Toadzilla, potworna ropucha trzcinowa znaleziona w Australii, może być największa na świecie

Komentarz

Kiedy Kylie Gray wysiadła z samochodu, wbiła wzrok w ziemię i sapnęła z niedowierzaniem.

Strażnik w Conway National Park w Queensland w Australii zatrzymał pojazd w zeszłym tygodniu po zauważeniu węża pełzającego po szlaku w dzikim lesie deszczowym. Ale następną rzeczą, którą zobaczyła, nie było węża – a właściwie nic, co widziała wcześniej.

Kiedy podniosła stworzenie, znalazła gigantyczną ropuchę trzcinową, która jej zdaniem jest największa na świecie. Było to pierwsze spotkanie Graya z dużym, jadowitym płazem, którego wkrótce miał poznać jako „Todzilla”.

„Sięgnąłem w dół i przytrzymałem ropuchę laskową i nie mogłem uwierzyć, jaka była duża i ciężka” – powiedział w książce. Raport Opublikowane przez Departament Środowiska i Nauki Queensland.

Po zważeniu ropuchy laskowej (prawie sześć funtów) i stwierdzeniu, że to samica, ponieważ ważą więcej niż samce, Gray powiedział, że pomyślał o nazwaniu ropuchy „Connie”. Ale po bliższym rozważeniu, powiedział Gray, zamiast konika, ropucha laskowa wygląda bardziej jak „Godzilla”, fikcyjny potwór siejący spustoszenie w Japonii.

„Nazwaliśmy go Toddilla i szybko umieściliśmy go w pojemniku, abyśmy mogli wydostać go z dziczy” – powiedział Gray.

Teraz australijscy urzędnicy próbują ustalić, czy Toadzilla może być największym przedstawicielem swojego gatunku. Kiedy strażnicy wrócili na miejsce 12 stycznia, znaleźli Todzillę ważącą 5,95 funta, co jest możliwym rekordem świata. W marcu 1991 r. ropucha laskowa w Szwecji ważyła 5,13 funta i mierzyła 1 stopę 9 cali po pełnym rozciągnięciu. Księga rekordów Guinnessa.

Biolodzy złowili 240-funtowe, prawdopodobnie stuletnie ryby z rzeki Detroit

Chociaż wiek Todzilli jest niejasny, ropuchy leśne mogą żyć na wolności do 15 lat, co skłoniło urzędników parku do myślenia „to długi czas”.

„Wywołała duże zainteresowanie wśród naszego personelu strażników ze względu na swój rozmiar” – powiedział Gray w oświadczeniu.

READ  „Szczerze zaniepokojona” Meghan Markle skontaktowała się z Kate Middleton „tylnymi kanałami”: źródło

Pochodząca z kontynentalnej części Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej ropucha trzcinowa została sprowadzona do Queensland w 1935 r., aby pomóc w kontrolowaniu populacji chrząszczy trzcinowych. Jednak w ciągu dziesięcioleci, które upłynęły od jego wprowadzenia, płazy nie tylko nie zdołały opanować szkodników, ale stały się jednym z najgorszych gatunków inwazyjnych na świecie. Ropuchy trzcinowe, które ważą średnio prawie trzy funty, „odniosły niezwykły sukces w rozmnażaniu się i rozpraszaniu”. National Geographic.

Obecnie szacuje się, że gatunek ten liczy miliony w Australii i obejmuje tysiące mil kwadratowych w północno-wschodniej części kraju. Badania przez Uniwersytet Zachodniej Australii.

Dieta ropuchy leśnej składa się głównie z owadów, ale zjada wszystko, w tym gady, ptaki i małe ssaki.

„Są oportunistami” – powiedział Departament Środowiska i Nauki Queensland w komunikacie prasowym na temat dodzilli.

Mokry płaz wydziela mleczny jad ze ślinianek przyusznych za ramionami, co jest niebezpieczne dla dzikich zwierząt. Ropuchy trzcinowe są szczególnie niebezpieczne dla psów, które gryzą płazy i połykają truciznę.

„Zjedzenie ropuchy trzcinowej może wchłonąć toksyny szybciej niż lizanie, więc jeśli twój pies ugryzie lub połknie ropuchę trzcinową, ważne jest, aby natychmiast zabrać ją do weterynarza” – mówi. Bydło Zielonkawe W Australii.

Oto Marchewka, 67-funtowa złota rybka złowiona we Francji

Departament Środowiska i Nauki Queensland ogłosił, że pomimo całego podekscytowania i ciekawości związanej z gigantyczną ropuchą trzcinową Świergot Toadzilla zostały „uśpione z powodu szkód dla środowiska, jakie powodują”. Todzilla została zabrana do Queensland Museum w celu dalszych badań, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to największa zarejestrowana ropucha trzcinowa na świecie.

„Cieszymy się, że możemy ją wydostać z parku narodowego” – powiedział Gray.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *