Joey Chestnut wycofuje się z konkursu jedzenia hot dogów Nathan’s 2024 z powodu porozumienia z konkurencyjną marką

Legendarny zjadacz potraw Joey Chestnut nie weźmie udziału w słynnym konkursie jedzenia hot dogów Nathan’s Fourth of July w 2024 r.

Chestnut, 16-krotny zwycięzca zawodów i ośmiokrotny obrońca tytułu, niedawno podpisał kontrakt na reprezentowanie konkurencyjnej wegańskiej marki Nathana Impossible Foods.

A Raport dotyczący diety Major League Organizatorzy próbowali pomieścić Chestnuta i jego załogę, ale bezskutecznie.

„W ostatnich miesiącach MLE i Nathan dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić Joeya i jego zespół zarządzający, zgadzając się na opłatę za występ i umożliwiając Joeyowi udział w konkurencyjnym konkursie jedzenia hot dogów bez marki z okazji Święta Pracy.

Od prawie dwóch dekad działamy według tych samych podstawowych zasad dotyczących wyłączności na hot dogi. Wydaje się jednak, że Joey i jego menedżerowie przedłożyli pierwsze partnerstwo z inną marką hot dogów nad naszą długoletnią współpracę”.

„Joey Chestnut to amerykański bohater. Nie chcielibyśmy niczego bardziej, niż mieć go w słynnym Międzynarodowym Konkursie Jedzenia Hot Doga Nathana. Mamy nadzieję, że powróci, gdy nie będzie reprezentował konkurencyjnej marki.

Chestnut oświadczył w mediach społecznościowych późnym wieczorem, że jest „zdruzgotany” decyzją. Powiedział, że nie ma kontraktu z MLE ani Nathanem i że decyzja o zakazie go była próbą „zmiany zasad”.

Chestnut powiedział, że dowiedział się o decyzji z wtorkowych raportów.

„Właśnie dowiedziałam się z mediów, że po 19 latach wyrzucono mnie z konkursu jedzenia hot dogów organizowanego przez Nathana organizowanego 4 lipca” – napisała Chestnut w mediach społecznościowych. „Chcę wziąć udział w tej imprezie, 4-go świętować Amerykę ze wszystkimi moimi fanami w tym wspaniałym kraju i trenuję, aby bronić tytułu.

READ  Marketa Vondrousova wygrywa Wimbledon O nas Jaber

„Żeby było jasne, nie mam kontraktu z MLE ani Nathanem, a oni chcą zmienić zasady dotyczące innych partnerów, z którymi współpracowałem od lat… Bądź pewien, że zobaczysz, jak jem. Ponownie Wkrótce.”

Joey Chestnut, widziany tutaj z Mikim Tsudo w meczu w 2022 roku, nie będzie miał szans na obronę tytułu tego lata.

Joey Chestnut, widziany tutaj z Mikim Tsudo w meczu w 2022 roku, nie będzie miał szans na obronę tytułu tego lata. (Yuki Iwamura/AFP/Getty Images)

Nathan postawił warunek, że konkurencja nie promuje żadnych konkurencyjnych marek.

Od 1979 roku na Coney Island w Nowym Jorku odbywa się to wydarzenie co czwarty lipca.

Jak tam stwierdzono Poczta nowojorskaChestnut otrzymał 200 000 dolarów za udział w konkursie jedzenia hot dogów w 2023 roku i czteroletni kontrakt o wartości 1,2 miliona dolarów.

Chestnut (40 lat) był rekordzistą świata w liczbie hot dogów i bułek zjedzonych w 2021 roku, kiedy zjadł 76 w 10 minut.

W zeszłym roku firma Chestnut zeżarła 62 hot dogi i bułki w 10 minut, aby wygrać po raz 16, o 14 więcej niż drugie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *