Biden podpisuje ustawę o limicie zadłużenia, unika niewypłacalności USA

WASZYNGTON, 3 czerwca (Reuters) – Prezydent Joe Biden podpisał w sobotę ustawę zawieszającą limit zadłużenia rządu USA wynoszący 31,4 bln USD.

Izba i Senat przyjęły ustawę w tym tygodniu po tym, jak Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy osiągnęli porozumienie po napiętych negocjacjach.

Departament Skarbu ostrzegł, że jeśli Kongres nie podejmie działań do tego czasu, nie będzie w stanie zapłacić wszystkich rachunków w poniedziałek.

Biden podpisał ustawę w Białym Domu dzień po tym, jak w swoim pierwszym przemówieniu w Gabinecie Owalnym skierowanym do narodu jako prezydent, okrzyknął ją dwustronnym zwycięstwem.

Podpisanie ustawy, które było zamknięte dla prasy, oznaczało dyskretne, symboliczne zakończenie kryzysu, który nęka Waszyngton od miesięcy, zmusiło Bidena do skrócenia międzynarodowej podróży do Azji i groziło zepchnięciem Stanów Zjednoczonych na skraj kryzysu. kryzys. Bezprecedensowy kryzys gospodarczy.

Prezydent USA Joe Biden wygłasza przemówienie na temat ponadpartyjnego ustawodawstwa, które podniosłoby pułap zadłużenia rządu federalnego do 31,4 bilionów dolarów, podczas swojego pierwszego przemówienia w Gabinecie Owalnym skierowanego do narodu 2 czerwca 2023 r. W Białym Domu w Waszyngtonie w USA REUTERS/Kevin Lamarque

„Dziękujemy za partnerstwo mówcy McCarthy’emu, mówcy Jeffriesowi, mówcy Schumera i mówcy McConnellowi” – ogłosił Biały Dom podpisując oświadczenie, wymieniając demokratycznych i republikańskich przywódców Izby i Senatu.

Urzędnicy opublikowali później dziesięciosekundowy klip, na którym Biden po cichu podpisuje dokument w Białym Domu.

„Osiągnięcie porozumienia jest bardzo ważne i jest to bardzo dobra wiadomość dla narodu amerykańskiego” – powiedział Biden w piątek. „Nikt nie dostał wszystkiego, czego chciał, ale Amerykanie dostali to, czego potrzebowali”.

Izba kontrolowana przez Republikanów głosowała 314 do 117 za przyjęciem ustawy, podczas gdy kontrolowany przez Demokratów Senat głosował 63 do 36.

Fitch Ratings powiedział w piątek, że rating kredytowy USA „AAA” pozostanie na negatywie, pomimo umowy, która pozwoli rządowi wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Reportaż Trevora Hunnicutta; Dodatkowe raporty autorstwa Erica Beacha; Montaż przez Nicka Ziemińskiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Rady szkolne Wirginii głosowały za przywróceniem nazw konfederackich dwóm szkołom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *