Fairleigh Dickinson, rzadko występujący w turnieju NCAA, zdenerwował Purdue w szoku

Purdue często pozwalał FDU na rotację małych strażników, którzy wchodzili i wychodzili z gry jak drużyna hokejowa, przesuwając się po ekranach, aby łatwo spojrzeć na kosz. Jednak FDU, który prowadził przez większość meczu, był niekonsekwentny, strzelając mniej niż 40 procent.

Ale jego obrona, w tym rutynowe prasy na pełnym korcie i podwójne drużyny Eadie, prowadziła misternie zaprojektowaną ofensywę Purdue w ponad 250 zagraniach.

„Wiele razy mają faceta broniącego od tyłu i faceta, który zasadniczo siedzi na moich kolanach”, powiedział Edey, krajowy gracz roku, z frustracją po meczu. Skończył z 21 punktami i 15 zbiórkami, zwykle dominującą linią statystyk, która wydawała się bez znaczenia w piątkowy wieczór.

powiedział Matt Painter, trener Purdue od 2005 roku. – Grali lepiej od nas – powiedział. – Trenowali lepiej niż my.

– Są cudowne – powiedział malarz.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy Purdue przegrał dwucyfrową liczbą punktów w turnieju NCAA, co oznacza, że ​​piątkowa porażka mogła nie być kompletna. Ale jej strata na rzecz FDU jest największą porażką organizacji, która stawia na pierwszym miejscu lokalnych, niezgłoszonych rekrutów, bez szumu NBA związanego z czołowymi graczami przyciąganymi do innych mocarstw koszykówki uniwersyteckiej. Purdue, który od lat koncentruje się na rozwijaniu graczy, w dużej mierze odrzucił portal transferowy, z którym inne czołowe programy handlowały, aby pogłębić swoje składy.

Ten pomysł był upartym powodem do dumy Paintera, który sześć razy docierał do 1/8 finału, ale nigdy nie awansował do finałowej czwórki. Jego zespół „zrobił wszystko we właściwy sposób” w tym sezonie, powiedział w piątek.

Po zajmowaniu czołowej pozycji w kraju przez łącznie siedem tygodni w tym sezonie, drugi rok z rzędu program osiągnął pierwsze miejsce, zawodnicy Purdue wierzyli, że są w stanie wygrać mistrzostwa kraju. Mason Gillis, początkowy napastnik, powiedział w czwartek, że jego zespół jest gotowy na FDU. „Mamy elementy”, powiedział z przekonaniem.

READ  ZWYCIĘZCA BELMONT STAKES 2024, WYNIKI: Były zawodnik MLB Jayson Werth wygrywa na torze, Dornoch wygrywa zdenerwowany mecz w Saratodze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *