Rzadka, zielona kometa przeleci nad Ziemią w tym tygodniu

Jeśli spojrzysz na nocne niebo w przyszłym miesiącu i zobaczysz na nim małe zielone światełko, nie panikuj, kosmici nie wylądowali.

Oczekuje się, że rzadka zielona kometa minie Ziemię w tym tygodniu i będzie widoczna na nocnym niebie przez prawie miesiąc, według NASA i astronomów.

Ten materiał informacyjny ze strony internetowej NASA przedstawia kometę C/2022 E3 (ZTF), która została odkryta przez astronomów za pomocą kamery Wide-Field Survey Camera w Zwicky Transient Facility.

Dan Bartlett/NASA/AFP za pośrednictwem Getty Images

Kometa C/2022 E3 (ZTF) została odkryta w marcu ubiegłego roku, kiedy znajdowała się już na orbicie Jowisza. Wyróżnia się zielonym blaskiem.

Oczekuje się, że kometa zbliży się najbliżej Słońca 12 stycznia, czyli peryhelium, jak wiedzą obserwatorzy gwiazd na półkuli północnej, powiedzieli naukowcy z NASA. Mieszkańcy półkuli południowej będą mogli zobaczyć kometę w lutym.

„Komety są nieprzewidywalne, ale jeśli ta utrzyma swój obecny trend jasności, będzie łatwo wykrywalna przez lornetkę i widoczna gołym okiem pod ciemnym niebem” – napisała NASA w swoim poście. „W czym problem” blogu na początku tego miesiąca.

Zdjęcie: Kometa C/2022 E3 (ZTF) zbliża się do Ziemi 2 lutego 2023 r.

Kometa C/2022 E3 (ZTF) zbliży się do Ziemi 2 lutego 2023 roku.

NASA

Według NASA kometa będzie przesuwać się na północny zachód po horyzoncie przez cały styczeń i zbliży się do Ziemi między 1 a 2 lutego. W tym czasie kometa będzie znajdować się 26 milionów mil od planety, według astronomów.

Według astronomicznych map kometa zbliży się do Marsa za około tydzień.

READ  Celem nowego Lords of the Fallen jest kolosalny, soulowy sukces Eltona Ringa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *