Nepalscy poszukiwacze katastrof lotniczych zjeżdżają na linie i latają dronami, aby znaleźć dwóch ostatnich

KATHMANDU, 17 stycznia (Reuters) – Poszukiwacze użyli dronów do poszukiwania dwóch nieznanych osób, które we wtorek wpadły do ​​głębokiego na 200 metrów (656 stóp) wąwozu w drugim co do wielkości mieście Nepalu po najgorszej katastrofie lotniczej w kraju od 30 lat . 70 osób.

Trudny teren i niesprzyjająca pogoda utrudniały akcję ratunkową w pobliżu turystycznego miasta Pokhara, gdzie samolot turbośmigłowy Yeti Airlines ATR 72 z 72 osobami na pokładzie rozbił się przy dobrej pogodzie przed lądowaniem w niedzielę.

„Jest tu teraz gęsta mgła. Wysyłamy personel poszukiwawczy i ratowniczy za pomocą lin do doliny, w której części samolotu spadły i zapaliły się” – powiedział Reuterowi Ajay KC, policjant z Pokhary, który bierze udział w akcji ratunkowej. .

Poszukiwacze znaleźli jeszcze dwa ciała w poniedziałek, zanim poszukiwania zostały odwołane z powodu złego oświetlenia.

„Wśród pasażerów były małe dzieci. Niektóre mogły spłonąć żywcem i nie można ich znaleźć. Będziemy ich szukać” – powiedział K.C.

Przedstawiciel lotniska powiedział, że we wtorek do stolicy Katmandu przywieziono 48 ciał i wysłano je do szpitala na sekcję zwłok, a 22 ciała przekazano rodzinom w Pokharze.

Pracownicy medyczni w środkach ochrony osobistej i maskach pomogli przenieść ciała na noszach do pojazdu, zanim zostały przetransportowane samolotem do Katmandu, pokazują zdjęcia Reutera.

Kanały telewizyjne pokazywały krewnych czekających na ciała swoich bliskich przed szpitalem w Pokharze.

W poniedziałek poszukiwacze odzyskali z samolotu rejestrator rozmów w kokpicie i rejestrator parametrów lotu, oba w dobrym stanie, co może pomóc śledczym ustalić przyczynę katastrofy.

Grafika Reutera

Zgodnie z międzynarodowymi przepisami lotniczymi agencje badania wypadków w krajach, w których zaprojektowano i zbudowano samolot i silniki, automatycznie biorą udział w dochodzeniu.

ATR ma siedzibę we Francji, a silniki do samolotów są produkowane w Kanadzie przez firmę Pratt & Whitney Canada. (RTX.N).

Francuscy i kanadyjscy badacze katastrofy lotniczej powiedzieli, że planują wziąć udział w dochodzeniu.

READ  Elon Musk twierdzi, że sprzeciwia się amerykańskim cłom na chińskie pojazdy elektryczne

Reportaż Gopala Sharmy, Pisanie Shilpa Jamkandikar; Montaż przez Jamiego Freeda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *