Columbia nakazuje protestującym studentom opuszczenie obozu pod groźbą zawieszenia

Uniwersytet Columbia nakazał protestującym studentom opuszczenie obozu propalestyńskiego w poniedziałek do godziny 14:00.

W zawiadomieniu rozesłanym w poniedziałek rano stwierdzono, że negocjacje w sprawie zakończenia strajku znalazły się w impasie, a nieautoryzowany obóz stwarzał „niepożądane środowisko” dla uczniów przygotowujących się do egzaminów końcowych i niecierpliwie czekających na ich rozpoczęcie. Wymieniono także siedem polityk uniwersyteckich, które według protestujących naruszały.

Przy wyjściu studenci muszą przedstawić się urzędnikowi Uniwersytetu i podpisać oświadczenie potwierdzające przestrzeganie zasad Uniwersytetu zgodnie z powiadomieniem. Ci, którzy to zrobią, będą mogli ukończyć semestr z dobrą opinią – stwierdził.

„Ważne jest, abyś wiedział, że uczelnia zidentyfikowała już wielu studentów na obozie. Jeśli nie przedstawisz się podczas wymeldowania i nie podpiszesz formularza, nie będziesz mógł podpisać i zaliczyć semestru z dobrą opinią ” – czytamy w zawiadomieniu, do którego dotarł „The Washington Post”. „Jeśli nie wymeldujesz się do godziny 14:00, zostaniesz zawieszony do czasu dalszego dochodzenia”.

W ogłoszeniu zwrócono uwagę na znaczenie rozpoczęcia nauki dla wielu uczniów i ich rodzin.

„Wielu tegorocznych absolwentów opuściło szkołę średnią z powodu pandemii. Dla wielu z ich rodzin jest to pierwszy raz, kiedy członek ich rodziny ukończył studia” – napisano w zawiadomieniu, wzywamy do usunięcia obóz.”

Uczelnia obiecała zapewnić „alternatywne miejsce protestów” po egzaminach i rozpoczęciu.

Obóz w Kolumbii wywołał podobne protesty na kampusach uniwersyteckich w całym kraju przeciwko izraelskiej wojnie w Gazie. Według Izraela wojna rozpoczęła się, gdy Hamas zaatakował Izrael 7 października, zabijając około 1200 osób i biorąc ponad 250 zakładników. Izrael przeprowadził kontratak, w wyniku którego zginęło ponad 34 000 ludzi w Gazie Ministerstwo Zdrowia Gazy.

Obóz Columbia zajmuje trawnik w pobliżu centrum głównego kampusu. Organizatorzy szacują, że na obozie było kilkuset uczniów. Protestujący żądają, aby administratorzy Kolumbii zaprzestali wsparcia finansowego dla Izraela, zerwali więzi z izraelskimi uniwersytetami, powstrzymali się od zajmowania ziemi w Harlemie, która mogłaby zostać wykorzystana na mieszkania dla niskich dochodów, zaprzestania „ukierunkowanych represji” wobec palestyńskich studentów i publicznego potępienia wojny.

READ  Biden pyta teraz pożyczkobiorców pożyczek studenckich: co teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *