Urzędnicy z Kalifornii badają lot migrantów do Sacramento

Szesnastu imigrantów z Wenezueli i Kolumbii nagle przyleciało do Kalifornii prywatnym samolotem i zostało wyrzuconych w piątek przed budynkiem kościoła w Sacramento, oskarżając wykonawcę finansowanego przez państwo programu na Florydzie o transport grupy spoza Teksasu. Centrum dla imigrantów pod fałszywymi obietnicami pracy, jeśli imigranci zgodzą się zabrać ich do Kalifornii.

„Uważamy, że to Floryda”, powiedział prokurator generalny Kalifornii Rob Ponta w niedzielnym wywiadzie, powołując się na dokumenty przedstawione urzędnikom imigracyjnym po przyjeździe, z których wynika, że ​​ich podróż była „zarządzana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego na Florydzie” i jego wykonawcę, firmę Verdol Systems.

Pan Trump, który prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, powiedział, że zwrócił się do imigrantów, którzy nie mówili biegle po angielsku, poza El Paso i powiedział im „łamanym hiszpańskim”, aby podpisali dokumenty jako warunek wejścia na pokład samolotu do Sacramento. – poinformowało biuro Ponty. Ale nie wszyscy rozumieli, dokąd zmierzają i nie wszyscy się podpisali.

Epizod odzwierciedlał agresywną taktykę stosowaną przez republikańskich gubernatorów, którzy protestowali przeciwko polityce imigracyjnej prezydenta Bidena, wysyłając dziesiątki imigrantów do stanów i miast kierowanych przez Demokratów bez wyjaśnienia lub ostrzeżenia. Firma Verdol Systems została wykorzystana przez gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, do przetransportowania jesienią dwóch imigrantów z Ameryki Południowej z San Antonio na Martha’s Vineyard, popieraną przez Demokratów wyspę Massachusetts.

Przedstawiciele Verdola i republikanin Mr. DeSantis, który uczynił imigrację głównym tematem swojej kampanii prezydenckiej, nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz. Na szlaku kampanii p. DeSantis, który publicznie wymieniał ciosy z gubernatorem Kalifornii Kevinem Newsomem w sprawie imigracji, często zachwala swoją decyzję o wysłaniu imigrantów do Martha’s Vineyard.

Pan z Partii Demokratycznej. Bonda i p. Obaj Newsom spotkali się w sobotę z imigrantami i obiecali, że zaopiekują się nimi podczas ich pobytu w stanie.

READ  Ofiarami strzelaniny w Covenant School w Nashville były małe dzieci, dyrektor szkoły i opiekun.

W niedzielę p.

Poprzysiągł, że będzie agresywnie dążyć do możliwości wniesienia zarzutów karnych lub cywilnych przeciwko handlarzom ludźmi, nazywając ten ruch „moralnym bankructwem”.

„Żeby było jasne, stan Floryda wykorzystał swój budżet na przeniesienie imigrantów z Teksasu do Nowego Meksyku i Kalifornii” – powiedział. „To są imigranci, którzy nigdy nie byli na Florydzie”.

Kalifornii, współpracując z miastem Sacramento i lokalnymi organizacjami non-profit, Mr. — napisał Newsom w oświadczeniu. . Kilka organizacji non-profit w Sacramento również potwierdziło, że rozmawiało z imigrantami.

Pan. — powiedział Bonda. Jego rodzina.

Osoba, p. Bonda przeczytał mu wiadomość głosową w języku hiszpańskim od jego 9-letniej córki: „Tato, jestem głodny – nie jedliśmy dzisiaj” – przetłumaczył wiadomość prokurator generalny. „Mama jest chora”.

Do 16 migrantów zwrócono się przed ośrodkiem dla migrantów w pobliżu El Paso, którzy powiedzieli, że byli tam w imieniu prywatnego wykonawcy, który może pomóc im w znalezieniu pracy, schronienia, odzieży i innych potrzeb. , według urzędników państwowych i organizacji non-profit.

Przeczytali dokumenty udostępnione urzędnikom imigracyjnym, mówiąc, że zgodzili się „uczestniczyć w dobrowolnym programie tranzytowym stanu Floryda” i zostali poinstruowani, aby podpisać i dostarczyć wstępne zwolnienia, panie. Ponta powiedział, dodając, że „projektem zarządza Florida Division of Emergency Management”, a „wykonawcą tego projektu jest Verdol Systems Company Inc.”

Powiedział, że zwolnienia, które odzwierciedlają dokumenty przewożone przez imigrantów w poprzednich sprawach transportowych, nie wspominają o pracy, a Floryda i Verdol nie ponoszą odpowiedzialności.

Aby urzędnicy z Florydy argumentowali, że imigranci wyrazili świadomą zgodę, Mr. Pan DeSantis powiedział, że zacytuje dokumenty. — powiedział Bonda. argumentował Po odcinku w Martha’s Vineyard. ale panie Ponta dodał, że „nie zostali w pełni poinformowani i nie uzyskali pełnej zgody”.

Migranci zostali następnie przetransportowani do Nowego Meksyku i przewiezieni wyczarterowanym samolotem do Sacramento, gdzie zostali przewiezieni do rzymskokatolickiej diecezji Sacramento. Pozostawieni przed budynkiem administracyjnym kościoła migranci mieli plecaki z dobytkiem, niewiele informacji o tym, gdzie się znajdują i obietnicę, że ktoś po nich przyjedzie.

READ  Senat uchwala ustawę o ponownej autoryzacji FAA i ulepszeniu lotnictwa

„Ludzie, z którymi rozmawiałam, czują się, jakby zostali okłamani; niektórzy z nich powiedzieli, że zostali porzuceni” – powiedziała Cecilia Flores, która pracuje w organizacji społecznej Sacramento ACT. „Nie mogą zrozumieć, dlaczego ktoś zrobiłby to”.

Powiedział, że grupa nie zawierała dzieci i wydawała się składać z młodych kobiet i mężczyzn po czterdziestce. Wielu z nich stara się o azyl w Stanach Zjednoczonych, ale on nie zna żadnego z imigrantów. Jedź do Sacramento.

Sacramento ACT i inne organizacje działają na rzecz pomocy imigrantom w znalezieniu bezpiecznego domu i pomagają im w podejmowaniu kolejnych kroków. Wielu imigrantów ma spotkania w sądzie w innych częściach kraju, a niektórzy mają terminy sądowe poza stanem w ciągu najbliższych dwóch tygodni, Mr. — powiedział Bonda.

Burmistrz Sacramento Darrell Steinberg, demokrata, powiedział, że jest „załamany” śledztwem prokuratora generalnego i powiedział, że „ktokolwiek za tym stoi, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności”.

To już drugi raz w ostatnich miesiącach, kiedy migranci byli przemycani z Teksasu do Sacramento. We wrześniu mała grupa Wenezuelczyków przekraczających granicę z Laredo do Nowego Jorku, Florydy i Utah została pokazana przed budynkiem organizacji charytatywnych w stolicy Kalifornii.

Mieli dokumenty, które doprowadziły ich do lokalnych biur US Immigration and Customs Enforcement, ale władze nie mogły ustalić, kto ich wysłał. Wielu przeszło 10 mil od międzynarodowego lotniska w Sacramento, niektórzy bez butów.

Dane z Świadomość lotu, strona internetowa śledząca loty w całym kraju, pokazuje bezpośredni lot między lotniskiem Deming Municipal Airport w hrabstwie Luna w Nowym Meksyku a lotniskiem Sacramento McClellan, który wylądował około trzech godzin po 11 rano w piątek. Przedstawiciel Perry Aviation, firmy czarterowej z siedzibą w San Marcos w Teksasie, powiedział The Sacramento Bee Lot był „obsługiwany przez rząd”, ale nie komentował dalej.

Verdol, firma, która rzekomo sprowadziła imigrantów do Sacramento, jest linią lotniczą i wykonawcą usług wojskowych z siedzibą w Destin na Florydzie. Ma powiązania z republikańskimi przywódcami na Florydzie. Pan. Jednym z kluczowych współpracowników DeSantisa był Larry KeefeByły prawnik USA, wcześniej reprezentował firmę w sporach sądowych Przewodniczył Stanowy program lotów migracyjnych.

READ  Oskarżony założyciel FTX, Bankman-Fried, wzywa sąd do odrzucenia zarzutów

Podobnie jak Greg Abbott, republikański gubernator Teksasu, który w zeszłym roku wysłał autobusy pełne migrantów do Waszyngtonu i Nowego Jorku, Mr. DeSantis wysłał dziesiątki imigrantów z Ameryki Południowej do państwa prodemokratycznego w celu przyciągnięcia uwagi. W tym czasie napływ osadników na południową granicę.

Martha’s Vineyard, dom letniskowy byłego prezydenta Baracka Obamy, Mr. DeSantis wycelował. Pan. Lotnisko w pobliżu domu Bidena w Delaware. (Lot do Delaware został odwołany.)

49 migrantów na pokładzie lotów czarterowych Martha’s Vineyard obsługiwanych przez Verdol twierdzi, że zostali oszukani do wejścia na pokład samolotu, obiecując im pomoc po wylądowaniu. Ale nikt na ziemi nie wiedział, że nadchodzą, wysyłając lokalnych urzędników, aby zapewnili żywność i schronienie, wywołując ogólnokrajową reakcję.

Migranci, z których wielu było wśród milionów uciekających przed niszczycielskim kryzysem gospodarczym w Wenezueli, od czasu p. DeSantis i inni urzędnicy państwowi pozwali, który wciąż jest w toku. Według danych stanowych program lotów dla imigrantów kosztuje co najmniej 1,5 miliona dolarów z pieniędzy podatników.

ale panie Od tego czasu DeSantis i jego republikańscy sojusznicy na Florydzie podwoili się. Ustawodawcy głosowali w tym roku za rozszerzeniem stanowego programu lotów dla migrantów, zatwierdzając budżet w wysokości 12 milionów dolarów, a stan niedawno był zatrudniony Projekt zorganizowało trzech prywatnych wykonawców, w tym Verdol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *