Christine Sinclair nie wykorzystała rzutu karnego i szansy na zostanie pierwszą zawodniczką, która strzeliła gola w sześciu mistrzostwach świata, gdy Kanada zremisowała z Nigerią.

Williama Westa/AFP/Getty Images

Bramkarz Nigerii Siamaka Nanadosi wybija piłkę po obronie rzutu karnego Kanadyjki Christine Sinclair.CNN

Kapitan Kanady, Christine Sinclair, nie wykorzystała rzutu karnego i została pierwszą zawodniczką w historii, która zdobyła szóstkę. Puchary Świata Kanada zremisowała 0:0 z Nigerią.

40-letni napastnik, występujący po raz 324. w reprezentacji Kanady, został obroniony przez bramkarza Nigerii Siamakę Nanadosi na początku drugiej połowy.

Nnadozie imponował przez cały mecz w grupie B, dzięki kilku kluczowym interwencjom, dzięki którym zdeterminowana drużyna Nigerii zdobyła kluczowy punkt.

Deborah Abiodun została ukarana czerwoną kartką, ale 10 nigeryjskich zawodniczek utrzymało bezbramkowy remis.

„Zamierzam ją zawstydzić, ale myślę, że jest jedną z najlepszych młodych bramkarzy na świecie”, powiedział trener Nigerii Randy Waldrum, według BBC.

„Myślę, że obrona Shiamaki naprawdę rozpaliła ogień i uświadomiła nam, że wciąż jest o co grać”.

Sinclair jest jednym z zaledwie trzech piłkarzy, którzy strzelili gole na pięciu Mistrzostwach Świata FIFA – obok Marty z Brazylii i Cristiano Ronaldo z Portugalii.

Hannah McKay/Reuters

Shiamaka Natoshi świętuje po meczu.

Sinclair, jeden z najlepszych strzelców wszechczasów w piłce nożnej, zdobył niezwykłą liczbę 190 bramek w meczach między Kanadą a Irlandią, która w czwartek przegrała 0:1 z Australią.

Kanada jest uważana za jednego z faworytów mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii po ostatnich zwycięstwach.

W 2021 roku zdobył złoty medal na opóźnionych igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku, pokonując Szwecję w rzutach karnych i zdobywając swój pierwszy duży międzynarodowy tytuł.

Pomimo wygrania turnieju i posiadania utalentowanych drużyn, Kanada miała problemy, jeśli chodzi o mistrzostwa świata.

Dochodził do fazy pucharowej ostatnich dwóch edycji turnieju, w tym do 1/8 finału w 2019 roku, dzięki czemu po raz pierwszy dotarł do fazy pucharowej mistrzostw świata rozgrywanych poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

READ  Fox Dominion rozstrzyga sprawę o zniesławienie za 787,5 miliona dolarów, unika procesu

Jednak ze względu na coraz bardziej gwiazdorską drużynę – składającą się z graczy, którzy regularnie pojawiają się i zdobywają trofea na całym świecie – oczekiwania w tym roku są wysokie.

Roberta Cianflone/Getty Images

Christine Sinclair przegapiła historię mundialu

Od ofensywnej głębi Sinclaira i Adriany Lyon po solidną obronę, w której występują Allisha Chapman, Kadisha Buchanan, Shelina Zatorski i Ashley Lawrence, trudno znaleźć słabość w drużynie Kanady.

Nigeria, 40. sklasyfikowana afrykańska drużyna na świecie, zmierzy się następnie z gospodarzami, Australią, 27 lipca na turnieju w 2023 roku.

Mimo że Super Falcons awansowali do 1/8 finału w 2019 roku – po raz pierwszy od 1999 roku – Nigeria przegrała więcej meczów i straciła więcej bramek niż jakakolwiek inna drużyna na mistrzostwach świata.

Z biegiem lat Nigeria stała się jednym z elementów mistrzostw świata, grając w dziewiątej edycji jako jeden z siedmiu krajów biorących udział w każdym turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *