępną cenę

Budżetowe telefony zwykle można zapomnieć, ale Nothing Phone 2A nie jest telefonem o średnim budżecie – i to widać wyraźnie.

2A to trzeci telefon Nothing i pierwsza próba stworzenia naprawdę niedrogiego urządzenia. I jego Bardzo Przyjazny dla budżetu: cena telefonu Phone 2A zaczyna się dziś od 319 funtów (329 euro) za model z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Wersja 12 GB/256 GB kosztuje 349 funtów (379 euro). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka telefonu nastąpi 12 marca. Wariant 256 GB będzie sprzedawany w USA za 349 dolarów, ale jest pewien haczyk – jest dostępny tylko za pośrednictwem Projekt deweloperski A telefon działa tylko w T-Mobile. To nasza strata, bo żaden z nich nie tworzy urządzenia wyróżniającego się z tłumu.

Minimalistyczna estetyka przechodzi przez obróbkę ekranu głównego.

W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy kilka renderów Phone 2A, więc jego specyfikacja nie jest całkowicie zaskakująca, ale oto podsumowanie: jest wyposażony w 6,7-calowy ekran OLED 120 Hz ze szkłem Gorilla Glass 5 i rozdzielczością 1080p. Rozdzielczość – dokładnie 1084 x 2412. Co prawda nie ma tu ładowania bezprzewodowego, ale za to znajdziemy pokaźny akumulator o pojemności 5000 mAh, który obsługuje ładowanie przewodowe o mocy 45 W. Telefon 2A korzysta z chipsetu MediaTek Dimensity 7200 Pro, który już znamy, i ma stopień ochrony IP54, którego nie znaliśmy.

Od przezroczystego panelu tylnego po stylowy monochromatyczny interfejs użytkownika, projekt nie ma sobie równych. Scentralizowany moduł aparatu ma 50-megapikselowy aparat główny z obiektywem f/1.8 i stabilizacją optyczną, co jest dość rzadkie w telefonach do 500 dolarów. Jest tam 50-megapikselowy aparat ultraszerokokątny f/2.2 i 32-megapikselowy aparat przedni. Trzy paski świetlne wokół tylnych aparatów tworzą interfejs Glyph telefonu 2A z funkcjami znanymi z telefonu 2, takimi jak „przewróć do Glyph”, aby szybko wyciszyć telefon i zamiast tego otrzymywać powiadomienia za pomocą migających świateł.

READ  Artemis II: NASA ujawni, których czterech astronautów wybrała na wycieczkę na Księżyc

Migające światła są fajne i w ogóle, ale ta scena zostaje na zawsze.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, 349 USD to bardzo rozsądna cena. Oczywiście zewnętrzna ramka i tylny panel są plastikowe, które jest jedynie odporne na zachlapania, a interfejs Glyph nadal jest w większości ciekawy, ale To tylko 349 dolarów. Łatwo zrozumieć, dlaczego nie ma niektórych funkcji, takich jak jeszcze wyższy stopień ochrony IP, niż w telefonie Phone 2 za 599 dolarów.

Dzięki tej cenie łatwo to docenić Jest Tutaj: Interfejs glifów wydaje się być zabawnym dodatkiem, a zawsze aktywny wyświetlacz informacyjny to jeden z moich ulubionych w każdym telefonie. Jest NFC do płatności zbliżeniowych, co nie zawsze zdarza się w budżetowych telefonach, a jeśli nie wiadomo, gdzie przyłożyć urządzenie, widać – jest z tyłu telefonu. Podobnie minimalistyczny interfejs użytkownika Nothing wydaje się luksusem w tym gatunku, w którym rzadko można znaleźć paskudne oprogramowanie typu bloatware.

To zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe – jeśli mieszkasz w USA, tak jest. Phone 2A jest dostępny wyłącznie w ramach programu deweloperskiego Nothing, który jest otwarty dla każdego, ale urządzenie będzie działać tylko w sieci T-Mobile. Obsługuje pasmo n41 operatora, które w rzeczywistości jest szkieletem jego sieci 5G, ale sieci 5G Verizon i AT&T nie są obsługiwane. Nawet jeśli korzystasz z T-Mobile, poleganie na Phone 2A jako codziennym sterowniku bez pełnej obsługi LTE i niskopasmowego 5G wydaje się trochę ryzykowne. Rozczarowujące, ale hej – czy fajne telefony pomijają Amerykę? To nic nowego.

Zdjęcie: Alison Johnson/The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *