Firmy instytucjonalne wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego – wystarczy spojrzeć na decyzję Starwood o zakupie 2000 domów jednorodzinnych na wynajem.

Instytucjonalni nabywcy domów są zakochani w amerykańskim rynku mieszkaniowym – przynajmniej na razie.

dyrektor generalny Starwood Capital, Barry Sternlicht Nie wycofał się O swojej krytyce Rezerwy Federalnej: Kilkakrotnie powiedział kotwicom CNBC, że agresywne podwyżki stóp procentowych przez bank centralny wkrótce staną się bodźcem. Głęboka depresja.

Łatwo zrozumieć, dlaczego Sternlicht tak otwarcie krytykuje Fed: Starwood inwestuje przede wszystkim w nieruchomości, gdzie podwyżki stóp procentowych przez Fed już spowodowały ogromny ból ekonomiczny.

Poinformował o tym w zeszłym tygodniu Bloomberg Starwood Real Estate Income Trust planuje kupić ponad 2000 domów jednorodzinnych na wynajem. Starwood – To zostało odrzucone Powodzeniaprośba o wywiad — nie wyjaśniła publicznie swojego zamiaru wycofania się z rynku mieszkań mieszkaniowych, którego właścicielem jest REIT. 3200 domów jednorodzinnych. Decyzja o zakupie tych 2000 domów jasno pokazuje, że Starwood stoi w obliczu ożywienia. Prośby o odzyskanie A branża nieruchomości komercyjnych cierpi.

Na pierwszy rzut oka ludzie z Wall Street wycofują się z rynku nieruchomości komercyjnych – gdzie ceny biur szybko spadają – i zamiast tego koncentrują się na rynku mieszkaniowym – gdzie krajowe wartości domów odbijają się po łagodnym spadku cen. Rewizja zeszłej jesieni.

Jednak firmy instytucjonalne są również zastraszające na froncie mieszkaniowym. Według analizy przeprowadzonej przez John Burns Research and Consulting, inwestorzy instytucjonalni – ci, którzy posiadają ponad 1000 domów – kupili. 90% mniej domów w styczniu i lutym niż w pierwszych dwóch miesiącach 2022 roku.

Dlaczego inwestorzy instytucjonalni tak szybko wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego?

Po uwzględnieniu stóp procentowych, cen domów i czynszów, zwrot finansowy z każdego dodatkowego domu nie jest obecnie tak wielki. Nie wspominając o tym, że niektórzy wielcy inwestorzy, tacy jak Yieldstreet, uważają, że krajowe ceny domów, pomimo niewielkiego wzrostu tej wiosny, są gotowe na kolejny krok w dół.

READ  Tiger Woods przegrywa w trzeciej rundzie na Masters

„Mamy przerwę na wszystko [homebuying] strategie” – powiedział Tejas Joshi, dyrektor budownictwa jednorodzinnego w YieldStreet. Ma ponad 700 domów jednorodzinnychpowiedział niedawno Powodzenia. „Nie sądzę [house] Ceny wciąż spadają… Średnio w całym kraju mamy kolejny spadek o 5%, który różni się w zależności od rynku. od góry do dołu, [we’re expecting] 12% do 15% [national] zawalić się.”

Zobacz zachęcające domy należące do 83 010 domów jednorodzinnych.

Inwestorzy instytucjonalni nie tylko kupują mniej domów, ale także zmniejszają swoje ogólne portfele domów jednorodzinnych.

Nie szukaj dalej niż zapraszające domy Największy właściciel domów jednorodzinnych na wynajem w USA, który niedawno stał się sprzedawcą netto. W I kwartał 2023 rInvitation Homes kupiło 194 domy, sprzedając 297.

Rok temu, w pierwszym kwartale 2022 roku, Invitation Homes-Blackstone pomógł w rozwoju Zanim Zwolnienie w 2019 r– kupiono 822 domy jednorodzinne, sprzedano tylko 147.

Zobacz 58 639 amerykańskich domów będących własnością domu 4 do wynajęcia – już nie na wykresie szaleństwa zakupowego

Invitation Homes nie był sam: American Homes 4 Rentals był również sprzedawcą netto w pierwszym kwartale.

W I kwartał 2023 r, American Homes 4 sprzedało więcej domów jednorodzinnych (666) niż wynajmowało (312). Ten spadek netto spowodował, że portfolio firmy z Las Vegas skurczyło się do 58 639 z 58 993 wynajmowanych nieruchomości w całym kraju.

Rok temu, w pierwszym kwartale 2022 roku, firma American Homes 4 Rent kupiła 1131 domów i sprzedała zaledwie 171 domów.

Chcesz być na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym? Obserwuj mnie na Twitterze @NewsLambert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *