Nie, „przebudzenie” nie spowodowało upadku bankowości w Dolinie Krzemowej

WASHINGTON — Rosnący chór konserwatywnych ekspertów i polityków obwinia niepowodzenie Silicon Valley Bank o politykę „przebudzenia” banku, różnorodność miejsc pracy pożyczkodawcy z Kalifornii oraz inwestycje świadome ekologicznie i społecznie.

Te roszczenia są bezpodstawne. Upadek banku został przypisany nieprawidłowościom finansowym i niegospodarności bankowej.

Również różnorodność, sprawiedliwość i integracja firmy – znane również jako DEI – są podobne do powszechnie akceptowanych zasad w branży bankowej. Jej podejście do uwzględniania aspektów środowiskowych i społecznych podczas inwestowania – określane jako ESG – sprawiło jednak, że stała się celem konserwatystów.

W rzeczywistości Silicon Valley Bank jest uważany za przeciętnego w branży, jeśli chodzi o te kwestie.

Oto fakty.

Co było powiedziane

„Są jednym z najbardziej przebudzonych banków w poszukiwaniu podejścia do inwestowania typu ESG”.
– Pojawiający się w Fox News w niedzielę, kongresman James R. z Kentucky, republikanin.

„Ten bank jest tak zajęty DEI, polityką i tym podobnymi rzeczami. Myślę, że to naprawdę odwróciło ich uwagę od skupienia się na ich podstawowej misji. — Gubernator Florydy Ron DeSantis w Fox News Sunday

Nie ma na to żadnych dowodów. Po pierwsze, eksperci zasadniczo zgadzają się, że upadek banku miał niewiele wspólnego z „przebudzeniem”. Jak wyjaśnił The New York Times i inni, kurs banku spadł z powodu załamania się finansowania start-upów, rosnących stóp procentowych i firmy sprzedającej obligacje rządowe z ogromną stratą w celu pozyskania kapitału.

Pożyczki banku na projekty środowiskowe i społeczne „nie były głównym czynnikiem stojącym za upadkiem SVB”, powiedział Itay Goldstein, profesor finansów w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii. „Nie było natychmiastowych wskazówek, że te pożyczki były w posiadaniu inwestorów”.

Silicon Valley Bank nie jest również odstający pod względem celów w zakresie różnorodności ani inwestycji ESG. Oczekuje się inwestycji amerykańskich w te aktywa Do 2026 roku wzrośnie do 33,9 bilionów dolarów. A raport z 2022 r Biuro Ochrony Finansów Konsumentów stwierdziło, że 59 procent banków ma programy pożyczkowe dla firm należących do kobiet i mniejszości, które mieszczą się w „społecznym” parasolu ESG.

READ  Członek izraelskiego gabinetu wojennego Gantz mówi, że zrezygnuje bez nowego planu wojennego

George Seraphim, profesor Harvard Business School, powiedział, że winą za upadek takich przedsięwzięć jest albo „całkowity brak zrozumienia, jak działają banki, albo celowe błędne przypisanie przyczyny upadku banku”.

Maretno Harjoto, profesor finansów na Uniwersytecie Pepperdine i ekspert w dziedzinie inwestycji ESG, zgodził się, że w tych twierdzeniach „nie ma prawdy”. Dodał, że banki często wyznaczają cele ESG i różnorodności ze względu na presję ze strony inwestorów i akcjonariuszy.

Bank Doliny Krzemowej a Najnowszy raport W ciągu najbliższych kilku lat zainwestuje około 16,2 miliarda dolarów w finansowanie małych firm i projektów rozwoju społeczności, przystępnych cenowo mieszkań i energii odnawialnej. Wielkość tej inwestycji wynosiła około 8 procent z jej aktywów o wartości 209 miliardów dolarów.

Ale Silicon Valley Bank nie jest sam w realizacji tego typu inwestycji. z 30 dużych banków W Stanach Zjednoczonych – Silicon Valley Bank zajął 16. miejsce – wszystkie poza jednym (First Citizens Bank) dokonały i zgłosiły inwestycje ESG. I trzy duże amerykańskie banki – JP Morgan Chase & Company, Bank Ameryki I Citigroup – Wszyscy przeznaczyli od 8 do 14 procent swoich całkowitych aktywów na inwestycje społeczne i środowiskowe do 2021 roku. Wszyscy trzej zobowiązali się do zainwestowania co najmniej 1 biliona dolarów w zrównoważone inwestycje do 2030 roku.

Wśród wszystkich firm bankowych, Silicon Valley Bank faktycznie plasuje się średnio w kwestiach ESG, zgodnie z trzema wskaźnikami opracowanymi oddzielnie przez firmy zajmujące się badaniami finansowymi. MSCI, poranna gwiazda I Przywrócenie. Spośród 30 wiodących banków MSCI utrzymał neutralną ocenę A na poziomie 11 banków, podczas gdy pozostałych 11 banków uzyskało wyższą ocenę AA, klasyfikując je jako liderów. Wynik pożyczkodawcy Morningstar w Kalifornii był najgorszy z 30 banków. A jego wynik Refinitiv był gorszy niż wszystkie instytucje finansowe z wyjątkiem jednej i zrównał się z Signature Bank, który upadł w tym tygodniu.

READ  Do końca marca w dwóch stanach liczba zakażeń wirusem koronowym prawdopodobnie wzrośnie

Zaangażowanie w promowanie różnorodności wśród kierownictwa Silicon Valley Bank jest powszechne. Wszystkie 30 największych banków w Stanach Zjednoczonych zobowiązały się do rozwoju kariery sprzyjającego włączeniu społecznemu.

Najnowszy bank Raport dodatku Zauważył, że 38 procent kierownictwa wyższego szczebla i 42 procent członków zarządu to kobiety, a 30 procent kierownictwa i 8 procent zarządu to osoby rasy innej niż biała.

Według tych danych Silicon Valley Bank jest jedną z najbardziej zróżnicowanych rasowo instytucji finansowych, ale nierzadko. Badania wykazały ok 19 proc Starsi liderzy w usługach finansowych nie są rasy białej i 30 procent były kobiety.

The Times nie był w stanie znaleźć danych demograficznych zarządów w całym sektorze finansowym. Zarządy ośmiu banków To, co w Stanach Zjednoczonych jest uważane za systemowo ważne, jest średnio bardziej zróżnicowane etnicznie niż bank w Dolinie Krzemowej. Spośród 104 członków zarządu, którzy zarządzają tymi bankami, 23 procent to mniejszości etniczne lub rasowe, a 39 procent to kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *