Ekstremalna fala upałów trwa w Teksasie, rozszerzając się na południową Amerykę Środkową

Trzycyfrowe temperatury są podstawą lata w Teksasie, ale ten czerwiec miał jak dotąd najwyższe odczyty. Wyjątkowa fala upałów nadal nawiedza stan Lone Star, aw nadchodzących dniach rozszerzy się na południowe Wielkie Równiny, Głębokie Południe i Dolinę Dolnego Mississippi.

Ostrzeżenia dotyczące upałów rozciągają się od północnej Florydy do południowego Nowego Meksyku, a ostrzeżenia o ekstremalnych upałach wydano dla większości Teksasu i części Nowego Meksyku i Arizony, a także dla wybrzeża Zatoki Perskiej w Luizjanie, Mississippi i Alabamie. Nowy Orlean znajduje się w strefie zagrożenia ekstremalnymi upałami, gdzie rzeczywiste temperatury powietrza zbliżają się do 100 stopni, a wilgotność przesuwa wskaźnik ciepła do 115 stopni.

Fala upałów w Teksasie jest tak zła, że ​​meteorolodzy przepraszają za nią

Tymczasem na obszarach w dolnej części doliny Mississippi, w tym w Memphis i Nashville, obowiązują obserwacje dotyczące ekstremalnych upałów; Huntsville i Birmingham, Alabama; Jackson, Miss, Little Rock; i Poplar Bluff, Missouri.

„Ekstremalne upały i wilgotność mogą znacznie zwiększyć ryzyko chorób związanych z upałami”, ostrzegł National Weather Service, „szczególnie dla tych, którzy pracują lub uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu”.

Upały nieco osłabną na początku przyszłego tygodnia na południowym wschodzie i środkowo-południowym wschodzie, ale nie widać bezpośredniego końca Teksasu, gdzie nadal będą panować upały i brutalne warunki.

Napędzaniem ciepła jest stojący grzbiet wysokiego ciśnienia, który utknął w Teksasie. Ta „kopuła ciepła” przyniosła ciepłe, opadające powietrze, kierując systemy burzowe na północ. Nieprzerwane słońce pomogło w podniesieniu temperatury o 8 stopni do 18 stopni powyżej średniej.

To, co wyróżnia tę kopułę grzewczą, to nie tylko jej rozmiar. Jego trwałość i długowieczność to duże czynniki w jego paradoksalnych skutkach. Na przykład miasto Del Rio w Teksasie osiągnęło 115 stopni 21 czerwca i może wyrównać lub pobić rekord dziesiąty dzień z rzędu.

READ  Amerykańska SEC pozwała kryptowalutową giełdę Coinbase dzień po pozwaniu Binance

Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że od rana 15 czerwca temperatura nie spadła poniżej 80 stopni. Średnia najniższa temperatura od połowy do końca czerwca w Del Rio wynosi 74 stopnie, ale zwiększona wilgotność – która przyczynia się do tych samych niebezpiecznych wskaźników upałów w ciągu dnia – wytwarza mniej ciepła w ciągu nocy. Jest to szczególnie problematyczne, ponieważ wysokie temperatury w nocy uniemożliwiają organizmowi osiągnięcie niezbędnego nocnego ochłodzenia.

Sucha wilgoć będzie nadal wiać na północ znad Zatoki Meksykańskiej. Dallas odnotowało już 80-stopniowy punkt rosy 15 czerwca, bijąc swój rekord; Ten znak został osiągnięty tylko pięć razy od 1947 roku. Ten uciążliwy manewr będzie się pokrywał z upałami, aż w końcu w weekend załamie się bardziej ekstremalny system pogodowy.

Ciepło rozciągnie się także do Doliny Mississippi. Tak więc, podczas gdy w Teksasie temperatura będzie nadal wzrastać do 100 stopni w miejscach, w tym w Houston, San Antonio i Austin, poniżej 100 stopni w Dallas i do 110 stopni w San Angelo, najgorsze wkrótce rozprzestrzeni się na północ i wschód.

Oklahoma City doświadczy krótkiego upału. Maksymalne temperatury dotkną 105 stopni we wtorek i ustabilizują się poniżej 100 w środę. To równałoby się rekordowi 105 przebiegów ustanowionemu w 1980 roku.

Nowy Orlean może nie pękać o 100 stopni dla rzeczywistych temperatur powietrza, ale punkty rosy przypominające tropikalne lasy deszczowe od 70 do 80 utrzymują 1,5 łyżeczki wilgoci w każdym metrze sześciennym powietrza. Zapobiega odparowywaniu potu z organizmu człowieka, hamuje jego zdolność do samoochładzania i zwiększa stres cieplny. Indeksy upałów będą się wahać od 113 do 117 stopni co najmniej do końca tygodnia.

W Jackson w stanie Missisipi temperatura będzie sięgać od 90 do 100 stopni, a upały utrzymają się do piątku. W Memphis trzycyfrowe maksima – i wskaźniki ciepła powyżej 110 stopni – są możliwe w czwartek, piątek i sobotę. Nashville ma również podobnie niebezpieczne wskaźniki ciepła, które mogą osiągnąć 100 każdego dnia w tym samym oknie.

READ  Konkurs jedzenia hot dogów Nathana 2023 Czas, kanał, uczestnicy

Temperatury zaczną spadać od niedzieli, gdy kopuła ciepła spłaszczy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *