Drugi pilot katastrofy lotniczej w Nepalu poślubia pilota, który zginął w katastrofie Eti Airways w 2006 roku | Nepal

Drugi pilot samolotu Yeti Airlines, który rozbił się w niedzielę Nepal Wdowa po pilocie, który latał tymi samymi liniami lotniczymi i zginął w katastrofie lotniczej 16 lat temu.

W 2010 roku Anju Kathivada poszła w ślady męża i dołączyła do Eti Airlines. Deepak Pokhrel również latał dla Nepal Airlines, ale zmarł, gdy mały samolot pasażerski, którym leciał, rozbił się kilka minut przed lądowaniem.

Katiwada był drugim pilotem samolotu, który rozbił się w niedzielę na podejściu do Pokhary z Katmandu, zabijając co najmniej 68 osób w najgorszej katastrofie lotniczej w Himalajach od trzech dekad.

Spośród 72 osób na pokładzie nie znaleziono nikogo, kto przeżył.

„Jej mąż, Deepak Pokhrel, zmarł w 2006 roku, kiedy samolot Eti Airlines Twin Otter rozbił się w Jumli” – powiedział agencji Reuters rzecznik linii lotniczej Sudarsan Bardaula. „Po śmierci męża przeszła szkolenie pilotażowe za pieniądze z ubezpieczenia”.

Pilot z ponad 6400 godzinami lotu, Khadiwada, wcześniej latał popularną trasą turystyczną ze stolicy Katmandu do drugiego co do wielkości miasta w kraju, Pokhary, powiedział Bardaula.

Ciało kapitana Kamala K.C., który wylatał ponad 21 900 godzin, zostało odzyskane i zidentyfikowane.

Khatiwada nie został zidentyfikowany, ale istnieje obawa, że ​​nie żyje, powiedział Bardaula.

„W niedzielę leciał samolotem z pilotem-instruktorem, co jest standardową procedurą linii lotniczej” – powiedział przedstawiciel Eti Airways, który osobiście zna Kathivadę.

„Zawsze była gotowa do wypełnienia wszelkich obowiązków i wcześniej pojechała do Pokhary” – powiedział urzędnik, który prosił o zachowanie anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmawiania z mediami.

Reuters nie mógł natychmiast skontaktować się z żadnym z członków jego rodziny.

Samolot ATR-72, w którym Kadhiwada był drugim pilotem Potoczył się z boku na bok, zanim uderzył w wąwóz w pobliżu lotniska Bogra i podpalenia, według relacji naocznych świadków i A Film z wypadku został opublikowany w mediach społecznościowych.

READ  Wojownicy vs. Kings: Steph Curry-D'Aaron Fox Game 4 Duel daje nam natychmiastowy klasyk, przenosi serię na epicki poziom

Rejestrator rozmów w kokpicie i rejestrator danych lotu z samolotu, który pomoże śledczym ustalić przyczynę katastrofy przy dobrej pogodzie. Uratowano ich w poniedziałek.

Od 2000 roku w Nepalu w wypadkach samolotów lub helikopterów zginęło prawie 350 osób. W kraju znajduje się osiem z 14 najwyższych gór świata, w tym Everest, a nagłe zmiany pogody mogą stworzyć niebezpieczne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *