Ciało zaginionego mężczyzny wydobyte z zawalonego mieszkania w Iowa; Brakuje jeszcze dwóch

DAVENPORT, Iowa (AP) — Znaleziono ciało jednej z trzech osób zaginionych po częściowym zawaleniu się budynku mieszkalnego. Odkrycia dokonano w Davenport w stanie Iowa, jak potwierdził urzędnik miejski w niedzielę.

Ciało Brandona Colvina seniora zostało wydobyte w sobotę, powiedziała rzeczniczka miasta Sarah Ott. Dwóch innych mężczyzn – 51-letni Ryan Hitchcock i 60-letni Daniel Brien – wciąż pozostaje nieznanych. Colvin, lat 42, był pierwszą osobą, która zginęła w katastrofie.

Żadne inne szczegóły nie zostały natychmiast ujawnione. Córka Briena, Nancy Brien Frezza, powiedziała The Associated Press, że nie otrzymała żadnych informacji na temat poszukiwań jej ojca.

Czasy czteromiasta Syn Colvina, Brandon Colvin Jr., w sobotę ukończył szkołę średnią. On i inni członkowie rodziny pozostali na miejscu katastrofy z nadzieją na cud.

Ciało Colvina znaleziono dzień po tym, jak władze ogłosiły zakończenie poszukiwań ocalałychGdy uwaga zwróci się na poprawę struktury, można rozpocząć działania naprawcze.

Resztki sześciopiętrowego budynku mieszkalnego znajdowały się w ciągłym ruchu przez pierwsze 24 do 36 godzin po tym, jak zawalił się 28 maja, zagrażając ratownikom poszukującym ocalałych, poinformowali urzędnicy.

Urzędnicy miejscy powiedzieli wcześniej, że Colvin, Hitchcock i Brien mieli „duże prawdopodobieństwo, że będą w domu podczas upadku”.

Urzędnicy powiedzieli, że poszukiwania budynku są zbyt niebezpieczne – i nadal się przesuwa i zapada, narażając ratowników na wielkie ryzyko. Grupy zadaniowe Iowa zakończyły poszukiwania ocalałych w czwartek i zaczęły koncentrować się na poprawie infrastruktury dla działań ratowniczych.

„Robimy, co w naszej mocy, aby zrównoważyć warunki budowlane i bezpieczeństwo naszych ratowników” – powiedział dziennikarzom szef straży pożarnej Mike Carlston. Powiedział, że warunki wymusiły reakcję, która może zająć „dni i tygodnie” zamiast minut lub godzin.

Burmistrz Mike Madsen powiedział, że sterta śmieci „może być miejscem spoczynku dla nieznanych osób”.

READ  Rosenthal: Miotacz Blue Jays przyznaje się do kołysania narzutów podczas walki z Aaronem Judge

Rozbiórka stuletniego budynku postępuje w obliczu pytań o to, dlaczego ani właściciel, ani władze miasta nie ostrzegły mieszkańców przed niebezpieczeństwem, nawet po tym, jak inżynier budowlany poinformował, że ściana stuletniego budynku grozi zawaleniem. załamuje się.

Urzędnicy miejscy i właściciel budynku byli ostrzegani od miesięcy, że części budynku są niestabilne, wynika z dokumentów opublikowanych przez miasto.

W ostatnich latach najemcy skarżyli się miastu na szereg problemów, które ich zdaniem zostały zaniedbane przez zarządców nieruchomości, w tym tygodnie lub miesiące bez ogrzewania i ciepłej wody, a także pleśń i wycieki wody z sufitów i toalet. Chociaż urzędnicy miejscy próbowali odpowiedzieć na niektóre skargi i wydali nakazy ewakuacji do poszczególnych domów, nigdy nie zarządzono masowej ewakuacji, wynika z zapisów.

Obecni i byli mieszkańcy powiedzieli The Associated Press o wewnętrznych pęknięciach w ścianie, które ostatecznie się zawaliły i zostały zgłoszone kierownictwu budynku.

Andrew Woldt, właściciel budynku, wydał oświadczenie z 30 maja, w którym napisał: „Nasze myśli i modlitwy są z naszymi mieszkańcami”. Od tego czasu nie wydał żadnego oświadczenia, a próby dotarcia do niego, jego firmy i osoby uważanej za jego prawnika nie powiodły się.

Davenport Hotels LLC kupił budynek w 2021 roku za 4,2 miliona dolarów, wynika z zapisów hrabstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *