College Board likwiduje program AP dla studiów afroamerykańskich

Kontrowersje wokół kursu AP to coś więcej niż treść zajęć w szkole średniej. Edukacja znajduje się w centrum bezstronnej debaty, a decyzja Rady Kolegium o stworzeniu programu nauczania obejmującego jeden z najbardziej obciążonych przedmiotów w kraju — historię rasy w Ameryce — może wywołać wszelkie kontrowersje. W każdym razie spory o program nauczania podkreślają, że Ameryka jest krajem, który nie może uzgodnić własnej narracji, szczególnie złożonej. Historia czarnych Amerykanów.

W świetle polityki Rada Kolegium wydawała się trzymać z dala od polityki. W zmienionej 234-stronicowej strukturze programu nauczania treści dotyczące Afryki, niewolnictwa, odbudowy i ruchu na rzecz praw obywatelskich pozostają w dużej mierze takie same. Ale eksploracja współczesnych tematów, w tym Black Lives Matter, akcji afirmatywnej, życia queer i debaty na temat odszkodowań, jest spychana na dalszy plan. Przedmioty nie są już częścią egzaminu i są po prostu oferowane na liście opcji wymaganego projektu badawczego.

Nawet ta lista, zgodnie z lokalnymi przepisami, „może zostać udoskonalona przez lokalne stany i hrabstwa”.

Wśród zwolnionych pisarzy i uczonych była Kimberley W. Należą do nich Crenshaw, który nazywa swoją pracę „podstawą krytycznej teorii rasy”; Roderick Ferguson, profesor Yale, który pisał o queerowych ruchach społecznych; oraz Ta-Nehisi Coates, autor, który przedstawił argumenty za reparacjami za niewolnictwo. Khan też ma haczyki na dzwonki, tzw Pisarz Kształtowane debaty na temat rasy, feminizmu i klas.

Egzaminy AP są głęboko osadzone w amerykańskim systemie edukacji. Studenci biorą udział w kursach i testach, aby wykazać swoje zdolności akademickie podczas ubiegania się o przyjęcie na studia. Większość czteroletnich szkół wyższych i uniwersytetów oferuje kredyty studenckie studentom, którzy uzyskali dobre wyniki na egzaminie AP. Ponad milion uczniów publicznych szkół średnich kończących szkołę w 2021 roku zdało co najmniej jeden egzamin AP.

READ  Beyond Bed Bath & Files Walka o ochronę przed bankructwem; Oczekuje zamknięcia wszystkich sklepów do czerwca – Chicago Tribune

Ale zamieszanie związane z testem rodzi pytania o to, czy kurs African American Studies jest dostosowywany i spełnia swój cel, jakim jest odzwierciedlenie kursu na poziomie uniwersyteckim.

Chester E. Finn, Jr., starszy wykładowca w Hoover Institution w Stanford, powiedział, że Rada Kolegium opracowała mądrą strategię, czyniąc „obszary dotykowe” opcjonalnymi, a nie eliminując je.

„DeSantis chce narobić hałasu, kandyduje na prezydenta” – powiedział. — powiedział Finn. „Ale otrzymują informacje zwrotne od wszystkich 60 szkół, w których to zaprezentowali. Nie tylko DeSantis, ale myślę, że w tym momencie jest to sposób z Ameryką. Mogą chcieć uczyć niektórych z tych rzeczy w Nowym Jorku, ale nie Dallas albo San Francisco, ale nie Petersburg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *