Dolar amerykański gwałtownie wzrósł do najwyższego poziomu od siedmiu tygodni po tym, jak dane zwiększyły nadzieje na pułap długu

SINGAPUR, 18 maja (Reuters) – W czwartek dolar osiągnął nowe siedmiotygodniowe maksima, ponieważ kolejna porcja solidnych danych ekonomicznych dodatkowo odepchnęła wyzwania związane z łagodzeniem przez Rezerwę Federalną i zapobieżenie potencjalnej niewypłacalności w związku z nadziejami na porozumienie w sprawie limitu zadłużenia USA w miejscu. .

Czwartkowe raporty pokazały niższą niż oczekiwano liczbę 242 000 nowych bezrobotnych w USA w ostatnim tygodniu, w porównaniu z prognozami na poziomie 254 000.

Kolejne dane z Filadelfijskiej Rezerwy Federalnej wskazywały na łagodniejszy niż oczekiwano spadek indeksu biznesowego do -10,4. Rynki przewidywały spadek o -19,8.

Indeks dolara osiągnął nowe siedmiotygodniowe maksimum na poziomie 103,38 i wzrósł o 0,5% do 103,34 po danych ekonomicznych.

W stosunku do jena, po danych, dolar osiągnął nowe pięciomiesięczne maksimum na poziomie 138,39 i ostatni raz zwyżkował o 0,5% do 138,35.

Handlowcy wyceniają 20-procentowe prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe na czerwcowym posiedzeniu. Około miesiąca temu rynki wyceniały 20% szansę na obniżkę.

Handlowcy wyceniają grudniowe posiedzenie banku centralnego na 4,525%, co oznacza około 55 punktów bazowych łagodzenia do końca roku, co oznacza spadek o około 5 punktów bazowych w porównaniu z poprzednim dniem.

Skoncentrowano się również na negocjacjach dotyczących pułapu zadłużenia.

Prezydent Joe Biden i czołowy kongresman USA Kevin McCarthy podkreślili w środę swoje zaangażowanie w porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia rządu do 31,4 bilionów dolarów.

================================================== ======= ===== ======

Cena aukcji monet o godzinie 9:00 (1300 GMT)

Raportowanie autorstwa Sri Navaratnam Ray Wee Editing

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Niedźwiedzie handlujące numerem 1 do Panthers, WR DJ Moore: Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *