FTX odzyskuje 5 miliardów dolarów w gotówce i kryptowalutach, aby spłacić klientów

Zwarta giełda kryptowalut FTX twierdzi, że odzyskała gotówkę i aktywa kryptograficzne o wartości ponad 5 miliardów dolarów, które może sprzedać, aby pomóc spłacić klientom i inwestorom, prawnik firmy powiedział w środę przed sądem upadłościowym w Delaware.

Doradcy firmy zidentyfikowali znaczną ilość kryptowalut, które bardzo trudno byłoby sprzedać bez obniżenia ceny rynkowej tych cyfrowych tokenów, powiedział prawnik FTX, Andrew Dieterich. Powiedział, że firma próbuje również sprzedać inne „niestrategiczne inwestycje” dokonane przez FTX, których wartość księgowa wynosi 4,6 miliarda dolarów.

Nadal nie jest jasne, z jakim niedoborem wierzyciele FTX będą musieli się zmierzyć, ponieważ doradcy korporacyjni nadal pracują nad uratowaniem tego, co mogą od firmy kryptograficznej. Szokująca eksplozja Listopad. Ale Dieterich powiedział, że firma, która jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, zidentyfikowała ponad 9 milionów kont klientów, co stanowi niewiarygodnie długą kolejkę osób czekających na uzupełnienie.

Federalne organy regulacyjne oszacowały, że straty klientów FTX przekroczyły 8 miliardów dolarów. John J. Ray III, ekspert od likwidacji korporacji, teraz kieruje firmą, powiedział Ustawodawcy powiedzieli w zeszłym miesiącu, że firma nie jest w stanie odrobić wszystkich strat i spodziewali się, że proces ten zajmie „miesiące, a nie tygodnie”.

współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried Niewinny Osiem zarzutów karnych dotyczących oszustwa i prania pieniędzy zostało postawionych w stan oskarżenia w sądzie federalnym na Manhattanie w zeszłym tygodniu. Prokuratorzy federalni i organy regulacyjne oskarżyły go o wieloletni plan oszukiwania klientów firmy poprzez kierowanie ich depozytów do powiązanej z nim firmy inwestycyjnej Alameda Research, a następnie wykorzystywanie funduszy jako osobistych skarbonek.

„Wiemy, co Alameda zrobiła z pieniędzmi” – powiedział Dieterich w sądzie upadłościowym w środę. „Kupował samoloty, kupował domy, organizował przyjęcia, dawał datki na cele polityczne. Udzielał pożyczek osobistych swoim założycielom. Sponsorował FTX Arena w Miami, zespół Formuły 1, League of Legends, Coachella i wiele innych firm, wydarzeń i osobistości.

READ  Ameryka pompuje pieniądze w żetony, ale istnieją granice zwiększania wydatków

Bankman-Fried i jego najbliższe otoczenie dokonali ryzykownych zakładów na kryptowaluty, które „w większości zakończyły się niepowodzeniem”, powiedział Dietderich, i zainwestowali w kilka innych biznesów. „Wiemy, że wszystko to spowodowało niedobór wartości spłaty dla klientów i pożyczkobiorców” – powiedział. „Zakres niedoboru jest nadal niejasny. Będzie to zależeć od liczby roszczeń i naszych działań naprawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *