Iam Tongi, zwycięzca „American Idol” z wysp Pacyfiku, zachęca Hawajczyków

Iam Tongi, licealista, który wybuchł w środku sezonu gitarowego, został pierwszym mieszkańcem Hawajów i wysp Pacyfiku, który wygrał „American Idol”, przyciągając uwagę całego kraju do kultury wyspy i wywołując falę lokalnych uroczystości.

„Hawaje to bardzo zżyta społeczność, więc kiedy widzimy, że ktoś próbuje wygrać, wielu z nas kibicuje w zaciszu naszych salonów i robi tak dużo hałasu, jak to tylko możliwe” – powiedział Roman de Peralta. a Kolohe Kai, autor tekstów z lokalnego hawajskiego zespołu, wykonał Tonki w finale sezonu 21. „Pociągnął za serca nie tylko Hawaje, ale cały świat”.

Jej sukcesy na lokalnych koncertach i uroczystościach szkolnych są szczególnie rzadkie, ponieważ piosenkarze country zazwyczaj dominują w „Idolu” i innych konkursach wokalnych w reality show. Ulubieniec fanów, 18 lat Chrześcijańska piosenkarka z Kahuku na Hawajach przekroczyła granice gatunków swoim ostatnim występem, by pokonać Meghan Daniel.

Piosenki, które Donkey wykonał w niedzielę wieczorem, były zadedykowane jego zmarłemu ojcu, który zmarł z powodu niewydolności nerek na kilka miesięcy przed przesłuchaniem Donkeya do programu. Nagrał cover „Remember Us” artysty muzyki country i byłego sędziego „Idola” Keitha Urbana. Wrócił do „Potworów” Jamesa Blunta. Audyt wirusów, tym razem śpiewając w duecie z brytyjską piosenkarką popową. I zaśpiewała swoją oryginalną piosenkę „I’ll See You”. „Przeminęło, ale twoja miłość / To wszystko, co zostało / Będę stać prosto / Będziesz w moich ramionach” – śpiewał Donkey.

Wspomnienia Osła o ojcu prześladują go przez cały sezon. Przed śmiercią obiecał ojcu, że zawsze będzie grał na gitarze, którą mu podarował. W połowie sezonu instrument się zepsuł i Tongi musiał zaśpiewać „Bring It On Home To Me” Sama Cooke’a.

„To był znak, który dał mi mój tata, że ​​mogę zrobić to sam” – powiedział później Donkey w „Live with Kelly and Mark”.

READ  Harmonogram Packers NFL 2023: daty, godziny, telewizja Jordan Love Era rozpoczyna się w Green Bay

Wiele piosenek, które Donkey wykonywał na scenie, to melodie, które dorastał śpiewając z ojcem i powiedział, że wciąż słyszy w głowie muzykę swojego ojca.

Zwycięzca „American Idol” nie jest niespodzianką. Jest ku temu powód.

W 2009 roku Tongi pozostał wierny swoim hawajskim korzeniom, wykonując na wyspach przebój Kolohe Kai „Cool Down”. De Peralta powiedział, że był zaszczycony i upokorzony, widząc to.

„Teraz jestem podekscytowany!” De Peralta napisał wraz z filmem, który zamieścił na Instagramie.

Uczeń szkoły średniej spotkał się z uznaniem rządu Hawajów, w tym gubernatora Josha Greena (D), który zamieścił selfie z muzykiem i napisał w oświadczeniu:

„Reprezentował nasz stan z wdziękiem, pokorą i, oczywiście, swoim niesamowitym talentem. Gratulacje dla Iama, całej jego „ohany i jego pięknego rodzinnego miasta Kahuku”.

„American Idol” miał swoją premierę w 2002 roku i pozostaje jednym z najpopularniejszych programów w kraju, choć jego oglądalność gwałtownie spadła. Według portalu Deadline zeszłoroczny finał oglądało około 5,6 miliona widzów. Oceny niedzielnego programu nie były od razu dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *