Dyrektor generalny United Airlines wysyła wezwanie FAA do anulowania i opóźnienia lotów z powodu złej pogody

Nie tylko podróżni są sfrustrowani falą odwołanych lotów, która zakłóciła plany podróży na północnym wschodzie. Dyrektor linii lotniczej również narzekał na zakłócenia.

Dyrektor generalny United Airlines, Scott Kirby, skrytykował decyzję Federalnej Agencji Lotnictwa o odwołaniu tysięcy lotów w ubiegły weekend z powodu trudnych warunków pogodowych. Odwołania i opóźnienia dotknęły ponad 150 000 klientów United Airlines, podała firma.

W e-mailu do pracowników wysłanym w poniedziałek Kirby mówi, że United Airlines „nie powiodło się”, nakazując odwołanie lotu na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty.

„Jestem rozczarowany, że FAA najwyraźniej zawiodła w ten weekend” – powiedział Kirby w e-mailu. „Wiesz, z pogodą, którą widzieliśmy w EWR, FAA historycznie była w stanie zarządzać bez poważnego wpływu na naszą działalność i klientów”.

W odpowiedzi na krytykę Kirby’ego FAA napisała w e-mailu do CBS MoneyWatch: „Zawsze będziemy współpracować z każdym, kto aktywnie chce przyłączyć się do nas w rozwiązaniu problemu”.

Według danych FlightAware, do wtorku odwołano ponad 715 lotów do i ze Stanów Zjednoczonych. przedstawia. Spośród tych lotów ponad 270 leciało do lub z międzynarodowego lotniska Newark Liberty, węzła United Airlines w Nowym Jorku. Centrum.

FAA nadzoruje ruch lotniczy w Stanach Zjednoczonych, dając jej wpływ na rozkłady lotów. Ale w ostatnich miesiącach firma ma walczył Ze względu na braki kadrowe obowiązki te muszą być wypełniane.

Jednak niektórzy pasażerowie na lotnisku w Newark skarżyli się w mediach społecznościowych na opóźnienia – i wielu obwiniało United Airlines, a nie FAA, mówiąc, że linia lotnicza nie ma wystarczającej liczby pracowników, aby pomóc osieroconym klientom. United nie od razu zwróciło się z prośbą o komentarz.

„Przychodzić @Zjednoczone linie lotnicze, 9 godzin i odliczanie w kolejce do obsługi klienta na lotnisku w Newark po odwołaniu mojego lotu tuż przed 10 zeszłej nocy. Myślę, że potrzebujesz więcej personelu, aby uporać się z tymi zaległościami…” – napisał jeden z pasażerów na Twitterze we wtorek rano.

Inny pasażer napisał na Twitterze: „Bez hotelu, bez odszkodowania, bez przeprosin; dołącz do kolejki +/-1000 osób, aby otrzymać kupon na następny lot lub inną fałszywą rezerwację i poczekaj, aż to też zostanie anulowane!?”


Brak kontrolera ruchu lotniczego

W marcu FAA wydała Ogłoszenie Ostrzega, że ​​brak kontrolerów ruchu lotniczego w zakładzie w Nowym Jorku może zakłócić letnie podróże. Zgodnie z ogłoszeniem agencja zrealizowała jedynie 54% swojego celu kadrowego dla certyfikowanych zawodowych kontrolerów w tej dziedzinie – znacznie poniżej średniej krajowej. Według FAA John F. Kennedy International Airport, LaGuardia Airport i Newark Liberty International Airport są obsługiwane przez pracowników tego obiektu.

Kirby powiedział swoim pracownikom, aby współpracowali z FAA i Departamentem Transportu, aby podobna sytuacja nie zakłóciła podróży tego lata, zgodnie z e-mailem. Podkreślił jednak, że agencja ma obowiązek zająć się problemami FAA.

„To nie wina obecnego kierownictwa FAA, że znajduje się w tej poważnej sytuacji braku personelu – budowała się ona przez długi czas, zanim objęli władzę” – napisał Kirby. „Ale teraz to na nich spoczywa obowiązek kierowania i podejmowania działań w celu zmniejszenia wpływu”.

READ  Założyciel FTX Sam Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *