Japońskie akcje wzrosły o prawie 2%, prowadząc do wzrostów w Azji przed kluczową decyzją banku centralnego w sprawie stóp procentowych

2 godziny temu

Ceny złota mogą osiągnąć 2600 USD i pozostać na rekordowych poziomach

Ceny złota mają więcej miejsca na wzrosty, ponieważ światowe banki walczą, a inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w sprawie stóp procentowych i mogą wzrosnąć nawet do 2600 USD za uncję.

Ceny metalu w poniedziałek przekroczyły 2000 USD, najwyższy poziom od marca 2022 roku. Według danych Refinitiv w sierpniu 2020 r. osiągnął rekordowy poziom 2075 USD.

„Wraz z dalszymi spadkami dolara amerykańskiego i rentowności obligacji, prognozy Fed dotyczące podwyżek stóp procentowych mogą wywołać kolejny rajd cen złota” – powiedziała CNBC Tina Deng, analityk rynkowy w CMC, która widzi wzrost cen złota między 2500 a 2600 dolarów za uncję. .

Oczekuje się, że ceny złota również osiągną szczyt, powiedział Fitch.

„Sądzimy, że ceny złota wzrosną do 2075 USD w nadchodzących tygodniach, ponieważ globalna niestabilność finansowa nadal rośnie”, napisał Fitch Solutions w raporcie z 20 marca. Warunki przed Covidem.”

– Lee Ying Shan

5 godzin temu

Opieka zdrowotna i cykle konsumenckie napędzają Hongkong w górę

Indeks Hongkongu odnotował w środę wzrosty w regionie Azji i Pacyfiku, napędzane cyklicznymi akcjami spółek z sektora opieki zdrowotnej i towarów konsumpcyjnych.

Akcje Geely były największymi ruchami, rosnąc od tego czasu o 7,16%. Wysłane przez producenta samochodów Wzrost przychodów o 45,6% r/r i wzrost zysku o 8,5% do 2022 r.

Wuxi Biologics i Country Garden Holdings wzrosły odpowiednio o 4,68% i 5,43%.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

SVB: Funduszom VC i startupom będzie bardzo trudno znaleźć inny bank, taki jak Race Capital.

Firma typu venture capital z siedzibą w USA, Race Capital, stwierdziła, że ​​firmom typu venture capital i startupom bardzo trudno będzie znaleźć inny bank tak przyjazny dla startupów, jak nieistniejący już Silicon Valley Bank.

„SVB nie był tylko kolejnym bankiem na rogu. To był naprawdę fundament Doliny Krzemowej” – powiedziała w środę w programie CNBC „Squawk Box Asia”, komplementariuszka Race Capital, Edith Yeung.

SVB jest flagowym bankiem Race Capital, a dwie z jego spółek portfelowych miały 100% finansowania w SVB, powiedział Yeung.

„Jeśli jesteś założycielem startupu, możesz znaleźć inny bank, który przechowa twoje fundusze” – powiedział.

READ  Carolyn Bryant Donham umiera w wieku 88 lat; Jego słowa zdruzgotały Emmetta

„Idąc dalej, bardzo trudno będzie znaleźć bank, który jest bardzo przyjazny dla startupów i może udzielać pożyczek typu venture dla wielu, wielu startupów. Dotyczy to startupów w Dolinie Krzemowej i Chinach” – dodał.

– Sheila Chiang

5 godzin temu

CNBC Pro: Długoterminowy niedźwiedź „wkrada się” w technologię – i jest niewiele typów do zagrania

Inwestor technologiczny, Paul Meeks, od jakiegoś czasu jest optymistą w kwestii technologii, ale w końcu zaczyna się interesować tym sektorem.

„Wczołguję się z powrotem do branży po długim czasie kłótni o niedowagę” – powiedział w piątek CNBC. Dołącza do grona inwestorów, którzy w ostatnich tygodniach byli optymistami w sektorze.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej o najlepszych ofertach akcji Meeksa tutaj.

– Javiera Onga

6 godzin temu

Analitycy twierdzą, że Chiny wykorzystają swoją pozycję przeciwko wrażliwej Rosji

Prezydent Chin Xi Jinping wkrótce zakończy swoją podróż do Rosji, a analitycy przekonują, że Pekin wykorzysta swoją silną pozycję do przejęcia władzy od prezydenta Władimira Putina.

„Putin jest słaby i przystąpi do tych negocjacji z powodu prawdziwej słabości”, powiedział Timothy Ash, strateg rynków wschodzących w BluePay Asset Management, i zastanawiał się, „jaką cenę dostanie Xi za uratowanie Putina… To.” ”.

Ogólnie rzecz biorąc, Chiny są ekonomicznie lepsze od Rosji, powiedziała Alija Bachulska, polityk w Radzie Europejskich Spraw Zagranicznych. „Jeśli Chiny będą wspierać Rosję w większym stopniu, będzie to kontynuowane” – dodał.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Yeo Boon Bing, Holly Elliott

6 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley Asia „absolutnie uparty” w stosunku do akcji rynków wschodzących

Morgan Stanley mówi, że „czas zmienić byki” na wzrostowe akcje w Azji i na rynkach wschodzących.

Podczas gdy rynki wyceniały podwyżkę stóp procentowych na marcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, wielu spodziewa się obniżek stóp procentowych jeszcze w tym roku. Zdaniem strategów złagodzenie warunków finansowych może przynieść korzyści wzrostowym akcjom.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Jihye Lee, Christine Wang

6 godzin temu

Nike twierdzi, że sprzedaż w Chinach spadła o 8% w okresie świątecznym

Nike poinformowało, że sprzedaż w Chinach spadła o 8% w okresie świątecznym, mimo że kraj ten zakończył politykę zerowej ochrony przed Covid-19.

READ  6 dań na wynos z ratusza CNN na temat katastrofy toksycznego pociągu we wschodniej Palestynie w stanie Ohio

Raport firmy produkującej odzież sportową Całkowita sprzedaż w Wielkich Chinach wyniosła 1,99 miliarda dolarów W kwartale zakończonym 28 lutego br. To było o 2,09 miliarda dolarów poniżej oczekiwań Wall Street, zgodnie z konsensusem szacunków Street Account.

Jednak dyrektor generalny Nike, John Donahoe, był optymistą, że firma odnotowała „prawdziwy wzrost” w drugim miesiącu kwartału, gdy ograniczenia związane z Covidem zostały złagodzone.

„Podstawy tego rynku są dobre, prawda? To ogromny rozwijający się rynek. Kluczowym trendem jest sport i dobre samopoczucie. Istnieje pragnienie innowacji i stylu. Kluczem do odniesienia sukcesu na tym rynku jest po prostu: wielka innowacja i odpowiednie lokalne połączenia dla chińskiego konsumenta.” Donahoe powiedział.

Akcje Nike spadły o 2,25% w sesji po godzinach.

– Christine Wang, Gabriel Fonrouge

7 godzin temu

Tematy rosną aż o 2% we wczesnych transakcjach, na czele z funduszami

Inne czołowe firmy w indeksie to producent samochodów Toyota, menedżer inwestycyjny SoftBank i korporacja technologiczna Sony.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

CNBC Pro: Exxon vs. Szewron? Goldman Sachs ujawnia swoich faworytów i inne rodzaje energii

20 godzin temu

Sekretarz skarbu Yellen mówi, że w razie potrzeby rząd może zamrozić więcej depozytów

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała we wtorek, że rząd jest gotów zagwarantować więcej depozytów, jeśli kryzys bankowy się pogorszy, nawet jeśli urzędnicy uważają, że zrobili wystarczająco dużo, aby zażegnać problemy z płynnością w sektorze bankowym.

„Podjęte przez nas działania nie są ukierunkowane na pomoc konkretnym bankom lub klasom banków. Nasza interwencja jest konieczna dla ochrony szerszego amerykańskiego systemu bankowego” – powiedział w uwagach przygotowanych do przemówienia w American Bankers Association. „Podobne działania są uzasadnione, jeśli mniejsze firmy doświadczą ucieczki depozytów, która stwarza ryzyko zarażenia”.

– Tanaya Machel, Jeff Cox

17 godzin temu

Akcje Banku Regionalnego Pierwszej Republiki prowadzą w górę

Akcje Republic wzrosły o ponad 38% od wtorkowego poranka. Posunięcie to odwraca wczorajsze straty banku, po tym jak Standard & Poor’s ponownie obniżył rating kredytowy w weekend. Inwestorzy są optymistami po zapewnieniach Janet Yellen z samego rana we wtorek.

READ  Rosenthal: wielki szlem Treya Turnera napędza ekscytujący powrót, gdy USA awansują do półfinałów WBC

Akcje innych amerykańskich banków regionalnych pozostały na zielono. Akcje PacWest Bancorp wzrosły o około 15,7%. Zions Bancorp. i KeyCorp dodały odpowiednio 5,3% i 5,8%. New York Community Bancorp wzrósł o 1,8%, a Fifth Third Bancorp o 3,8%.

— Biya Singh

13 godzin temu

Prezesi głównych banków spotykają się w Waszyngtonie, aby omówić Pierwszą Republikę, donosi Reuters

Prezesi największych banków, w tym Jamie Dimon z JP Morgan i Brian Moynihan z Bank of America, spotykają się we wtorek w Waszyngtonie na planowanym dwudniowym spotkaniu. poinformował ReutersPowołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

Spotkanie będzie dotyczyło First Republic Bank, który jest pod presją wysokiego odsetka nieubezpieczonych depozytów, podał Reuters.

– Yun Li

16 godzin temu

Według Inside Investments cel inflacyjny banku centralnego na poziomie 2% jest mało prawdopodobny w 2023 roku.

Ponieważ Rezerwa Federalna ma ogłosić swoją ostatnią decyzję w sprawie polityki pieniężnej w środę, Insight Investment oczekuje, że inflacja pozostanie wysoka w 2023 r.

„Cel inflacyjny na poziomie 2% raczej nie zostanie osiągnięty w 2023 r., ale jest nadzieja, że ​​do 2024 r. zobaczymy normalne środowisko inflacyjne” – napisał we wtorek Brendan Murphy, szef działu instrumentów o stałym dochodzie w Ameryce Północnej.

„Opóźniony efekt stopy procentowej Rezerwy Federalnej i niedawne zaostrzenie warunków finansowych związanych z sektorem bankowym prawdopodobnie osłabią inflację, gdy torują sobie drogę przez gospodarkę. Te same warunki stwarzają kilka zagrożeń dla obrazu wzrostu” — dodał Murphy.

Inside Investments powiedział, że oczekuje, że bank centralny podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych w środę, ale dodał, że „niedawna zmienność rynku może być dla nich okazją do zatrzymania się na tym spotkaniu”.

„Argumenty przemawiające za pauzą są mocne, ponieważ kolejny wzrost o 25 pb może być postrzegany jako przyczynienie się do zmienności rynku i niestabilności finansowej” – powiedział Murphy.

„Jednak brak realizacji na poziomie 25 punktów bazowych może postawić pod znakiem zapytania determinację banku centralnego do obniżenia inflacji, co może stworzyć nowy zestaw problemów. Przerwa może doprowadzić do złagodzenia warunków finansowych, działając wbrew ich celom inflacyjnym”.

– Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *